ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 44435 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Archivy rubriky: TopStory

VIDEO: Štěpán Urban nabízí ponurou píseň s kontroverzním klipem 

0 jsk 23.4.2019

Zpěvák a kytarista Štěpán Urban se v předposledním ročníku pěvecké soutěže SuperStar umístil na druhém místě za Emmou Drobnou. Možnosti, které bezprostředně následovaly, však nakonec zúžil jen sporadická sólová vystoupení. „Byl jsem přesvědčen, že dokážu prorazit s alternativní hudbou a také jsem tomu nedával zrovna moc úsilí, takže jsem se samozřejmě spálil,“ přiznává Štěpán. Poté přišla nabídka… Pokračovat »

Detektivové od Nejsvětější Trojice jdou do finále

0 Redakce 17.4.2019

Mají tři dny, aby odhalili sériového vraha, než zemřou další oběti. Detektivové od Nejsvětější Trojice řeší poslední případ. Na jeho pozadí odhalí i svůj soukromý život. V hlavních rolích se kromě již známých postav – Kláry Melíškové, Stanislava Majera či Miroslava Krobota – objeví také Táňa Pauhofová, Igor Orozovič a Michal Isteník. První díl Živých terčů… Pokračovat »

František Ringo Čech: Schelinger byl naprostý unikát

0 jsk 11.4.2019

Dvojice Jiří Schelinger a František Ringo Čech platí v rámci tuzemských hardrockových začátků za zásadní tvůrčí duo, které dopomohlo žánru v tehdejším Československu na výsluní. Sledovat její vývoj lze mimo jiné prostřednictvím aktuální reedice alb Báječní muži / Nemám hlas jako zvon, která vznikla mezi lety 1973 a 1975 a mapují přerod od legračních popěvků k… Pokračovat »

Igor Timko: Recept na to, jak uspět v Čechách, neexistuje

0 jsk 4.4.2019

Skupina No Name z Košic je dlouhodobě nejoblíbenější slovenskou v České republice. Dokladem toho jsou výsledky ankety popularity Český slavík, ve kterém kapela vítězila několik let po sobě v kategorii Slavíci bez hranic. Letos v červenci se No Name chystají na festival Benátská! s Impulsem. Při té příležitosti odpověděl na několik otázek zpěvák Igor Timko. Proč jste se rozhodli na… Pokračovat »

Nových projektů České televize se ujali Holland, Hřebejk, Bebjak a další

0 Redakce 28.3.2019

Návrat Marie Terezie, filmové portréty Emanuela Moravce a Jiřiny Štěpničkové, příběh udavače z padesátých let nebo zločiny z Velké Prahy. Nové projekty České televize se často ze současnosti obracejí k formativním obdobím našich dějin. Česká televize na nich spolupracuje s předními českými režiséry, ale i s na Oscara nominovaným Robertem Dornhelmem či Agniezkou Holland, která v koprodukci s Českou televizí… Pokračovat »

Michal Pavlíček má instrumentální i zpívané album

0 jsk 21.3.2019

Kytarista Michal Pavlíček vydá v pátek studiové album Pošli to tam. Jedná se o autorské album zčásti tvořené instrumentálními skladbami a částečně písněmi v podání několika hostů. Album sestavil v duchu svého vnímání hudby jako svobodného horizontu bez hranic a stylových omezení. Sousedí na něm skladby různorodé, postavené tu na sólové kytaře, jinde na vokálu. Zatímco Dunění… Pokračovat »

Skupina Mňága a Žďorp získává peníze na album na sbírkovém serveru

0 jsk 14.3.2019

Valašskomeziříčská kapela Mňága a Žďorp chce vybrat peníze na natáčení svého nového alba pomocí sbírkového serveru. Kampaň na Startovači začala 10. března a potrvá 30 dnů, během kterých chce skupina vybrat 500 tisíc korun. Peníze chce mimo jiné utratit za nahrávání ve studiu Sono. Album se bude jmenovat Třecí plochy, jeho producentem bude Milan Cimfe… Pokračovat »

Nobelova cena za literaturu bude letos udělena dvakrát

0 jsk 8.3.2019

Švédská akademie bude letos znovu moci udělit Nobelovu cenu za literaturu. Rozhodla o tom Nobelova nadace. Loni ocenění uděleno nebylo kvůli skandálu kolem sexuálního obtěžování, za které byl odsouzen manžel jedné ze členek Švédské akademie. Letos budou uděleny hned dvě ceny, a to za rok 2018 a za rok 2019. Loni v květnu Švédská akademie… Pokračovat »

Album připomíná hity Michala Tučného

0 jsk 1.3.2019

Vychází obnovené vydání hitové country kompilace Snídaně v trávě zesnulého zpěváka Michala Tučného z roku 1993 s pěti bonusy a novým masteringem. Je to další připomínka výrazné hudební osobnosti v poslední době. Skupina Jelen absolvovala na jaře turné, na jehož koncertech zpívala několik Tučného písní a před několika dny dokonce oznámila jeho pokračování a vydání alba s Tučného písněmi…. Pokračovat »

Oscara za film má Zelená kniha, nejvíce sošek má Bohemian Rhapsody

0 jsk 25.2.2019

V noci z neděle na pondělí rozdávali v hollywoodském Dolby Theatre ceny americké Akademie filmových umění a věd. Oscara v kategorii Nejlepší film získala road movie Zelená kniha. Snímek v režii Petera Farrellyho bodoval i v dalších dvou kategoriích, když Oscara za původní scénář získali Nick Vallelonga, Brian Currie a Peter Farrelly a sošku pro… Pokračovat »