ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9580 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

JazzFestBrno míří na obrazovky. Zahrají Pivec, Bárta či Cotatcha Orchestra

0 jsk 9.4.2021

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno v období zákazu živé kultury nezahálejí. Už brzy uvedou sérii koncertů na obrazovkách České televize a prostřednictvím streamu oslaví Mezinárodní den jazzu. Tři koncerty, které festival natočil ve spolupráci s Českou televizí v jejím brněnském studiu, postupně představí novou kapelu varhaníka Ondřeje Pivce, dále trio Roberta Balzara s Danem Bártou (na snímku)… Continue Reading »

VIDEO: Twenty One Pilots s novým singlem

0 jsk 9.4.2021

Skupina Twenty One Pilots zveřejnila nový singl. Skladba Shy Away předznamenává vydání desky Scaled And Icy. Novinka je prvním singlem z chystaného šestého alba, jehož vydání je naplánováno na 21. května. Zároveň se základní informací dvojice nastínila i další plány. Nahrávky z desky skupina představí prostřednictvím globální akce Twenty One Pilots – Livestream Experience, která se uskuteční… Continue Reading »

VIDEO: Skupina Zrní vydala Milimetr a odhaluje možný směr další tvorby

0 jsk 9.4.2021

Zdánlivá maličkost může mít později obrovské následky, takové je východisko nového singlu Milimetr od kapely Zrní. Emotivní videoklip k písničce se záběry tanečních rituálů afrického kmene k písničce sestříhala spolupracovnice kapely Natálie Kratochvílová. Skladba Milimetr je závěrečným vyvrcholením trojice nových skladeb Zrní, k její výsledné podobě jako producent přispěl opět Jonatan Pastirčák a o mix se… Continue Reading »

Výstava představí Eriku Mann

0 jsk 9.4.2021

Goethe-Institut přiváží do České republiky první výstavu, která se věnuje výhradně životu a dílu Eriky Mann (1905–1969), nejstarší dcery Thomase a Katii Mannových. Pozornost je zaměřena především na angažovanost Eriky Mann ve prospěch svobody a demokracie. Vernisáž výstavy se uskuteční online 15. dubna. „Erika Mann byla před sto lety ztělesněním nového typu ženy. Psala fejetony,… Continue Reading »

Česká seriálová tvorba boduje

0 jsk 8.4.2021

Zástupci Asociace producentů v audiovizi (APA) zaznamenávají rostoucí popularitu tuzemských seriálů v televizi i na internetu. Celosvětový trend vzniku ambiciózních seriálů sleduje filmový průmysl rozhodně poslední dekádu a Česká republika nechce být pozadu. Dokazují to data sledovanosti, míra spokojenosti diváků i zahraniční ocenění. Rostoucí popularitu české seriálové tvorby nepozastavila ani pandemie, ba naopak. Navíc hned po prvním… Continue Reading »

Fender přichází s inovativní akustickou kytarou

0 jsk 8.4.2021

Jeden z největších a nejvýraznějších světových výrobců kytar, společnost Fender, uvádí v těchto dnech na trh nový model akustické kytary: Acoustasonic Jazzmaster. Nástroj navazuje na futuristický design elektrické kytary Fender Jazzmaster z roku 1959, kterou proslavili umělci jako Kurt Cobain, Thurston Moore ze Sonic Youth nebo J Mascis z Dinosaur Jr. Acoustasonic Jazzmaster má ambici změnit celé odvětví… Continue Reading »

Jelen vstupuje do další etapy. Nové album představí v neděli

0 jsk 8.4.2021

Kapela Jelen se v posledních letech vypracovala mezi nejžádanější jména české hudební scény. S novou řadovou deskou Věci a sny přichází bezmála po pěti letech, během nichž se prezentovala hlavně na koncertních pódiích. Fanoušci na ambiciózní novince nepřijdou o osobitý rukopis, dostanou ho však tentokrát ve svěžím současném pojetí. Nové album Věci a sny vrhá… Continue Reading »

Festival Pohoda letos nebude

0 jsk 8.4.2021

Festival Pohoda se letos neuskuteční, nahradí ho série malých akcí pod názvem Pohoda on the Ground. Další, v pořadí 24. ročník festivalu, se tak opět posouvá a konat by se měl od 7. do 9. července 2022. Informovali o tom organizátoři festivalu na oficiální webové stránce akce. Všechny vstupenky zakoupené na 24. ročník festivalu však… Continue Reading »

Kateřina Kněžíková jede na festival Glyndebourne

0 jsk 7.4.2021

Sen se stává skutečností pro naši sopranistku Kateřinu Kněžíkovou. Operní pěvkyně byla vybrána a jede hostovat na operní festival světového jména Glyndebourne! Naši zemi bude reprezentovat rolí Káti Kabanové ve stejnojmenné opeře Leoše Janáčka. „Je pro mě velkou ctí vystoupit na tak uznávaném festivalu a k tomu v tak nádherné opeře jako je Káťa. Jsem nesmírně… Continue Reading »

Začíná se natáčet Tajemství staré bambitky 2

0 jsk 7.4.2021

Tajemství staré bambitky je jednou z nejúspěšnějších českých pohádek posledního desetiletí. Premiéra se uskutečnila na obrazovkách České televize 25.prosince 2011 a tehdy ji vidělo přes dva miliony diváků. Takřka přesně po deseti letech se její volné pokračování vrátí. Tentokráte ovšem do kin. Režisér Ivo Macharáček začíná natáčet 8. dubna, premiéra Tajemství staré bambitky 2 je plánována… Continue Reading »