ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21437 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Archivy rubriky: Novinky

Rick Astley odehraje koncert zdarma

0 jsk 6.4.2020

Britský zpěvák, textař a skladatel Rick Astley oznámil konání bezplatného koncertu pro všechny zaměstnance frontové služby NHS, primární péče a pohotovostních služeb. Koncert je naplánován na 28. říjen. Hudebník doufá, že to už situace kolem aktuální pandemie koronaviru dovolí. Astley vystoupí v manchesterské aréně, přičemž uvedl, že o vstupenku se mohou ucházet pouze specializovaní odborníci… Pokračovat »

Olympic bez klávesisty Jiřího Valenty

0 jsk 6.4.2020

Skupina Olympic oznámila, že z její sestavy odešel klávesista Jiří Valenta. Důvodem je jeho špatný zdravotní stav. Zbylí tři členové již na uvolněné místo vyhlásili konkurz. „Milí příznivci skupiny Olympic, dospěl jsem k závažnému a velmi těžkému rozhodnutí. Vzhledem k mému neutěšenému zdravotnímu stavu jsem nucen skupinu opustit. Neumírám, ale hrát nemohu. Jsem totiž totálně… Pokračovat »

Na cédéčku vychází album Wabiho Daňka Rosa na kolejích

0 jsk 6.4.2020

V roce 1984 nahrál Wabi Daněk své první album Rosa na kolejích. Stal se tehdy autorem hymny, tedy titulní písničky alba, která zlidověla, a to nejen v trampském prostředí. Jeho skladby Nevadí, Píseň, co mě učil listopad či Hudsonské šífy jsou také snad v každém zpěvníku a Outsider waltz nebo Ročník 47 vstoupily do pomyslné folkové síně slávy…. Pokračovat »

VIDEO: Slza má klip s příkladnými dvojicemi

0 jsk 6.4.2020

Petr Lexa, zpěvák kapely Slza, se čím dál tím více profiluje jako autor a spolu s kytaristou Lukášem Bundilem představují nový singl s názvem Žár. Ten je po písničkách Paravany a 4 ráno další předzvěstí alba 3, jehož vydání kapela potvrdila na 24. dubna. Milostná píseň vznikla za pár hodin jako svatební zpověď. Do videoklipu kapela… Pokračovat »

Sting poslal písničku do Itálie

0 jsk 3.4.2020

Britský zpěvák a skladatel Sting věnoval písničku The Empty Chair obyvatelům Itálie. Je o lidech, kteří se v době nouze ocitli daleko od svých blízkých a přátel. Sting má k Itálii vřelý vztah, neboť s manželkou Trudie Stylerovou koupili koncem devadesátých let nedaleko Florencie vilu ze šestnáctého století. Čas od času v ní přebývají. The… Pokračovat »

Program #kulturažije má na kontě přes dva miliony

0 jsk 3.4.2020

Z neblahé představy, že by kultura mohla přijít o své nezastupitelné místo ve společnosti, vznikla ze dne na den série #kulturažije, za kterou stojí internetová televize Mall.tv ve spolupráci s dárcovskou platformu Donio.cz. Původně plánovaných pár koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí přerostlo v největší tuzemský online festival, do jehož programu přibývají další účinkující…. Pokračovat »

Tomáš Klus vydal minialbum

0 jsk 3.4.2020

Tisíce dobrovolníků teď pomáhají všude tam, kde je to nejvíc potřeba v těžkých chvílích, které s sebou přinesla epidemie koronaviru. Z našich sousedů, spolužáků, kolegů a známých se ze dne na den stali superhrdinové dneška. Šijí roušky, rozváží potraviny, pomáhají seniorům a starají se o ty, kteří to teď nejvíce potřebují. Písničkář Tomáš Klus byl… Pokračovat »

Český rozhlas oslaví životní jubileum Karla Weinlicha společně s posluchači

0 jsk 3.4.2020

Režisér rozhlasových pohádek a her pro mládež Karel Weinlich oslaví v pondělí 6. dubna 90. narozeniny. Český rozhlas připravil u příležitosti životního jubilea „pohádkáře českého“, jak se i sám hrdě označuje, pro posluchače několik pořadů, jejichž prostřednictvím chce připomenout jednu z nejvýraznějších osobností Československého a později Českého rozhlasu. V pondělí 6. dubna, přesně v den… Pokračovat »

Landscape festival by měl proběhnout

0 jsk 2.4.2020

Osmý ročník Landscape festivalu věnujícího se městské krajině a veřejnému prostoru by se měl i vzhledem k situaci okolo viru COVID-19 konat na pražském Žižkově bez výrazných změn. Jeho první vlaštovkou je virtuální výstava Praguescape – Současná krajinářská architektura ve veřejném prostoru Prahy, která je ke zhlédnutí na webových stránkách pořádající Galerie Jaroslava Fragnera. Výstava… Pokračovat »

Eddie Stoilow se rozcházejí

0 jsk 2.4.2020

Pražská kapela Eddie Stoilow se rozpadla. Čtyři z pěti členů kapelu opouští, důvodem jsou vleklé vnitřní neshody. David Šmídt, Jakub Lenz, Martin Puškař a Lukáš Kuneš se rozhodli ukončit své působení v kapele. Čtveřice odchází bez zbytečných gest. Skupina se zároveň dohodla, že dostojí závazkům a pokud to umožní krizová situace, odehraje většinu nasmlouvaných koncertů…. Pokračovat »