ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26848 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejlepší herní trailery roku 2013

0 Honza Švelch 31.12.2013

Filmové trailery lžou, nebo naopak prozradí všechny dějové zvraty. Ale jak jsou na tom ty herní? Jsou snad hezčí a zábavnější než hra samotná, nebo se jen těžkopádně snaží popsat, co všechno je ve hře možné? Vybrali jsme nejlepší herní trailery roku 2013, které vás zaujmou svým nápadem, provedením a vtipem. V jednom se objeví i Megan Fox.

DEADPOOL

Komiksový schizofrenik Deadpool prý objevil tajemství úspěšného traileru – holky, výbuchy a dubstep. Je jedno, jaký názor máte na dubstep, ale tenhle hudební styl už dlouho okupuje svět trailerů, a můžeme se mu tak společně s Deadpoolem vysmát. Se zbylými dvěma přísadami se to přehání vůbec v celé popkultuře.

CRYSIS 3

Nenechte se zmýlit, Crysis 3 není veselá a vtipná hra, ačkoliv se vás o tom tento trailer snaží přesvědčit. O kolik by byl ale Crysis 3 lepší, kdyby obsahoval alespoň trochu nadsázky z traileru? Píseň od ZZ Top a nonšalantní akční scénky nic nezmění na tom, že Crysis 3 je jenom průměrná střílečka s krásnou grafikou.

LEVIATHAN WARSHIPS

Trailery švédského herního vydavatelství Paradox Interactive pojí záliba ve slovních hříčkách. Jednoznačným favoritem letošního roku je ale upoutávka na strategickou hru Leviathan Warships. Žádný dubstep, jenom jazz a poklidný hlas komentátora, který oznamuje herní prvky.

BORDERLANDS 2

Trailer může být umělecké dílo samo o sobě. Studio Gearbox připravilo krátký film k propagaci nové hratelné postavy psychopata Kriega do hry Borderlands 2. Trailer se nese v duchu hry, aniž by musel plýtvat výstřely. Stojí na elegantní pointě a dokazuje, že svět Borderlands překypuje černým humorem.

THE ELDER SCROLLS ONLINE

Americké studio Blur se specializuje na propracované vysokorozpočtové trailery. Jejich letošním veledílem je pětiminutový filmeček ke hře The Elder Scrolls Online. Nalijte si svůj oblíbený nápoj a připravte si popkorn, protože tak úchvatné fantasy bojové scény neuvidíte ani v kině.

THE STANLEY PARABLE

Trailer v traileru v traileru? Důmyslná hříčka s hráčovými očekáváními The Stanley Parable pozlobí i diváky svého traileru. Na co se vlastně koukáte? Na hru, trailer nebo na něco úplně jiného. Vstup povolen jen těm, kteří si rádi nechají plést hlavu paradoxy.

BIOSHOCK INFINITE

Abychom neukazovali pořád jen samé experimenty, máme tu příklad povedeného tradičního traileru. Optimistický hit od Johnnyho Mathise Wonderful! Wonderful! z roku 1957 stojí v kontrastu k temným noirovým scénám z prvního příběhové DLC pro Bioshock Infinite. Za jednu minutu je po všem a vy chcete víc – takhle funguje správná audiovizuální ochutnávka.

CALL OF DUTY: GHOSTS

Živě hrané trailery mají málo společného s hrami, které propagují. Tak zavedená série jako Call of Duty si ale může dovolit cokoliv. Čtyři maníci prožívají scény z novinky Ghosts a zpívá jim k tomu Frank Sinatra. Je to okázalé a zbytečně drahé. Kdo by se ale rád nepodíval na Megan Fox?

Tagy: