ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 41968 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Archivy rubriky: Novinky

V Sarajevu uspěl bosensko-nizozemský film

0 jsk 26.8.2019

Hlavní cenu na 25. ročníku Sarajevského filmového festivalu získalo bosensko-nizozemské drama Take Me Somewhere Nice. Jeho režisérka Ena Sendijarevičová si ocenění převzala v sarajevském Národním divadle. Na slavnostním ceremoniálu obdržela cenu nazvanou Srdce Sarajeva a peněžní prémii 18 tisíc dolarů. Film přináší příběh dívky, která opouští Nizozemsko a cestuje do rodné Bosny, kde chce navštívit… Pokračovat »

RockOpera Praha se chce do Norska vrátit se speciálním projektem

0 jsk 26.8.2019

RockOpera Praha přijela z Norska, kde v rámci rockového festivalu Høgget/Bright zahrála adaptaci světoznámé knihy Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ. Již nyní ale vymýšlí pro tamější scénu nový projekt. „Výlet do Norska s Malým princem nám dal možnost se blíže seznámit s ohromující přírodní scenérií. Rádi bychom do ní příště zasadili velký projekt, který by… Pokračovat »

Ve filmu Last Christmas zazní nezveřejněná skladba George Michaela

0 jsk 23.8.2019

Dosud nezveřejněná šestiminutové skladba zesnulého britského popového zpěváka a skladatele George Michaela zazní v nové romantické komedii Last Christmas, v níž jeho tvorba hraje důležitou roli. Film, který režíroval Američan Paul Feig, bude mít premiéru v listopadu. „George Michael dával krátce před smrtí dohromady své nové album. Jedna z těch skladeb se objeví v našem… Pokračovat »

V Londýně vystaví slavnou kytaru kapely The Clash

0 jsk 23.8.2019

Basová kytara, kterou v roce 1979 na pódiu během koncertu rozbil Paul Simonon z britské skupiny The Clash, bude spolu s dalšími desítkami osobních předmětů vztahujících se k této formaci vystavena v Muzeu Londýna. Baskytara Fender Precision Bass, kterou Simonon zničil v návalu hněvu na koncertě v New Yorku, je obecně považována za jeden z… Pokračovat »

VIDEO: Mr. Loco mají letní klip k písni o reggae

0 jsk 23.8.2019

Letní klip k písničce Je to reggae vznikl začátkem léta během prvního balkánského turné pražské kapely Mr. Loco. V rámci koncertní šňůry navštívila mimo jiné Srbsko, Maďarsko a Bulharsko. Skladba vyšla začátkem léta na aktuálním studiovém albu Balkanizace. I když vznikla v zimě, svou podstatou přímo vybízela k tomu, aby k ní vznikl letní videoklip…. Pokračovat »

Divadelní festival v Kurné Hoře se blíží

0 jsk 23.8.2019

Pátý ročník Divadelního festivalu Kutná Hora začne v pátek 6. a skončí v sobotu 7. září. Festival bude letos plně pod taktovkou pražského Divadla X10. Zve na netradiční prezentaci autorského divadla v mezinárodním měřítku s důrazem na aktuální témata. Na pohádky pro děti se návštěvníci mohou přijít podívat přímo na Palackého náměstí, ostatní inscenace se odehrají v interiérech Sedleckého pivovaru… Pokračovat »

Kapela Poletíme? připravuje největší samostatný koncert v Praze

0 Redakce 22.8.2019

Česká turbo-šansonová kapela Poletíme? o sobě dala naposledy vědět krásným videoklipem ke skladbě Běž dál (Leť dál) z předposledního alba Turbošanson, v němž hostuje mistr světa letecké série Red Bull Air Race Martin Šonka. Osmičlenná kapela pod vedením hudebníka a výtvarníka Rudolfa Brančovského poctivě objíždí řadu letních hudebních festivalů a připravuje se na vrchol jejich… Pokračovat »

Koller, Müller a Olejárová nazpívali Krylovu Pasážovou lásku

0 jsk 22.8.2019

Krylova Pasážová revolta je titulní písní filmu Amnestie, který vstoupí do kin 14. listopadu, a to u příležitosti 30. výročí sametové revoluce. V podání Davida Kollera, Richarda Műllera a Viki Olejárové vznikala netradičním způsobem. Nejdříve se natočil klip a až pak se ve studiu nahrávaly vokály. „Nejprve celou písničku nazpívala Viki Olejárová. Pak jsme s… Pokračovat »

VIDEO: Zuzana Smatanová složila píseň o norském Bergenu

0 jsk 22.8.2019

Slovenská zpěvačka Zuzana Smatanová přichází se šestým singlem z úspěšného dvojalba Echo, jmenovitě skladbou Bergen. Vyšla 21. srpna. Je to písnička, která se mírně odlišuje od tradiční zpěvaččiny tvorby. „Písničku Bergen jsem napsala po návratu z dovolené v Norsku. Město Bergen mě absolutně okouzlilo atmosférou, kterou jsem do té doby znala jen ze severských detektivek…. Pokračovat »