ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18242 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Super-robot & Pečeť Oty Petřiny v nové 2LP reedici

0 jsk 30.5.2024

Svým poctivým rockovým vlasem a neústupností byl trnem v oku bývalému režimu. Svým muzikantským umem a talentem si však získal celou řadu ikon tuzemské popmusic, od Petry Janů přes C&K Vocal až po Václava Neckáře. Ota Petřina (4. 6. 1949 – 11. 7. 2015) je v encyklopediích nejčastěji zmiňován jako brilantní kytarista, ale také mistr… Continue Reading »

Umělecké duo B&B bude mít premiéru na Švestkovém dvoře

0 jsk 30.5.2024

Umělecké duo B&B připravuje pohybový stand-up s názvem Tady a teď, který bude mít premiéru 8. června na Švestkovém dvoře v Malovicích. Autorky obrací známý formát stand-upu naruby a rozehrávají komické situace pohybem. S humorným nadhledem však zviditelňují tíživý pocit, který všichni dobře známe – strach, že nám něco unikne, že jsme něco promeškali nebo… Continue Reading »

The Smile přivezou mistrovskou lekci

0 jsk 30.5.2024

Britská kapela The Smile vyrazí na začátku června na evropské turné na podporu svého druhého alba Wall of Eyes. Již 12. června v pražském Foru Karlín formaci, kterou tvoří dva členové kapely Radiohead, zpěvák Thom Yorke a kytarista Jonny Greenwood, s bývalým bubeníkem jazzových Sons of Kemet Tomem Skinnerem, uvidí také čeští fanoušci. A podle… Continue Reading »

Kultura stále nedosahuje na čísla před pandemií

0 jsk 30.5.2024

Český statistický úřad vydal zprávu o stavu české kultury. Stojí v ní, že byť v roce 2022 došlo ke značnému oživení návštěvnosti kulturních zařízení s meziročním nárůstem o 62 procent, stále šlo o pouze 79 procent úrovně návštěvnosti roku 2019. Celkový hospodářský výsledek kulturních organizací rok 2019 sice nominálně překonal, po započtení výše inflace ale reálně… Continue Reading »

Výstava o Heleně Vondráčkové

0 jsk 29.5.2024

Galerie Tančící dům hostí od konce května výstavu Helena – 60 let na scéně, která poprvé představí zpěvačku Helenu Vondráčkovou skrze ucelený pohled na její mimořádnou kariéru. Více než tři sta exponátů popisuje výjimečnou tvorbu a fascinující život královny české populární hudby, jak jej veřejnost nezná. Návštěvníci si v expozici prohlédnou přes sto originálních kostýmů,… Continue Reading »

Tali představuje své Kvalitní umění

0 jsk 29.5.2024

Mladá tvář české hudební scény, písničkářka a slamerka Tali (známá také jako Tady Tali na Instagramu, kde baví více než devadesát tisíc fanoušků svými slovními hříčkami), přichází s odvahou a vtipem se svým albem Kvalitní umění, které přirozeně navazuje na předchozí EP Nelásky. Rozhodla se vzít osud svého debutového alba do vlastních rukou a sama… Continue Reading »

Jo Nesbø přichází s další knihou

0 jsk 29.5.2024

Fenomén severské krimi Jo Nesbø přidal do svého spisovatelského portfolia další kousek. Kniha Noční dům (vydává nakladatelství Kniha Zlín, 399 Kč) se od těch předchozích jistým způsobem liší. Pohybuje se na pomezí hororu, thrilleru a psychologického románu. Je to autorův experiment se žánry a rozhodně mu vyšel. Kniha je unikátní svou schopností spojit poutavý příběh… Continue Reading »

Osmihodinové album skečů dvojice Lasica – Satinský

0 jsk 29.5.2024

V druhé polovině 90. let inicioval Jan Kolář, tehdejší vedoucí redaktor Českého rozhlasu v redakci zábavy, cyklus humorných improvizací v duchu dávných předscén V+W s Milanem Lasicou a Júliem Satinským jako čirou improvizaci a nadsázku. Směsice rozmanitých témat jako například: Jak se chovat v erotickém salonu, Republikán versus monarchista, Manželství jako lidový zvyk, Nevýhody vysokého… Continue Reading »

Koncert Rock in Symphony s hlavní hvězdou Uriah Heep v únoru

0 jsk 28.5.2024

Chystaná rocková koncertní symfonická show Rock in Symphony s britskou rockovou kapelou Uriah Heep, hlásí nový termín. Tím je sobota 1. února 2025, na kterou se přesouvá z původně plánovaného června 2024. Pražské O2 universum se tak hned začátkem roku 2025 rozezní v rytmu rocku ve spojení se symfonickým orchestrem a nejslavnějšími symfoniemi. Hlavními hvězdami koncertní rockové symfonické… Continue Reading »

Přenos benefičního koncertu Magdaleny Kožené na ČT

0 jsk 28.5.2024

Až do 9. června probíhá pro celé republice festival základních uměleckých škol ZUŠ Open. Již v úterý 28. května se od 20.15 hodin uskuteční v přímém přenosu České televize na ČT art benefiční koncert patronky festivalu pěvkyně Magdaleny Kožené a žáků a pedagogů ZUŠ v kostele sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně. Pod taktovkou… Continue Reading »