ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19498 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Vychází první český překlad knihy Maryse Condéové

0 jsk 12.8.2022

Tituba je z dobových pramenů dochované jméno černošské otrokyně z Barbadosu, která se řízením osudu ocitla v roce 1692 v americkém Salemu. V puritánském městě vyvolá její barva kůže hrůzu a davová hysterie vyvrcholí nechvalně známými procesy proti čarodějnicím. Guadeloupská spisovatelka Maryse Condéová nechává vyprávět Titubu její příběh v dobrodružném propojení fantazie a historické látky…. Continue Reading »

David Bowie se stal nejvlivnějším britským umělcem

0 jsk 12.8.2022

Zpěvák, hudebník a skladatel David Bowie byl vyhlášen nejvlivnějším britským umělcem uplynulých padesáti let. Titul získal za svou schopnost překročit hranice hudby, filmu a módy. Skončil na prvním místě žebříčku padesáti vlivných umělců, který vypracovala komise televizní stanice Sky Arts zaměřené na intelektuální umělecké programy. Seznam oceňuje renomované umělce v kategoriích výtvarnictví, literatura, divadlo, hudba,… Continue Reading »

Batch je největší klubový festival v Brně

0 jsk 12.8.2022

Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. září až 1. října třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akce bude probíhat v klubech Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Sono Music Club, Stará Pekárna a Vegalité. Návštěvníci… Continue Reading »

Poesiomaty v bývalých Sudetech

0 jsk 12.8.2022

V různých oblastech bývalých Sudet, na Šumavě, Tachovsku, Karlovarsku, Ústecku a v Orlických horách, nově stojí sedm Poesiomatů. Poesiomaty recitují, zpívají či připomínají zvony, které už kostel opustily. Vyprávějí o Češích a Němcích, o místě, o víře. Nový projekt poukazuje rovněž na příběhy jednotlivců a spolků, jež se snaží o záchranu unikátních kulturních památek a do… Continue Reading »

Tomáš Linka natočil píseň z repertoáru Karla Gotta

0 jsk 11.8.2022

Countryový zpěvák Tomáš Linka, který se proslavil jako člen skupin Greenhorns a Fešáci a rovněž jako častý hudební partner Michala Tučného, představil během let tuzemskému publiku české verze písní amerického písničkáře Johna Denvera, například písničky Paní má se má nebo Svítá ve tvých tvářích. S jedním z největších Denverových hitů ho však předběhl Karel Gott,… Continue Reading »

Slobodná Európa uzavře turné na pláži

0 jsk 11.8.2022

Slovenská skupina Slobodná Európa se představí bratislavským fanouškům 27. srpna na Pláži pod Ufem. Bude to závěrečný koncert jejího turné nazvaného Kristove roky (1989-2022), které začalo 15. července v Banské Štiavnici. „Pro zvýšení komfortu pro fanoušky jsme se rozhodli letos letní koncert uspořádat na Pláži pod Ufem. Tam už letos své koncerty odehrálo mnoho našich… Continue Reading »

Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta a dodržují dohodnutá opatření

0 jsk 11.8.2022

Koncerty pod širým nebem v Ledárnách Braník po měsíční pauze pokračují. V srpnovém a zářijovém programu areál Ledárny Open Air nabídne čtrnáct koncertů hudebních hvězd slovenské a české scény. Fanoušci se mohou těšit na Prago Union a křest jejich nové desky Příduhned…, slovenské Horkýže Slíže, legendární PSH nebo populárního Resta. Organizátoři dbají na dodržení všech… Continue Reading »

V Trenčíně začíná festival Grape

0 jsk 11.8.2022

Slovenský hudební festival Grape se v letošním roce z letiště v Piešťanech přestěhoval do Trenčína. Na tamním letišti se odehraje v pátek a v sobotu. Jeho hvězdami budou britské kapely Years & Years, The Vaccines, Easy Life a Hybrid Minds, britský producent a hudebník Mura Masa, Woodkid z Francie, slovenské kapely Para, Billy Barman, Fallgrapp, Medial Banana, Korben Dallas, zpěvačky Katarzia,… Continue Reading »

VIDEO: Sopranistka Lenka Graf vydává klip k singlu I Dare

0 jsk 10.8.2022

Česká sopranistka Lenka Graf vydává novou skladbu I Dare. Píseň je pilotním singlem z připravovaného alba. Graf na něm spolupracovala se dvěma význačnými světovými producenty, Carmenem Rizzem a Charliem Midnightem, několikanásobným držitelem cen Grammy, jenž je zároveň autorem textu. K písni vznikl i klip, který se natáčel v Miami a Ústí nad Labem. „Bylo mi ctí pracovat… Continue Reading »

Police Symphony Orchestra dokončuje projekt Vzhůru za snem!

0 jsk 10.8.2022

Na patnácti českých rozhlednách a v dalších patnácti vybraných místech v celé České republice je už jen do 15. srpna 2022 možné zapojit se do letního dobročinného projektu Vzhůru za snem!. Všude tam jsou umístěny speciální označené schránky, které jsou určené pro vkládání těch nejobyčejnějších i nejbláznivějších splnitelných snů kohokoli, kdo bude mít zájem. Po… Continue Reading »