ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17135 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: TopStory

Thom Artway poprvé česky ve své písni

0 jsk 21.9.2021

Thom Artway je písničkář a držitel řady ocenění. Mezi jeho nejúspěšnější počiny patří singly I Have No Inspiration a All I know. Nyní Tomáš Maček, a.k.a. Thom Artway, zahajuje spolupráci s Universal Music vydáním prvního singlu z řady skladeb s českými texty, které v příštím roce vyústí v nové album. Píseň se jmenuje Nezapomenout. Čeština ale není pro Thoma Artwaye úplnou novinkou…. Continue Reading »

Štefan Margita a Michal Kindl: Hodně jsme se zabývali texty

0 jsk 17.9.2021

Štefan Margita letos v létě oslavil pětašedesátiny. A právě vydal nové album s optimistickým názvem Na správné cestě. 17. září vyjel na turné po šestatřiceti „štacích“ v Čechách, na Moravě, Slovensku i Německu. Na turné Intimity se Štefanem Margitou vystoupí i autor dvanácti písní nového alba Michal Kindl a talentovaná violoncellistka Iris Moris. Operní zpěvák… Continue Reading »

VIDEO: Mišíkovu píseň Šedesátá léta doprovází animovaný klip

0 jsk 13.9.2021

Skladba Šedesátá léta od Vladimíra Mišíka anoncuje blížící se vydání jeho nového alba naplánované na 24. září. Kolekci nazvanou Noční obraz vydá Animal Music Petra Ostrouchova, který je nejen producentem alba, ale zároveň Mišíka doprovází se svou skupinou Blue Shadows. Ve skladbě Šedesátá léta ještě navíc účinkuje americký gospelový vokální soubor Blind Boys of Alabama. Vizuálně skladbu Šedesátá léta dokresluje animovaný klip z dílny… Continue Reading »

Vyjdou nahrávky z Let It Be, alba Beatles

0 jsk 9.9.2021

V návaznosti na rozšířené edice alb Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (2017), The Beatles (White Album) (2018) a Abbey Road (2019), vychází další speciální nahrávky slavné liverpoolské kapely Beatles. Tentokrát z veleúspěšné desky Let It Be z roku 1970. Už 15. října se tak mohou fanoušci těšit na nový stereo záznam Don’t Let Me Down z prvního… Continue Reading »

ABBA vydá album a vyrazí na hologramové turné

0 jsk 3.9.2021

Legendární švédská popová skupina ABBA vydá po téměř čtyřech desetiletích nové album a připravuje digitální koncertní turné. „Na jaře 1982 jsme si udělali přestávku a nyní jsme se rozhodli, že je čas ji ukončit,“ uvedla ABBA v tiskovém prohlášení. Nové album se bude jmenovat Voyage a skupina ho oficiálně vydá 5. listopadu. Navíc odstartuje 27…. Continue Reading »

TV Rockparáda přivítá Michala Prokopa

0 Redakce 30.8.2021

Zářijové pokračování TV Rockparády hlásí, že mezi hosty bude i zpěvák a hudebník Michal Prokop (na snímku). Kromě něho se v rozhovoru představí Libor Matějčík a Láďa Korbel z Motorbandu, Jan Šotkovský a Petr Caputa z Witch Hammer a Stanislav Švarc z Meat Mincer. Z červnového, tedy předprázdninového kola, postoupily klipy skupiny Alband (Zbude ze mě půlka), Premier (Punková pohádka)… Continue Reading »

VIDEO: Luboš Pospíšil vzdal singlem a klipem k albu poctu básníkům

0 jsk 24.8.2021

Na přelomu srpna a září vyjde zbrusu nové sólové album Luboše Pospíšila Poesis Beat, které nahrál společně se svými přáteli, muzikanty Liborem Mikešem Mikoškou (kytara), Petrem Vavříkem (baskytara), Martinem Vajglem (bicí a klávesy), s přispěním řady tradičních (a prvotřídních) textařů. Album s charakteristickým Pospíšilovým rukopisem uvádí klip k titulní písni. „Klip k Poesis Beat s textem spisovatele a básníka… Continue Reading »

VIDEO: Tereza Černochová zpívá o politických vězeňkyních

0 jsk 20.8.2021

Píseň Tváře žen složila zpěvačka Tereza Černochová po přečtení knihy Dagmar Šimkové Byly jsme tam taky. Kniha je autentickou výpovědí jedné z politických vězeňkyň, která přežila lágry padesátých a šedesátých let v tehdejším Československu. „Vyprávění je tak silné, že se mi o té knize i zdálo, o její tváři, o tvářích jejích spoluvězeňkyň. To si nikdo z naší… Continue Reading »

VIDEO: RockOpera chystá experimentální film a DVD s Frankensteinem

0 jsk 17.8.2021

RockOpera Praha připravuje nové DVD. Jde o záznam hororové opery Frankenstein (na snímku) s Viktorem Dykem, Janem Toužimským, Honzou Tláskalem, Pavlou Forest, Petrem Opavou a dalšími. „Nedávno jsme dokončili studiové album Anna Karenina. Zážitku ze živého představení se ale nic nevyrovná. Záznam provedení naší opery přímo na jevišti ho může divákům alespoň zprostředkovat. I proto… Continue Reading »

Michal Prokop: Pracuji intuitivně a žádné koncepty nevymýšlím

0 jsk 12.8.2021

V květnu vyšlo nové album Michala Prokopa & Framus Five Mohlo by to bejt nebe. Stalo se tak v roce pětasedmdesátých zpěvákových narozenin, které oslaví v pátek 13. srpna na festivalu Krásný ztráty Live ve Všeticích na Benešovsku. Co vás k albu přivedlo? Mám mezi alby obvykle docela velkou pauzu. Souvisí to s tím, že už mi není… Continue Reading »