ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13885 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Milan M. Deutsch vydává čtvrté album

0 jsk 21.9.2021

Zpěvák, herec a skladatel Milan M. Deutsch vydává své čtvrté album, které nazval Silencio. Nové album pokřtí spolu se svými hudebními hosty v pražském kině Pilotů 14. října. je na něm třináct písní od různých skladatelů ve čtyřech jazycích (česky, anglicky, francouzsky a španělsky). Některé skladby jsou součástí připravovaného divadelního představení Bar Silencio, které bude mít… Continue Reading »

Festival japonského filmu ve zkrácené verzi

0 jsk 21.9.2021

Po půlročním odkladu přinese festival Eigasai 2021 opět Japonsko do pražského kina Lucerna. Akce proběhne ve zkrácené verzi 24. až 26. září, ale i tak se diváci mohou těšit na premiéru tří japonských filmů s českými titulky a zábavné sobotní odpoledne ve společnosti geniální komedie kjógen v češtině a energického bubnování na japonské bubny z… Continue Reading »

Thom Artway poprvé česky ve své písni

0 jsk 21.9.2021

Thom Artway je písničkář a držitel řady ocenění. Mezi jeho nejúspěšnější počiny patří singly I Have No Inspiration a All I know. Nyní Tomáš Maček, a.k.a. Thom Artway, zahajuje spolupráci s Universal Music vydáním prvního singlu z řady skladeb s českými texty, které v příštím roce vyústí v nové album. Píseň se jmenuje Nezapomenout. Čeština ale není pro Thoma Artwaye úplnou novinkou…. Continue Reading »

Devět her Jiřího Suchého

0 jsk 21.9.2021

Vydavatelství Supraphon nachystalo u příležitosti devadesátin Jiřího Suchého (narodil se 1. 10. 1931) pro jeho příznivce opravdovou lahůdku. Kolekce 15CD obsahuje devět her z divadla Semafor, jejichž autory jsou Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Sbírka, nazvaná Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad, navazuje na předchozí vydání devíti her Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z let 1959 až… Continue Reading »

Výstava Jiřího Šalamouna je prodloužena

0 jsk 21.9.2021

Nejrozsáhlejší retrospektivní výstava žijící legendy knižní ilustrace a animovaného filmu Jiřího Šalamouna nazvaná Jiří Šalamoun: Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte! se těší značnému zájmu návštěvníků všech generací. Pořadatelé pozoruhodné expozice v pražském Museu Kampa zareagovali prodloužením termínu jejího konání do 31. října. Výstava atraktivní formou prezentuje košatost výtvarného jazyka Jiřího Šalamouna i jednotlivé fáze jeho tvůrčího… Continue Reading »

Vilém Veverka představí koncertní verzi crossoverového alba

0 jsk 20.9.2021

Jméno Viléma Veverky je dobře známo všem, kdo propadli okouzlujícímu tónu hoboje. Jeho cesta vedla přes vavříny z mezinárodních soutěží, zkušenost z Berlínské filharmonie, působení v komorních souborech Ensemble Berlin Prag či PhiHarmonia Octet a nastudování širokého repertoáru od baroka po bezpočet soudobých děl, která v nejednom případě premiéroval. Jeho repertoárový záběr je ovšem mnohem… Continue Reading »

VIDEO: Zuzana Mikulcová se spojila i s Jakubem Königem

0 jsk 20.9.2021

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové dostal finální podobu alba. Výjimečné hudební spojení s Danem Bártou, Barborou Mochowou, Larou Abou Hamdan a Peterem Lipou doplňuje poslední skladba Můj stín s frontmanem české skupiny Zvíře jménem podzim, známého také pod projektem Kitchen, Jakubem Königem. Jakub König v projektu Fúzie kromě skladby Můj stín, v které spolu se… Continue Reading »

Lara Morr vydává debut

0 jsk 20.9.2021

Slovenská zpěvačka Lara Morr upozornila na vydání debutového alba Múza svým posledním singlem a romanticky laděným videoklipem Letíme preč. Celá deska vyšla 17. září. Křest proběhne 5. října v klubu JazzDock. Album vznikalo ve spolupráci s baskytaristou Markem Leždíkem z kapely Support Lesbiens, hudební produkce se ujal David Vostrý. Debut obsahuje deset skladeb včetně již vydaných písní Múza,… Continue Reading »

Bert & Friends vyjedou na turné

0 jsk 20.9.2021

Kapela Bert & Friends chystá koncertní turné. Vše odstartuje set v Bratislavě 28. října a turné zakončí koncert a zároveň křest nového alba v pražské Roxy 15. prosince. Skupina zahraje ve třinácti českých a slovenských městech a půjde o její zatím největší turné. „Můj sen je v roce 2050 hrát na Strahově velký koncert. A i když… Continue Reading »

Pětadvacátá Ji.hlava se těší do kina

0 jsk 17.9.2021

Přípravy na jubilejní 25. Ji.hlavu jsou v plném proudu! Nabitý program nabídne režijní debut herečky Charlotte Gainsbourg, příběh popularizátora LSD Timothyho Learyho, neotřelý filmový portrét písničkáře Jana Nedvěda nebo retrospektivu slovensko-českého etnografa Karola Plicky. Zakoupením festivalové akreditace do 20. září přispějí návštěvníci na obnovu tornádem zničené Základní školy Hrušky. Letošní Ji.hlava začíná za šest týdnů, po… Continue Reading »