ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14493 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Paralelní světy

Keelhaul: Všehoschopní zběsilci

0 Redakce 7.12.2009

„Jsme zneklidňující a popouzející. Kdybyste naši desku pustili na party, většina lidí by se naštvala,“ říkají sympaťáci z Keelhaul. Čtyřka pošahaných muzikantů, která nad ničím nepřemýšlí a jen tak si hraje, vyjela na evropské turné a podívá se 9. prosince na pražskou Sedmičku. A když přijde dost lidí, nebudou si potom muset stěžovat na nedostatek financí: „Bylo by pěkný, kdybychom po návratu z turné nemuseli měsíc jíst jen čínskou polívku z pytlíku.“

Black Elk: Černá ovce Portlandu

0 Redakce 30.11.2009

Americká čtveřice se sice pojmenovala podle jelena, v hudebním městě Portlandu si ale musí připadat jako černá ovce. Její agresivní a drsný styl vybočuje z místních indie popových poměrů a blíží se spíš k legendárním The Jesus Lizard. Nejsou to tedy žádní skotačiví Deerhoof, sympatičtí punkeři The Thermals ani melodramatičtí 31Knots. Žádní z těchto portlandských hudebních vyslanců, o kterých jsme psali do naší rubriky Paralelní světy, se nemohou intenzitou, vztekem a hlasitostí rovnat s Black Elk.

The Paper Chase: Texaský morbidní kabaret

0 Redakce 17.10.2009

Svět podle Johna Congletona by vypadal následovně: všude samé rakve (plné zaživa pohřbených lidí), jako povinná literatura Edgar Allan Poe a Texaský masakr motorovou pilou, nezbytné pozadí by tvořily všudypřítomné mrtvoly, střeva a probíjející elektřina. Kdyby nehrál komiksového padoucha Green Goblina Willem Defoe, mohl by za něj zaskočit John.

Bellini: Italsko-americká spojka

0 Redakce 30.9.2009

Když sopka dští lávu, vyfukuje různé plyny a uvolňuje do vzduchu spousty tepelné energie. Může ovlivnit hudební nadání dítek, které vyrůstají poblíž? Obyvatelé sicilské Katánie, kterou najdete nedaleko sopky Etny, by s tím nejspíš souhlasili. Žhavá láva ale nerozdává talent každému, a už vůbec ne v pravidelných intervalech.

The Thermals: Punková vřídla

0 Redakce 7.8.2009

Pět akordů a jednoduchý rytmus k tomu. Hutch Harris a Kathy Foster skládají podle šablony sloka, refrén, kytara, basa a bicí a nejvíc si dávají záležet na textech. Proto polovina písniček začíná prakticky stejně a liší se až melodií zpěvu. The Thermals nejsou žádní virtuosové a nehledají inspiraci u Meshuggah. Čerpají raději z Green Day a Nirvany, od kterých si na letošním turné půjčují i písničky. Hitovka Basket Case jim jde dobře, veselý a přidrzlý tón se k Harrisovi hodí. Když ale usměvavý, zdravý a vkusně oblečený spustí Cobainovu utahanou Sappy, není to žádná sláva. The Thermals jsou prostě moc nadějní a uvědomělí, aby zvládli zahrát depresivní skladby.

Coalesce: Úderná a velmi nestálá směs

0 Redakce 21.6.2009

Kolik může mít jedna kapela problémů? Extrémní kluci z Coalesce se poprvé rozpadli už po prvním turné a zažili snad všechno kromě bouračky nebo úmrtí. Členové se střídali, ze zakládající sestavy vydrželi jenom zpěvák a kytarista. Přestože si často lezli na nervy, sešli se znovu v roce 2005 a letos natočili nové album Ox, deset let po předchozí řadové desce. Ve čtvrtek 25. června vystoupí na festivalu Hit the Pit III v pražském klubu Futurum.