ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13921 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Masopust v ulicích, fotky na Radnici a na Nadal v La Fabrice- zažijte víkend jinak…

0 Lucia Daňková 15.2.2014

Masopustní veselí s maskou i bez                             sobota 15.2.2014

Karlín

Velkolepý masopustní průvod Karlínem vyrazí z Kaizlových sadů ve 13hodin a zamíří na Karlínské náměstí, kde bude probíhat hlavní odpolední a podvečerní program. Ten zakončí vystoupení skupiny The Tap Tap. Program na Karlínském náměstí bude zahájen ve 14 hod. na pódiu u kostela. Součástí veselého odpoledne bude i dětský program – pohádky, karneval a masopustní fotoateliér. Pódiový program doplní (letošní první) Karlínský farmářský trh, zabijačkové hody, řemeslné stánky či masopustní dílny.

Kbely

KBELSKÝ MASOPUST na téma křtiny začne také hodinu po poledni v sobotu 15.února. Kromě bohatého programu se můžete těšit na soutěže pro děti i dospělé, staročeský jarmark a samozřejmě tradiční masopustní průvod.

Únětice

Roztocko-únětický masopust má dlouholetou tradici. Každoročně se ho účastní kolem 2000 lidí z blízkého i dalekého okolí. Působivé průvody masek se potkávají v podvečer na Holém vrchu a odtud dále davy lidí proudí právě do Únětic, kde jsou oslavy zakončeny tradičním veselím – slaví se většinou až do rána. Od roku 2011, kdy byl pivovar znovu otevřen, se aktivně podílíme na zajištění občerstvení jeho návštěvníků. Tradicí se také stala výroba a distribuce Masopustního speciálu z Únětic.

Suchdol

Masopustní průvod půjde v sobotu 15. února po 15. hodině ze Suchdolského náměstí kolem základní školy, Brandejsova statku na Holý vrch, kde se setká s průvody z Roztok a Únětic. V 15 hod. budou na Suchdolském náměstí předány maškarám klíče od Suchdola, ztvární se příběh O statečném suchdolském lidu a průvodem za zvučné kapely se vydáme k základní škole a dále na náves před Brandejsův statek, kde by měl být klíč od maškar vykoupen zpět. Pokračovat se bude kolem Starosuchdolské hospody a kolem Palpostu k Trojanovu mlýnu na Holý vrch, kde se kolem 17 hod. všechny tří průvody setkají. V čele průvodu půjde principál, který ponese suchdolskou masopustní standardu, šašek který se přidá k roztocko-únětickému králi a královně.

Pozor, vyletí ptáček……                        12.2. – 7.3. 2014

V přízemí Nové radnice v Praze se zabydlel mezigenerační projekt CVAK! Pět mladých fotografů amatérů v září roku 2013 vytvořilo se seniorskými fotografy, sdruženými ve fotokroužku K.A.F.E. v pražském Centru Elpida, fotografickou skupinu CVAK! Nejmladšímu účastníkovi projektu je 22 let, nejstaršímu 77 let. Jak je patrné celý projekt iniciovali mladí lidé, své síly propojilo několik generací ve společném tématu fotografie, jak se jim to podařilo? Podívejte se…..

Cvičme v rytme                    sobota 15.2. 2014

Oblíbená dětská tělocvična Monkey´s Gym připravila pro malé caparty další Malé sportování s First BIKE. Koná se v sobotu 15. února 2014 od 14 do 18 hodin v Galerii Harfa. Vstup je zdarma.Kromě běžných „prostocviků“ si děti mohou zajezdit na odrážedlech, zahrát si minigolf nebo košíkovou, zaskákat si na trampolíně a na plyšových ponících. Trocha postřehu a dovednosti bude potřeba při jízdě mezi kužely a při kolové na FirstBIKU, což je fotbal na kole bez pedálů. Cestou po celkem 8 stanovištích budou děti sbírat razítka, za které dostane každý malý sportovec sladkou odměnu, konkrétně výbornou zmrzlinou.

Odpolední dýchánek s pohádkou        sobota 15.2.2014

Tři oříšky pro Popelku, Arabela nebo Princ a Večernice, ale také nezapomenutelných filmů, ve kterých se mísí svět fantazie s realitou současného života například Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Létající Čestmír, Dívka na koštěti – to všechno z dílny režiséra Václava Vorlíčka. Setkání s tímto nezapomenutelným a jedinečným pohádkovým mágem je připraveno na dnešek, tedy sobotu 15.2. na zámku Ctěnice. Komentovaná prohlídka výstavou Jak se oblékají pohádky, autogramiáda a překvapení v podobě hostů, herců, kteří ztvárnili hlavní role ve filmech Václava Vorlíčka. Zámek Ctěnice, 14-16h

Federer – Nadal            sobota 15.2.2014

Posvátná tráva wimbledonského All England Clubu tentokrát vyroste v La Fabrice v Holešovicích.Dva nezničitelní hrdinové dnešní doby tak, jak je možná neznáte. Pět setů autorského divadla, které se nebojí metafyzického obsahu: Tenisu!!! Bílé trenky, tvrdé údery, chytré kraťasy i halušky Rogerovy tchýně. Hrají: Marek Taclík, Jakub Prachař a Petr Kolečko. Začátek 19:30h.