ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5132 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Holy Kiss a Climatizado: Na Sedmičce bude zatemněno!

0 Redakce 26.3.2009

Poslední březnový večer bude na Strahově narozeninový večírek. Obě kapely, co v ten večer přivandrují, totiž sály inspiraci z autralské post-punkové legendy Birthday Party. Ano, to jsou ti ničemové kolem Nicka Cavea.

Holy Kiss, kteří zahrají 31. 3. v Praze na Sedmičce, pocházejí ze San Franciska, ale k hippíkům mají daleko. Stylizují se do šviháckých vampýrů a tomu odpovídá i muzika, ostrá a bohémská. Post-punkový rock'n'roll pro gotické duše. Tohle turné má být navíc jejich poslední – snad kvůli tomu, že se jim nikdy nepodařilo prorazit do širšího povědomí a vždycky hráli především pro svoje kamarády. Tak se s nimi přijďte skamarádit.

A předkapela? Ať už jejich stylu říkáte doom blues nebo třeba space rock, plzeňští kovbojové Climatizado jsou jednou z nejzajímavějších a nejoriginálnějších kapel na naší scéně. Poznal tu už i Vašek Havelka (šili Selfbrush), s nímž Climatizado v poslední době koncertuje. Nečekejte ale dojemné písně o těžkém osudu citlivých mužů. Climatizado začali jako noisová sebranka, před níž ustrašení posluchači (doslova) utíkali z klubů. Počínaje eponymním LP (ano, vyšlo pouze na vinylu) drtili existenciální rock'n'roll rovněž ve stylu raných Birthday Party (ano!) a Nicka Cavea, neurvalými, ale hypnotickými rytmy a kosmickým kvílením pošramocených kláves. Pak šli do sebe (jestli to je možné) a nahráli bluesovější a existenciálnější desku Songs About God, Love and Bitches – název, který si můžou dovolit právě tak akorát Climatizado. Jejich nejčerstvější písně přidaly takřka prog-rockovou péči o kompozici. Přímý přenos z planety Williama Burroughse. Zahrajou vám f.Vallion (kytara, zkreslený zpěv), urWa (bicí, vražedné pohledy), Johnny D. (kostelní varhany a mimozemské signály) a baskytarová legenda Míra Kafka.

JAROSLAV ŠVELCH

 


31. března, Klub 007 Strahov, Praha