ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5619 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Archivy rubriky: Nezařazené

Noel Gallagher věří, že film o Oasis inspiruje lidi

0 jsk 14.12.2016

Britský hudebník Noel Gallagher doufá, že dokument Supersonic (2016) režiséra Mata Whitecrosse o již nefungující kapele Oasis inspiruje lidi. Bývalý kytarista zmíněné skupiny to uvedl v rozhovoru pro BBC Radio 6 Music. „Pokud ten film neinspiruje lidi k tomu, aby vzali do ruky kytaru, pak nevím, co jiného to může způsobit. Nikdo z nás nebyl… Pokračovat »

Trpaslík se poprvé představí na internetu

0 Richard Winter 14.12.2016

Nejnovější projekt režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka – šestidílný komediální seriál Trpaslík – míří na televizní obrazovky. Rodinná komedie, která není pro celou rodinu“ se na obrazovkách poprvé objeví 2. ledna ve 21.00 hod. V premiéře ji ale diváci budou moci zhlédnout ještě dříve. Trpaslík se totiž stane prvním projektem, který Česká televize… Pokračovat »

Zemřel největší znalec života Elvise Presleyho

0 jsk 1.12.2016

Ve věku 78 let zemřel před několika dny Joe Esposito, osobní přítel a blízký spolupracovník Elvise Presleyho. S odvoláním na Espositovu dceru Cindy Bahrovou o tom informovala agentura AP. Bahrová upřesnila, že Esposito zemřel 23. listopadu v Calabasase v americkém státě Kalifornie. Esposito se s Presleym seznámil v roce 1959, kdy sloužili v americké armádě… Pokračovat »

Jack White nepracuje na své knižní biografii

0 jsk 8.6.2016

Americký hudebník a zpěvák Jack White popřel, že by se on či lidé z jeho bezprostředního okolí nějak podíleli na vzniku jeho knižní biografie, kterou plánuje vydat Nick Hasted. Ten přitom nedávno řekl, že na projektu spolupracoval například s Whiteovým kolegou z kapely The Raconteurs Brendanem Bensonem či Neilem Youngem a Seasickem Stevem, kteří vydali některá… Pokračovat »

Náročné to povolání dirigenta

0 Rémy Martin 6.2.2015

Tentokrát mi dovolte pozastavit se nad náročností profese dirigenta. Na toto téma mě přivedla zpráva z konce ledna, která informovala o úmrtí známého izraelského dirigenta Israela Yinona přímo na koncertním pódiu ve švýcarském Lucernu. Devětapadesátiletému Yinonovi, který při provedení Alpské symfonie Richarda Strausse s orchestrem studentů místní Akademie utrpěl srdeční infarkt, nepomohla ani rychlá pomoc… Pokračovat »

David Guetta vydal album Listen

0 Redakce 25.11.2014

Producent David Guetta vydal novinku Listen. Album je šestou studiovou nahrávkou nejpopulárnějšího francouzského hudebníka současnosti. Již dříve avizoval, že deska bude v mnoha ohledech odlišná od toho, co dosud dělal. Ve studiu tentokrát častěji než kdy dřív pracoval s akustickými nástroji a komponoval písničky v klasickém slova smyslu. „Mohl jsem natočit podobné skladby, s jakými jsem uspěl v minulosti, ale… Pokračovat »

Struny podzimu

0 Rémy Martin 30.9.2014

Letošní ročník festivalu Struny Podzimu proběhne v pěti týdnech mezi 6. říjnem a 12. listopadem. Návštěvníkům tradičně nabídne to nejlepší ze světového jazzu, world music i současné vážné hudby. Dramaturgie festivalu zachovala i další z atributů této akce, a tím je kontrast mezi hudbou vycházející z dávných tradic a té z nejžhavější současnosti. A konečně,… Pokračovat »

Nemilovaná duše české filmové hudby

0 Rémy Martin 19.8.2014

Už to tak bývá, že sousedův trávník je vždycky zelenější a to samé by se dalo říci i o obchodu s filmovou hudbou v Čechách. (Co si pod tím představit? Distribuci soundtracků, pronájem aranží či transkripcí.) Poptávka je zejména po americké komerční produkci, která paradoxně mnohdy ani zdaleka nedosahuje kvalit českých „soundtracků“. Provedení je sice pompézní a… Pokračovat »

A Bůh stvořil nebe a zemi

0 Rémy Martin 25.6.2014

Stvoření v soubě kloubí tradice italského a anglického oratoria s dějovým napětím, meditací zvukomalebných efektů a krásných melodií. Text, jehož autorem je Thomas Lindley, je postaven na jednoduchém vyprávění biblického svědectví o stvoření světa, jeho popisu a oslavě. Vyvaroval se tak dramatického či alegorického pojetí příběhu, jak můžeme tak často vidět zejména v barokním oratoriu. Inscenaci… Pokračovat »

Smetanova Litomyšl

0 Rémy Martin 11.6.2014

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl 2014 bude zahájen v pátek 13. 6. slavnostním zahajovacím koncertem České operní gala. Tento druhý nejstarší hudební festival v České republice patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. I mezi letošními interprety najdeme významné zahraniční hosty (mj. Katia Ricciarelli, Sherill Milnes, Bernd Weikl, Kurt Rydl, Sergej Larin, Neil… Pokračovat »