ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 32559 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: TopStory

Vychází novela Takové maličkosti. Film podle ní produkují Damon a Affleck

0 jsk 28.3.2023

Zatím poslední kniha irské vypravěčky Claire Keeganové, nominovaná na prestižní Man Bookerovu cenu 2022, se dočká filmové adaptace. Jedním z producentů, který se současně ujal hlavní role Billa Furlonga, je irský herec Cillian Murphy, známý třeba ze seriálu Gangy z Birminghamu. Po jeho boku se objeví krajan Ciarán Hinds (Irský zázrak, Belfast) a slavná britská… Continue Reading »

VIDEO: Byla dokončena píseň Davida Stypky

0 jsk 24.3.2023

Přátelé zesnulého zpěváka Davida Stypky v čele s Lukášem Chromkem dokončili jeho rozpracovanou píseň. Pojali ji jako duet, do kterého přizvali Šimona Bilinu. Ten nazpíval druhou sloku a podílel se na vokálech. Sestavu doplnila cellistka Terezie Kovalová a klávesista Pavel Sotoniak. Staronová píseň dostala název Nebreč hned ze dvou důvodů. „David své písně většinou pojmenovával… Continue Reading »

VIDEO: Michal Horák jako mafiánský kápo

0 jsk 21.3.2023

Píše se sice už rok 2023, ale Michal Horák se společně s kapelou Trocha Klidu vrací v čase skoro o sto let zpět. Tedy alespoň v novém klipu k singlu Síť záchranná, jehož děj zasadil režisér Vladimír Špička do roku 1927, a díky všem participujícím i vychytaným dobovým kulisám vznikla podívaná takřka filmová. Klip a… Continue Reading »

Režisér Radim Špaček dokončuje film o kapele Už jsme doma

0 jsk 17.3.2023

Držitel Českého lva Radim Špaček dokončuje filmový dvojportrét lídra alternativní kapely Už jsme doma Miroslava Waneka a jejího dvorního výtvarníka, malíře Martina Velíška. Na celovečerním dokumentárním filmu Rozsviť světlo, ať je vidět původně pracovali režisér Václav Kučera a producent Romek Hanzlík. Oba tvůrci však v roce 2019 zemřeli a snímek zůstal nedokončen. „Mám jistý vhled… Continue Reading »

Kapela Doga má platinu

0 jsk 16.3.2023

Česká hardrocková kapela Doga převzala v rámci speciálního koncertu v Ostravě platinovou desku za prodej alba Respekt (2021). V její historii je to poprvé, kdy na platinové ocenění dosáhla. Oficiálně zároveň představila své unikátní americké turné Route 66 Pub Tour, na které se vypraví letos v říjnu. Vyprodaný Garage club Ostrava, nekonečné focení s fanoušky,… Continue Reading »

VIDEO: Petr Bende a Bára Štěpánová v duetu o lásce

0 jsk 10.3.2023

Tradiční, přesto stále aktuální téma zpracoval Petr Bende v duetu Dezertér s Bárou Štěpánovou. S lehkostí lidové hudby a tíhou tématu přináší příběh o lásce a válce. „Proč měl bych jít s Prajzem se bít, když on je muzikant jako já?“ nese se skladbou jedna z mnoha otázek. Užší spolupráce mezi zpěvákem a herečkou vznikla… Continue Reading »

VIDEO: Siluety singlem děkují blízkým i fanouškům

0 jsk 7.3.2023

Siluety patří k mladým kapelám na české hudební scéně, čemuž vůbec neodpovídá počet odehraných koncertů. Za rok svého působení jich odehrála více než sedmdesát a letos jich je naplánovaných ještě víc. Skupina doprovodí Divokýho Billa na jeho turné k pětadvacátým narozeninám. Momentálně vydává novou skladbu Díky Vám. „Singl jsem přinesl na dýchánek, který probíhal v Krkonoších na… Continue Reading »

VIDEO: We Are Domi představují své vzpomínky na dětství

0 jsk 3.3.2023

Česko-norská kapela We Are Domi na sebe upozornila především díky své loňské účasti v Eurovizi 2022, kde Českou republiku reprezentovala ve finále. Nyní po singlu Alive přichází s novinkou Paradise, ke které představuje videoklip z dílny Ruye Okamury. Za hudební produkcí stojí finský producent Lasse Piirainen. Píseň je zároveň předzvěstí debutového EP, k němuž kapela… Continue Reading »

TV Rockparáda zve na Chinaski, Forrest Jump a další

0 jsk 28.2.2023

Přestože moderátorka Veronika před natáčením březnového dílu TV Rockparády onemocněla, pořad vznikl. Moderace se ujal její kolega Kůsofka a jeho pozvání přijali artrockeři Allnevr z Havířova, melodic-powermetaloví Donor ze Vsetína, Pepa Michálek frontman Forrest Jump a Michal Malátný z Chinaski. Z únorového kola postoupili Dymytry (s klipem k písni Jako indián), Bastard (Mezi nebem a zemí) a… Continue Reading »

Na Vinyle uspěli Tomáš Niesner, Mat213 a festival Pop Messe

0 jsk 24.2.2023

Vítězové XII. ročníku hudebních cen Vinyla byli vyhlášeni 22. února v pražském Lucerna Music Baru. Deskou roku porotci zvolili album Bečvou od kytaristy Tomáše Niesnera, jež představuje citlivou univerzální zprávu o klimatickém žalu. Objevem roku je digitální písničkář Mat213 (na snímku), počinem roku je festival Pop Messe. Cenu za publicistiku si odnesli Jiří Slabihoudek a… Continue Reading »