ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5507 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Struny podzimu

0 Rémy Martin 30.9.2014

Letošní ročník festivalu Struny Podzimu proběhne v pěti týdnech mezi 6. říjnem a 12. listopadem. Návštěvníkům tradičně nabídne to nejlepší ze světového jazzu, world music i současné vážné hudby. Dramaturgie festivalu zachovala i další z atributů této akce, a tím je kontrast mezi hudbou vycházející z dávných tradic a té z nejžhavější současnosti. A konečně, návštěvníci se mohou i letos těšit na celou řadu zvučných jmen.
Hned tím prvním je úřadující královna portugalského stylu fado Mariza, která se ujme slavnostního zahájení 6. října ve Státní opeře. Co činí tuto zpěvačku naprosto výjimečnou, je schopnost komunikace s publikem, při níž dokáže naplno rozvinout pro fado typický pocit stesku po lásce a moři, zvaný saudade.
Festival dále představí jednu z největších ikon soudobé (nejen) vážné hudby Steva Reicha, který vystoupí společně s mladými tvůrci kráčejícími v jeho šlépějích.
Svoje umění na festivalu předvede i jedna z nejrespektovanějších inovátorek na poli současné hudby, mladá izraelská violoncellistka Maya Beiser, která je známá svou vytříbenou virtuozitou, šarmem a neotřelým vizuálním pojetím svých vystoupení.
Struny podzimu tradičně představí i klasické jazzové osobnosti, tentokrát to jsou americký klavírista Ahmad Jamal, který se ve svých 84 letech předvede v Česku vůbec poprvé, a jihoafrický trumpetista Hugh Masekela, který mimo jiné proslul spoluprací s Paulem Simonem. Mimořádně zajímavé setkání přinese večer ve velkém sále Lucerny, a to v podobě unikátního dua složeného z mandolinového virtuosa Chrise Thileho a fenomenálního jazzového klavíristy Brada Mehldaua.
Závěr festivalu bude patřit královně flamenka 21. století a pokračovatelce slavného andaluského muzikantského rodu Estrelle Morente. Posluchači se mohou těšit na její křišťálově čistý a emocemi nabitý hlas i okouzlující šarm, kterým dodává flamenku nové impulzy.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.