ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8112 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Retro

The Doors: Vznik L.A.Woman

0 Redakce 20.9.2011

Je to již čtyřicet let co zemřel Jim Morrison. A je to také čtyřicet let co The Doors natočili svou poslední desku v původní sestavě – L.A.Woman. Toto dílo vůbec nezestárlo a svým nábojem, vizí, poezii, skloubením bluesu s hromovým dobovým rockem a odhalováním temných, bažinatých a nebezpečných stran slunné Kalifornie je stále uhrančivé, živé a lákavé. Připomeňme si genezi tohoto díla.

Guns N’Roses: Dvě alba Use Your Illusion vydali v jeden den před dvaceti lety

0 Redakce 20.9.2011

Dalším důkazem toho, že přelom léta a podzimu roku 1991 znamenal pro vývoj a historii rockové hudby více než posledních deset let, přináší již třetí připomenutí dvacátého výročí vydání slavného díla. 17. září toho roku se na trhu objevila náramná alba americké formace Guns N'Roses nazvaná Use Your Illusion I & II.

Public Image Limited: Definitivně zničit rock

0 Redakce 16.2.2010

Po implozi uragánu Sex Pistols byly všechny reflektory zaměřeny na jejich tvář, mašinu na politické slogany a chaos Johnnyho Rottena. Zpěváka a textaře. Ten nelenil a vytvořil Public Image Limited. Naprosto neidentifikovatelný létající předmět kombinující avantgardní postupy, atonální a přitom výpravnou kytaru a převážně hluboké, opravdu hluboké basové linky šilhající po dubu a reggae, taneční motivy a epické přesuny „jinam“. Nedávno vyšla reedice kultovní desky Metal Box a jednorázové, ale razantní turné. Zrekapitulujme podstatné.