ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30949 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Témata

Kolem mrtvého Michaela Jacksona je pořád rušno

0 Redakce 28.7.2011

Přestože americký Král popu Michael Jackson skonal nečekaně již před více než  dvěma lety, 25. června 2009, kolem jeho osoby se neustále děje spousta pozoruhodných věcí. Některé jsou pozitivní, jiné naopak. Byť tento muž již nemůže aktivně do dění na hudební scéně zasahovat, vlastně se tak neustále děje.

Záplava rockových autobiografií. Proč?

0 Redakce 11.11.2010

Keith Richards právě vydal své memoáry. Jednoduše nazvané Life. Už teď z toho Rolling Stone Magazine dělá kosmickou událost srovnatelnou s vydáním Sticky Fingers. Všechny rockové hvězdy vydaly nebo v nejbližší době vydají svou autobiografii. Jakoby to po krachu hudby coby prodejného zboží byl v jediný zdroj příjmu.

Soundtrack na Vánoce

0 Redakce 23.12.2009

Nejen koledy, ale také popové songy jsou neodmyslitelnou součástí vánočního koloritu. Napsat chytlavou vánoční píseň může znamenat jistotu každoročního přísunu autorských honorářů. Mariah Carey (All I Want For Christmas Is You) nebo Wham (Last Christmas) by mohli vyprávět. Podívejme se na zoubek pěti skladbám, které bychom si o Vánocích pustili my.     

Soundtrack na podzim

0 Redakce 20.11.2009

V každém ročním období je možné najít si dost důvodů k depresi, na podzim se to ale tak nějak všeobecně očekává. Mračna se stahují, dny se krátí, lidé na ulicích se pomalu zahalují do svých (pod)zimních skafandrů a pro nachlazení jeden na druhého kašlou. Podzim ale zároveň přináší nové barevné odstíny, ranní mlhy a melancholické nálady, které nemusí být vždycky na škodu. Tomu, kdo si užívá přemítavou podzimní atmosféru, možná přijde vhod náš soundtrack na podzim.

Soundtrack na léto III

0 Redakce 28.8.2009

Prázdniny roku 2009 nám dávají definitivní sbohem a loučení s létem nebývá snadné. Chceme vám to ulehčit a oproti předchozím dílům soundtracku se nyní podíváme na odvrácenou stranu končící sezóny. Řeč bude o drogách, „lambádě“ a bikinách. Pusťte si některý z vybraných songů a možná se začnete těšit na Ježíška. Ačkoli vánoční soundtrack má také svá úskalí. 

Je rock politicky napravo? aneb Politika rock´n´rollu

0 Redakce 9.8.2009

Hudební estét, spisovatel a novinář Nicolas Ungemuth doběla rozzuřil celou armádu zavilých fanoušků a potrefených skupin svým vtipně provokativním textem 40 nejhorších skupin rocku. K naší velké radosti se Nicolas opět rozhodl podělit se s námi o další nesmírně zajímavý materiál, který vyšel v knižním speciálu francouzského hudebního časopisu Rock et Folk, konkrétně ve speciální edici mající za téma všechny možné (a nemožné) revoluce. Tento text se zaměřuje na politickou orientaci rockových umělců, zkreslené představy publika a na hloupou politickou korektnost – témata, která se poslední dobou zase vrací. Pohodlně se usaďte a otevřete svou mysl debatě, zda politika patří do rock´n´rollu. (TK)