ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7212 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Nezařazené

Ceny Český lev vyhlásí v sobotu

0 jsk 5.3.2020

V sobotu 7. března od 20 hodin v přímém přenosu České televize vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté nositele výročních cen Český lev. Filmovým tvůrcům je na galavečeru v pražském Rudolfinu předá řada významných osobností nejen filmového světa. Jmenujme například skauta tělem i duší Eduarda Marka, britského spisovatele Simona Mawera, hokejovou legendu… Continue Reading »

Animovaný film pro děti Fany a pes přiblíží události podzimu 1989

0 Redakce PLAY.CZ 17.10.2019

Co byste dělali, když vám kamarádka svěří na prázdniny svého milovaného psa? A pak se nevrátí z dovolené, protože s maminkou emigrovala… Jak jí ho předat přes „železnou oponu“? Shledají se opět spolu? Fany a pes je jedinečný animovaný film, který dětem poutavou formou a prostřednictvím příběhu dvanáctileté Fany, její kamarádky a psa Sputnika přiblíží události podzimu 1989… Continue Reading »

Noel Gallagher věří, že film o Oasis inspiruje lidi

0 jsk 14.12.2016

Britský hudebník Noel Gallagher doufá, že dokument Supersonic (2016) režiséra Mata Whitecrosse o již nefungující kapele Oasis inspiruje lidi. Bývalý kytarista zmíněné skupiny to uvedl v rozhovoru pro BBC Radio 6 Music. „Pokud ten film neinspiruje lidi k tomu, aby vzali do ruky kytaru, pak nevím, co jiného to může způsobit. Nikdo z nás nebyl… Continue Reading »

Trpaslík se poprvé představí na internetu

0 Richard Winter 14.12.2016

Nejnovější projekt režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka – šestidílný komediální seriál Trpaslík – míří na televizní obrazovky. Rodinná komedie, která není pro celou rodinu“ se na obrazovkách poprvé objeví 2. ledna ve 21.00 hod. V premiéře ji ale diváci budou moci zhlédnout ještě dříve. Trpaslík se totiž stane prvním projektem, který Česká televize… Continue Reading »

Zemřel největší znalec života Elvise Presleyho

0 jsk 1.12.2016

Ve věku 78 let zemřel před několika dny Joe Esposito, osobní přítel a blízký spolupracovník Elvise Presleyho. S odvoláním na Espositovu dceru Cindy Bahrovou o tom informovala agentura AP. Bahrová upřesnila, že Esposito zemřel 23. listopadu v Calabasase v americkém státě Kalifornie. Esposito se s Presleym seznámil v roce 1959, kdy sloužili v americké armádě… Continue Reading »

Jack White nepracuje na své knižní biografii

0 jsk 8.6.2016

Americký hudebník a zpěvák Jack White popřel, že by se on či lidé z jeho bezprostředního okolí nějak podíleli na vzniku jeho knižní biografie, kterou plánuje vydat Nick Hasted. Ten přitom nedávno řekl, že na projektu spolupracoval například s Whiteovým kolegou z kapely The Raconteurs Brendanem Bensonem či Neilem Youngem a Seasickem Stevem, kteří vydali některá… Continue Reading »

Náročné to povolání dirigenta

0 Rémy Martin 6.2.2015

Tentokrát mi dovolte pozastavit se nad náročností profese dirigenta. Na toto téma mě přivedla zpráva z konce ledna, která informovala o úmrtí známého izraelského dirigenta Israela Yinona přímo na koncertním pódiu ve švýcarském Lucernu. Devětapadesátiletému Yinonovi, který při provedení Alpské symfonie Richarda Strausse s orchestrem studentů místní Akademie utrpěl srdeční infarkt, nepomohla ani rychlá pomoc… Continue Reading »

David Guetta vydal album Listen

0 Redakce 25.11.2014

Producent David Guetta vydal novinku Listen. Album je šestou studiovou nahrávkou nejpopulárnějšího francouzského hudebníka současnosti. Již dříve avizoval, že deska bude v mnoha ohledech odlišná od toho, co dosud dělal. Ve studiu tentokrát častěji než kdy dřív pracoval s akustickými nástroji a komponoval písničky v klasickém slova smyslu. „Mohl jsem natočit podobné skladby, s jakými jsem uspěl v minulosti, ale… Continue Reading »

Struny podzimu

0 Rémy Martin 30.9.2014

Letošní ročník festivalu Struny Podzimu proběhne v pěti týdnech mezi 6. říjnem a 12. listopadem. Návštěvníkům tradičně nabídne to nejlepší ze světového jazzu, world music i současné vážné hudby. Dramaturgie festivalu zachovala i další z atributů této akce, a tím je kontrast mezi hudbou vycházející z dávných tradic a té z nejžhavější současnosti. A konečně,… Continue Reading »

Nemilovaná duše české filmové hudby

0 Rémy Martin 19.8.2014

Už to tak bývá, že sousedův trávník je vždycky zelenější a to samé by se dalo říci i o obchodu s filmovou hudbou v Čechách. (Co si pod tím představit? Distribuci soundtracků, pronájem aranží či transkripcí.) Poptávka je zejména po americké komerční produkci, která paradoxně mnohdy ani zdaleka nedosahuje kvalit českých „soundtracků“. Provedení je sice pompézní a… Continue Reading »