ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12681 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Deep Purple avizují album skladbou o stavu světa

0 jsk 4.7.2024

Po úspěchu posledních singlů Portable Door a Pictures Of You vydali britští hardrockeři Deep Purple novou písničku Lazy Sod. Je třetí z jejich chystaného alba =1.

Zpěvák Ian Gillan v rozhovoru pro magazín Rocks na otázku ohledně inspirace k napsání písně sdělil: „Nedávno se mě jeden mladý novinář zeptal, kolik písní jsem za svůj život napsal. Odpověděl jsem, že naposledy, když to můj asistent počítal, před dvaceti lety, to bylo více než pět set. Cítil jsem se docela dobře, jenže můj asistent mi řekl, že Dolly Parton napsala přes pět tisíc písní a nazval mě líným blbcem. Nemohl jsem jinak, než souhlasit, a zapsal jsem si do svého zápisníku – vyměnit.“

V singlové novince Ian Gillan přemýšlí o stavu tohoto světa a o vlastní neochotě s tím cokoli udělat. „Svět je v plamenech a já nemůžu vstát z postele. Svět je v plamenech, kolem mé hlavy je kouř,“ zpívá v ní.

Nové album skupiny Deep Purple vyjde 19. července a nový kytarista kapely, Simon McBride, k němu říká: „Bude odrážet to, co nás pět vytváří ve zkušebně. Mnoho písní, třeba Portable Door, bylo napsáno během prvních společných zkoušek, kdy jsme je dali dohromady třeba za pět, deset minut. Všechno to bylo snadné a přirozené.“

Gillan dodal: „V minulosti byly naše nejlepší písně vždy ty, které byly napsány během chvilky. Hráli jsme to, co bylo příjemné, a rozvíjeli to dál, až k finální verzi písně.“

=1 bude první album kapely s McBridem, který se do ní hladce začlenil poté, co dlouholetý člen Steve Morse odešel kvůli tomu, aby mohl být se svou nemocnou ženou. Od roku 2022 už McBride hrál před asi půl milionem diváků, kteří přišli na proběhlé koncerty kapely.

Novou desku produkoval Bob Ezrin, který se postaral o to, že je na ní klasický zvuk kapely, aniž by slyšitelně spoléhala na kouzlo nostaůlgie.

Záhadný název =1 symbolizuje myšlenku, že ve světě, který se stává stále složitějším, se vše nakonec zjednodušuje do jednotné podstaty. Plný význam názvu ale prý bude odhalen v následujících dnech, přičemž svou roli sehraje i umělecké dílo.