ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9271 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

PJ Harvey se chystá do Prahy

0 jsk 8.6.2023

Když její punkem nasáklé blues vstoupilo zkraje devadesátek do mainstreamu, bylo to zjevení. A přesně tak PJ Harvey působila s každou další deskou, tvůrčí polohou i stylovou reinkarnací. Mimořádná hudebnice na podzim vyrazí na turné ke své desáté desce I Inside the Old Year Dying a 18. a 19. října 2023 vystoupí ve Velkém sále… Continue Reading »

Dosud nevystavené malby Michala Škody v Telegraph Gallery

0 jsk 8.6.2023

Kurátorka Silvia L. Čúzyová ve spolupráci s autorem a Telegraph Gallery, připravili výstavu Topografie samoty umělce Michala Škody. Autor představuje díla vzniklá v letech 2020 až 2022, která dosud nebyla nikde vystavena. Zahájení výstavy se uskutečnilo ve čtvrtek 25. května. V olomoucké Telegraph Gallery bude k vidění do 10. srpna. Michal Škoda je známý především… Continue Reading »

Štefan Margita má Zlatou desku

0 jsk 8.6.2023

Štefan Margit převzal za album Na správné cestě, které obsahuje tucet autorských písní Michala Kindla, podle pravidel stanovených IFPI Zlatou desku Supraphonu. Šansonově laděné album rámují mimořádně podařené aranže producenta Daniela Hádla. U některých skladeb obstaral klavírní party sám autor Michal Kindl a na violoncello hraje talentovaná Iris Moris, která také dnes spolu s Margitou… Continue Reading »

Výstava Mirroring Petry McGrath v hotelu Four Seasons

0 jsk 8.6.2023

Petra McGrath (1972), česko-australská malířka a designérka žijící střídavě v Čechách a v Austrálii, vystavuje v prostorách hotelu Four Seasons v Praze nová díla pod názvem Mirroring. Tématem výstavy je zrcadlení, pro které výtvarnice zvolila úplně novou formu, malbu na zrcadlo. Gró výstavy tvoří dvě velkoformátová zrcadla, která zdobí Petry abstraktní, dynamická, živá a barevná… Continue Reading »

Multižánrový festival KuKoKli oživí chátrající kostel

0 jsk 7.6.2023

Návštěvníky všech generací od 21. do 23. července přivítá KuKoKli 2023 (kultura, kostel, klid, sestý ročník multižánrového festivalu opět oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. KuKoKli není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a okolní přírodě, která umocňuje genius loci historického místa. KuKoKli se také snaží zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor… Continue Reading »

Panracek vydává debutové album Kult Samahan

0 jsk 7.6.2023

Tříčlenná brněnská alternativní kapela Panracek na koncertech stále častěji čelila otázkám, kdy konečně vydá první album. A odpověď přišla 20. května, právě od tohoto dne je na streamovacích platformách dostupné debutové album Kult Samahan s deseti skladbami. Křest se konal v brněnském Kabinetu Múz s kapelami AKA Samuel a Amygdala. Nejbližší koncert je na programu… Continue Reading »

Kapela Imodium je zpět

0 jsk 7.6.2023

Letos to budou čtyři roky, co rocková čtveřice Imodium oznámila tvůrčí i koncertní pauzu. Že chemie mezi jednotlivými členy stále skvěle funguje, naznačil loňský podzimní singl Střepy Tepy. Duet s partnerkou frontmana Thoma Frödeho Žanet se zároveň stal předzvěstí jedinečného exkluzivního koncertu, který kapela odehrála v sobotu 3. června v rámci domovského festivalu Broumovská kytara…. Continue Reading »

Obrazy Evy Macekové v centru Prahy

0 jsk 7.6.2023

Karpuchina Gallery, progresivní galerie současného umění, která sídlí v Rybné 22 v centru Prahy, představí 21. června v 18 hodin na úvodní vernisáži obrazy Evy Macekové. Výstava s názvem Garden Of Uroboros: Organic Bodies potrvá do 13. srpna. „Společně se procházet v tajemném ráji bájné zahrady, kde tělo tančí v organickém propojení s přírodou a… Continue Reading »

Sharon Kovacs čerpá z tradice soulu a přijede do Prahy

0 jsk 6.6.2023

Nizozemská zpěvačka Sharon Kovacs čerpá z historické tradice soulu a dává mu relevanci v dnešním světě. Jejím písním nechybí silné emoce ani autobiografická témata, třeba když se věnuje vlastním závislostem a pochroumaným vztahům. V pražském klubu Roxy vystoupí 14. listopadu. Inspirovaly ji Bette Davis, Amy Winehouse nebo Beth Gibbons (Portishead), Kovacs ale našla vlastní pevnou… Continue Reading »

VIDEO: Klip Anny Julie Slováčkové je ochutnávkou z desky Osudová

0 jsk 6.6.2023

Do světa míří videoklip Anny Julie Slováčkové k písničce Prší a leje jako z konve. Obrazovou podobu tak dostala už čtvrtá píseň z nové desky Osudová, která vyjde v září a bude se křtít 4. října na koncertě v pražském Lucerna Music Baru. Videoklip Prší a leje jako z konve se natáčel v Excelsior pubu… Continue Reading »