ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11904 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Robert Plant nezapomněl ani na písně Led Zeppelin

0 jsk 28.7.2016

Robert Plant, bývalý zpěvák legendárních Britů Led Zeppelin, se po roce vrátil do České republiky. Loni v červenci zpíval v zaplněné hale Rondo v Brně, ve středu večer, opět v červenci, vystoupil se svou současnou skupinou The Sensational Space Shifters před asi sedmi tisíci diváky v amfiteátru Lochotín v Plzni.

Jejich set se skládal z písniček, které složili společně, také ze skladeb Led Zeppelin a v neposlední řadě z několika coververzí. Byl to příjemný koncert, ve které se tolik netlačilo na pilu, spíše si účinkující (a potažmo diváci) užívali nádherných staveb písniček v koncertním provedení, umění vystupujících a také klidu, jenž s koncertu vyzařoval.

Jakmile došlo na skladby z repertoáru Led Zeppelin, publikum více procitlo, přivítalo je jásotem a zpívalo s Plantem. Nutno ale poznamenat, že tyto mají v podání Planta a The Sensational Space Shifters pozměněné aranže, v některých momentech celkem zásadně.

Během večera došlo i na některá instrumentální sóla, která byla vesměs vkusná a neotřelá. Plant nebyl již ve svém hlasovém projevu tolik excentrický jako v sedmdesátých letech, ale soustředil se na přesnost a výraz. Docházelo na momenty, kdy zpíval tiše, čímž uklidnil i přítomné diváky a areálem se nade vše neslo jakési umělecké a poctivě prožité ticho.