ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10495 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Chci rapem malovat obrazy, říká začínající umělec ATM Benny

0 jsk 22.2.2024

Benjamin Balzar, známý pod uměleckým jménem ATM Benny, je dvacetiletý pražský raper, producent a zakladatel labelu ATM-WWD. Na svém sólovém albu Me & Mylow se vypořádává s náhlou ztrátou otcovského vzoru a s tím spojenou existenční krizí. ATM Benny stojí nejen za zvukem alba, ale i za jeho kompletním vizuálním ztvárněním. Oba prvky se prolínají… Continue Reading »

Tři znovuobjevené klavírní koncerty na desce Marka Kozáka

0 jsk 22.2.2024

Klavírista Marek Kozák, jeden z nejtalentovanějších mladých českých pianistů současnosti, vydává novou nahrávku Zapomenuté české klavírní koncerty. Na albu představuje díla českých skladatelů devatenáctého a dvacátého století, která jsou v koncertním repertoáru neprávem opomíjena. Jedná se o díla Karla Kovařovice, Vítězslavy Kaprálové a Pavla Bořkovce. Nahrávku pořídil společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou… Continue Reading »

Startuje šestá série krimiseriálu Polda

0 jsk 22.2.2024

Oblíbený seriál Polda s Davidem Matáskem v hlavní roli se opět vrací na obrazovky televize Prima. S šestou sérií přichází i nová tvář v podání Barbory Bezákové. Ta si zahraje forenzní analytičku Terezu Slámovou a bude pravou rukou Jiřímu Vyorálkovi. Pozornost si ale vyslouží i od všech tří policistů – Davida Matáska, Igora Orozoviče a… Continue Reading »

Festival Malá inventura začal udílením cen Česká divadelní DNA

0 jsk 22.2.2024

Brněnské kulturní centrum Co.Labs, otevření nového divadelního sálu Theatron v jičínské Valdštejnské lodžii a koncept kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028 jsou novými držiteli ceny Česká divadelní DNA za výjimečný počin na poli nového divadla a živé kultury. Cenu za mimořádný dlouhodobý přínos, získal Festival …příští vlna/next wave… . Držitelem ceny za mimořádnou… Continue Reading »

VIDEO: Bára Zemanová se chystá zpět na podium

0 jsk 21.2.2024

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší době nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na pódia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na kontě dvě studiové desky, několik singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se připomíná novým singlem Mayday. Píseň, která se… Continue Reading »

Dny evropského filmu představí novinky hvězdných režisérů i svěží debuty

0 jsk 21.2.2024

Jednatřicátý ročník festivalu Dny evropského filmu pozve v dubnu do kin na výběr aktuálních hraných, dokumentárních i animovaných snímků evropských filmařů. Vesměs v české premiéře nabídne přes tři desítky děl uznávaných režisérů i svěží debuty ověnčené cenami z festivalů v Cannes či Benátkách i v rámci národních filmových cen. Bez ohledu na filmový žánr snímky… Continue Reading »

Our Last Night do SaSaZu

0 jsk 21.2.2024

Američtí rockeři Our Last Night jsou ve světě muziky naprosto unikátní jev. Svoje písně nabízejí obří fanouškovské základně se zcela DIY přístupem. Sami si produkují alba i videoklipy a chtějí jít příkladem těm, kteří se živí tím, co je baví. Jedinečný zvuk a schopnost vytvářet solidní cover verze současných hitů upevnily jejich úspěch a zároveň… Continue Reading »

Taneční a divadelní Bazaar Festival má deset let

0 jsk 21.2.2024

Bazaar Festival slaví deset let. Dalo by se bilancovat, ale není to úplně jeho styl. Proto festival ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou… Continue Reading »

Paul McCartney se setkal se svou ukradenou baskytarou

0 jsk 20.2.2024

Více než padesát let po odcizení baskytary Höfner 500/1, která byla v šedesátých letech nazývána nejdůležitější baskytarou v hudební historii, se britský muzikant Paul McCartney dočkal dobrých zpráv. Nick Wass, výkonný ředitel německé firmy Höfner, se loni spojil s investigativními novináři, aby obnovili pátrání prostřednictvím výzvy, kterou zveřejnili v listu Sunday Telegraph. Baskytara, která byla použita během nahrávání… Continue Reading »

Houslistka Midori Gotōs se vrací do Prahy

0 jsk 20.2.2024

Již 4. března vystoupí japonsko-americká houslistka Midori Gotōs s orchestrem PKF — Prague Philharmonia v pražském Rudolfinu. Umělkyně, která debutovala v jedenácti letech s Newyorskou filharmonií a Zubinem Mehtou, zahraje na své vzácné housle 1734 Guarneri „ex-Huberrman“, Dvořákův jediný Koncert pro housle a orchestr a moll. Antonínu Dvořákovi bude zasvěcen i celý zbytek večera. Uslyšíme… Continue Reading »