ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12509 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Slza má novou emotivní písničku

0 jsk 24.6.2024

Kapela Slza má za sebou úspěšnou podzimní šňůru a vydání čtvrtého studiového alba Monodrama. Teď kytarista Lukáš Bundil a zpěvák Petr Lexa přicházejí s novinkou Mám to vzdát.

Ačkoli si po uplynulém turné procházeli menší tvůrčí krizí, na jaře Petra Lexu políbila múza a celý refrén nejnovějšího singlu napsal během několika vteřin. Videoklipu se opět chopil v roli režiséra Petr Lexa.

Zpěvák a textař přiznává, že smutnější texty se mu píšou o poznání snadněji. „Jen to potom musím vysvětlovat doma, když se ode mě ze studia ozývají fráze jako ‚mám to vzdát, zkusit si bez tebe žít‘. Tentokrát jsem si musel s Natálkou sednout a vysvětlit jí, že se s ní opravdu neplánuju po osmi letech vztahu rozejít přes písničku,“ směje se Lexa a vysvětluje, že ho jednoduše baví popisovat i příběhy ze svého okolí nebo čerpá inspiraci ze sociálních sítí.

S novinkou přichází dvojice po několikaměsíční pauze. „Měl jsem po posledním albu tak trochu pocit vypsání. Zdálo se mi, že jsem v textech řekl, co jsem říct chtěl a několik měsíců jsem v sobě nenacházel témata,“ vzpomíná zpěvák.

Až s Mám to vzdát přišel zlom, který frontmanovi dodal potřebnou sílu zase tvořit a připravovat se na nadcházející koncerty, kterých kapelu v létě čeká nespočet.

Na finalizaci písně Slzy spolupracovala s Jiřím Krhutem a Adamem Mišíkem. „Může se to zdát jako dva odlišné světy, ale to je právě to, co mi pomáhá hledat ten správný zlatý střed,“ myslí si Lexa.

Dodává, že právě s mladým zpěvákem a hercem dokáže do singlů přenést ještě více přirozenosti a civilnosti a Jiří Krhut zase dbá na dodržování pravidel češtiny. Jestli se kapele Slza zadání podařilo splnit, posuďte sami už nyní na všech streamingových platformách.

(foto: Jakub Maršál)

Tagy: ,