ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5966 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Benátská! rozzářili Europe, Richard Müller i Chinaski. Gott nepřijel

0 jsk 29.7.2019

Již sedmadvacátý ročník hudebního festivalu Benátská! začal v areálu Vesec v Liberci čtvrtečním Večírkem pro nedočkavé koncipovaným jako pocta k 80. narozeninám Karla Gotta. Ten bohužel z důvodů akutního zápalu plic zrušil své plánované vystoupení pouhý den předem, přestože se podle jeho slov z emotivního vzkazu, který poslal svým fanouškům na Benátskou, těšil jako malý kluk. Během jeho audio zprávy určené jeho fanouškům ztichl celý areál. Když vzkaz skončil, následoval dlouhý potlesk.

Připravené dárky za Gotta převzal Pavel Větrovec, pod jehož taktovkou se předtím odehrál koncert Ilony Csákové, Markéty Konvičkové a Petra Koláře. Ti měli být původně hosty Gottova vystoupení. Diváky ten den potěšily i koncerty Petera Nagyho, Anny K., Dalibora Jandy a dalších.

Na páteční program se těšili zejména příznivci švédské kapely Europe i Richarda Műllera. Zpěvák Europe Joey Tempest se po cestě do festivalového areálu dostal k nahrávkám slovenského vokalisty a po příjezdu na místo projevil přání se s ním setkat. To se nakonec podařilo, a rocker nešetřil slovy chvály: „Právě jsem viděl na pódium Richarda Műllera – skvělá kapela, výborná funková sekce, skvělý výraz jeho hlasu, vypadá to, že ví, o čem zpívá. Nerozumím příliš mnoha slovům, ale bylo to zajímavé.“

Müller si zase nemohl vynachválit publikum: „Jsem nadšený z dnešního koncertu, který byl posledním před mou dovolenou. Nic lepšího jsem si přát nemohl, publikum bylo magické, úžasné. Tak skvělou atmosféru si budu dlouho pamatovat. Navíc, když jsem sešel z pódia po koncertu, čekal na mě Joey Tempest z Europe. Neuvěřitelné! Benátská byl pro mě jedinečný a koncentrovaný zážitek.“

K zajímavým festivalovým okamžikům patřila vystoupení Marka Ztraceného, který si vyrazil zazpívat přímo mezi fanoušky, Václava Noida Bárty, skupiny Nerez s Lucií Šoralovou či skupiny Harlej, jež dokázala udržet publikum ve varu i po odchodu Europe z pódia.

Sobota přilákala k hlavnímu pódiu rekordní počet návštěvníků pro tento den. Téměř 16 tisíc fanoušků potěšila vystoupení Václava Neckáře, jenž přijel nahradit loňský koncertní set zrušený kvůli přeháňce, slovenských No Name či skupiny Chinaski, jejichž koncert vysílalo rádio Impuls v přímém přenosu.

„Děkujeme všem návštěvníkům festivalu. Vytvořili nádhernou atmosféru, kterou jsme si užili všichni včetně muzikantů. Švédští Europe odjížděli doslova nadšeni. Však také fotku z koncertu na Benátské hned sdíleli na svých sociálních profilech, stejně tak jako Richard Műller, podle něhož bylo publikum doslova magické,“ řekli o letošní Benátské! její pořadatelé Petr Pečený a Pavel Mikez.