ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10736 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Čeští hudebníci budou skládat s producenty Tileyard Music

0 jsk 11.6.2021

Tileyard Music má svém kontě hity pro Sigala, Ella Eyre, Kygo, Chainsmokers a mnoho dalších. Teď si vezmou do parády české kapely Chinaski, O5 a Radeček nebo tuzemské umělce Žofii Dařbujánovou z Mydy, Marcell, Yannicka Teviho z Vanua2 či Aika. V Praze 16. června začíná BZ Songwriting Camp. Za anglickým slovem se skrývá setkání kreativních a inspirativních skladatelů, textařů… Continue Reading »

Ima Teva vydává osobní zpověď V kruhu

0 jsk 11.6.2021

Druhé album elektronické písničkářky Imy Tevy spojuje s debutem pouze vydavatelství Divnosti a hlas Petry Juráčkové. Deska nazvaná V kruhu funguje jako výpověď třicetileté ženy a slouží i jako velmi osobní tečka za jedním životním obdobím. Posluchače albem provází kromě atmosférické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál. „Na albu… Continue Reading »

Online předpremiéra filmu Nová šichta

0 jsk 11.6.2021

Cenou české filmové kritiky oceněný dokumentární film Nová šichta debutujícího režiséra Jindřicha Andrše zahajuje českou distribuci online předpremiérou. Od 12. do 16. června si mohou diváci přehrát snímek online a zároveň se zapojit do diskuze s režisérem filmu a hlavním protagonistou. Živý stream diskuze proběhne v pondělí 14. června z pražského kina Světozor, v němž proběhne… Continue Reading »

Intimní vhled do Magorovy víry

0 jsk 11.6.2021

Vychází publikace, která dává nahlédnout do intimních zákoutí víry duchovního otce undergroundu, Ivana M. Jirouse. Kniha Magorské modlitby ukazuje tohoto filozofa i buřiče v neobvyklém světle. A to jako autora ukotveného ve světě katolické tradice – intelektuální i vizuální. Publikaci k vydání připravil Martin C. Putna z Fakulty humanitních studií UK. Fakulta podpořila vydání knihy v rámci projektu… Continue Reading »

Na Brodu 1995 Tři sestry, Marie Rottrová, Vypsaná fixa a další

0 jsk 10.6.2021

Astronomické léto je za dveřmi a s ním i festivalová sezóna, která bude letos ve znamení tuzemské hudební scény. 21. srpna poosmé otevře své brány českobrodský festival Brod 1995, který vznikl původně jako narozeninová oslava svého staršího bratra Rock for People. Nabídne opět koktejl nejrůznějších žánrů pro všechny generace. Návštěvníci se mohou těšit na Tři… Continue Reading »

Po osmi měsících se otevírají všechna kina

0 jsk 10.6.2021

Dlouhých osm měsíců, konkrétně 241 dní od 12. října do 9. června, byly zavřené české multiplexy. Zatímco vybraná jednosálová kina otevřela 24. května, od 10. června bude možné navštívit už všechna tuzemská kina. Zástupci Asociace producentů v audiovizi (APA) chtějí poukázat na bezpečný provoz kin a pozvat na nové české snímky na jejich plátnech. Pandemie sice… Continue Reading »

Tomáš Kympl nahrál elektronické album

0 jsk 10.6.2021

Hudební skladatel Tomáš Kympl vydává nové album Kernel Panic. Originální elektronicko-technologická nahrávka vznikla během pandemie koronaviru v Praze a Londýně. Názvy skladeb jako Data, Email, Wifi nebo Login vtahují posluchače do světa digitálních technologií, počítačů a internetu. Do atmosféry a prostředí, které je již dlouho důvěrnou součástí našeho každodeního života. Všechny elektronické i akustické nástroje… Continue Reading »

Na Colours of Ostrava míří i The Killers, Martin Garrix či LP

0 jsk 10.6.2021

Festival Colours of Ostrava potvrzuje na rok 2022 vedle Twenty One Pilots další hvězdy: americkou rockovou superstar The Killers (na snímku), nizozemského DJ a jednu z největších osobností současné taneční hudby Martina Garrixe, americkou zpěvačku LP a norskou kapelu Wardruna čerpající ze severské mytologie. Vstupenky na rok 2022 jsou již v prodeji na www.colours.cz. „Jde… Continue Reading »

V Bratislavě natáčí film Nikdo mě nemá rád

0 jsk 9.6.2021

Tvůrci životopisném dramatu Já, Olga Hepnarová začali v Bratislavě natáčet nový česko-slovenský film Nikdo mě nemá rád. Melodrama o jinakosti, které na klasický celuloidový film točí režisérská dvojice Tomáš Weinreb a Petr Kazda, podpořil i filmový festival Berlinale. Snímek vzniká v koprodukci České republiky, Slovenska, Francie a Švýcarska a má mezinárodní herecké obsazení. V hlavní… Continue Reading »

Světová premiéra baletní inscenace Phoenix

0 jsk 9.6.2021

Balet Národního divadla v Praze 22. června uvede světovou premiéru inscenace Phoenix, kterou tvoří tři původní choreografie. Puppet, Dos soles solos a Prelude und Liebestod. Stojí za nimi respektovaní tvůrci Douglas Lee, Alejandro Cerrudo a Cayetano Soto. Jejich nová díla překypující kreativní energií jsou symbolickými Fénixy zítřka. Fénix je metaforou znovuobnovení života a zmrtvýchvstání. A tato… Continue Reading »