ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30479 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Rozhovory

Štěpán Javůrek: Vše podstatné ve střední Evropě prošlo přes Krušné hory

0 jsk 14.5.2024

Publikace Krušnohorské osudy autorů Štěpána Javůrka a Michala Urbana přináší dvacet poutavých příběhů z historie Krušných hor. Vyprávění dokreslují historické i současné fotografie, pohlednice a odkazy na videomateriály ke každé kapitole. Na otázky týkající se knihy odpověděl spoluautor Štěpán Javůrek. Vychází vám nová kniha Krušnohorské osudy, kterou jste napsal spolu s Michalem Urbanem. Můžete v… Continue Reading »

David Pomahač: V Broumově mi jde práce dobře

0 jsk 24.4.2024

Celý duben tráví v broumovském klášteře muzikant a skladatel David Pomahač, který tam zavítal na měsíční hudební rezidenci spolu s norskou skladatelkou Ane Bjerkan. Svůj tvořivý pobyt oba zakončí společným závěrečným koncertem, který se bude konat v pátek 26. dubna od 19 hodin v Kreslírně broumovského kláštera. Jak zatím funguje vaše hudební rezidence v Broumově?… Continue Reading »

Škwor: O progresivitu se můžeme aspoň pokoušet

0 jsk 22.12.2023

Podařené, nové, dobře přijaté, Zlatou deskou Supraphonu oceněné album Sobě věrnej, solidní videoklipy, dvakrát po sobě vyprodané O2 universum i hojně navštěvované podzimní turné na Slovensku. To je ve zkratce rok, ve kterém rockeři Škwor oslavili čtvrtstoletí existence. Jak je ale pro čtyřčlennou partu okolo frontmana Petra Hrdličky typické, uspokojení z úspěchů a zvolnění od… Continue Reading »

Poletíme?: Potenciál tu pořád je, i po patnácti letech

0 jsk 4.8.2023

Patnácté narozeniny lze slavit různě. Když jde o narozeniny kapely, nabízí se především oslavy koncertní. Přesně tak to udělala brněnská skupina Poletíme? Koncert v brněnském klubu Fléda pak nahrála a vydala jako živák pod názvem Best of do gramofonu s podtitulem 15 let ve vzduchu. Jeho křest proběhne 30. srpna v Ledárnách Braník v Praze. Na otázky… Continue Reading »

Olga Sommerová: Jitka Molavcová je skromná tak, až je přeskromná

0 jsk 21.4.2023

Jitka Molavcová je pro diváky nejen Žofií Melicharovou, ale i zpěvačkou, saxofonistkou, herečkou z Malého televizního kabaretu nebo hlasem animovaných pohádkových hrdinů Káti a Škubánka. O své kariéře i životě za divadelní oponou otevřeně vypráví režisérce Olze Sommerové v dokumentu Klaunka. Premiéru bude mít na ČT1 v sobotu 22. dubna od 21.20 hodin. Olga Sommrová… Continue Reading »

Martin Hrdinka: V anketě Český slavík byly někdy úsměvné chyby

0 jsk 25.11.2022

Více než sedmihodinová audiokniha Slavíci je kronikou naší nejstarší hudební ankety popularity. Sestavil a namluvil ji moderátor Martin Hrdinka, jenž chce, aby si při jejím poslechu lidé představili vlastní život, který jim hudba ilustrovala. Bylo nahrávání náročné? Ano. Jsem diskžokej a moderátor, ne herec. Nejsem zvyklý mluvit takhle dlouho v kuse. Samozřejmě se musely uhlídat… Continue Reading »

Flamengo Reunion Session: Když je pozitivní odezva, odrazí se to na našem výkonu

0 jsk 4.11.2022

Kapela Flamengo Reunion Session už nějaký čas na pódiích připomíná Flamengo, jednu z největších tuzemských skupin přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Původní členy, baskytaristu Vladimíra Gumu Kulhánka a kytaristu Pavla Fořta, dnes doplňují Honza Holeček (zpěv, hammondy), Jiří Zelí Zelenka (bicí) a Vladimír Boryš Secký (dechy). Na jaře nahráli naživo v pražské Malostranské besedě album… Continue Reading »

Jan Vytásek: Ta deska mě do puntíku vystihuje

0 jsk 10.6.2022

Zpěvák, hudebník a skladatel Jan Vytásek vyrazil na svou uměleckou dráhu účinkováním v koncertní verzi muzikálu Vlasy. Byl finalistou v soutěžích Bohemia talent a Zlín talent 2001 a pracoval s revivalovými uskupeními, v nichž zpíval písně Beatles, Queen i dalších. Řadu let stojí v čele své doprovodné skupiny Blackbirds. Vedle coververzí současně tvoří vlastní písně. Nyní vychází jeho… Continue Reading »

Jiří Tichota: K prvnímu albu jsme se museli propracovat

0 jsk 27.5.2022

Jiří Tichota letos oslavil pětaosmdesát let. Poté, co jeho Spirituál kvintet odehrál loni na podzim poslední koncerty, má spoluzakladatel legendárního souboru čas i na svá muzikologická bádání a poslech hudby všeho druhu. A taky na třídění nahrávek Spirituál kvintetu. Milou připomínkou umění kapely je kompilace Zpívat se nepřestane – To nejlepší, která vyšla k Tichotovým… Continue Reading »

Jitka Zelenková: Nejraději zpívám v divadlech a kostelech

0 Redakce 11.5.2022

Zpěvačka Jitka Zelenková se rozhodla, že znovu oslaví své sedmdesáté narozeniny. Původní narozeninové turné v roce 2020 přerušila covidová pandemie, a tak nyní chystá sérii koncertů s nadsázkou nazvanou Znovu 70. Už v neděli 15. května zazpívá v pražském divadle ABC časem prověřené písně i úplné novinky a chystá i několik hudebních překvapení. Jako své… Continue Reading »