ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17640 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ceny Český lev vyhlásí v sobotu

0 jsk 5.3.2020

V sobotu 7. března od 20 hodin v přímém přenosu České televize vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté nositele výročních cen Český lev.

Filmovým tvůrcům je na galavečeru v pražském Rudolfinu předá řada významných osobností nejen filmového světa. Jmenujme například skauta tělem i duší Eduarda Marka, britského spisovatele Simona Mawera, hokejovou legendu Martina Hostáka, ilustrátora Jaroslava Němečka či herce Ivu Janžurovou nebo Viktora Preisse. Moderátorem večera bude již podruhé herec Václav Kopta. O hudební doprovod se postarají Tata Bojs.

Hned tucet nominací na České lvy za rok 2019 posbírala tragikomedie o mikrosvětě spolumajitelů domu Vlastníci režiséra Jiřího Havelky, těsně následována Nabarveným ptáčetem Václava Marhoula, fascinujícím příběhem o hrůze a krutosti, ale i nevinnosti a lásce, s jedenácti nominacemi. Deset nominací získali Staříci, kteří v režii Martina Duška a Ondřeje Provazníka vyprávějí příběh o pomstě dvou starých přátel za dávné křivdy.

Za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli si může sošku odnést Jenovéfa Boková za film Karel, já a ty, Iva Janžurová za roli ve filmu Teroristka, Eliška Křenková za Tiché doteky, Dagmar Havlová nebo Tereza Ramba za role ve filmu Vlastníci. V kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli mají šanci „polapit“ Českého lva Alois Švehlík za film Na střeše, Petr Kotlár za Nabarvené ptáče, Hynek Čermák za ústřední roli ve filmu Národní třída, Jiří Schmitzer za Staříky a Jiří Lábus za film Vlastníci.

Tagy: ,