ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7545 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rolling Stones se vrátili na turné

0 jsk 24.6.2019

Britská kapela Rolling Stones se vrátila na koncertní pódia. V pátek 21. června to učinila vystoupením v americkém Chicagu. Pokračuje tak v severoamerickém turné poté, kdy musela jeho část přesunout kvůli vážným zdravotním problémům zpěváka Micka Jaggera. Podle očitých svědků byl pětasedmdesátiletý vokalista na scéně v Chicagu očividně v dobrém zdravotním stavu a běhal a skákal po pódiu jako předtím, než se podrobil operaci.

Koncem letošního března mu přitom lékaři oznámili, že nemůže vystupovat kvůli diagnostikované chorobě srdce. Zpěvák následně podstoupil operaci srdeční chlopně a úspěšně se po zákroku zotavil.

Skupina, která je na scéně od roku 1962, odehraje v USA a Kanadě sedmnáct koncertů, z nichž poslední se uskuteční 31. srpna v Miami. Původně měla severoamerická část turné začít 20. dubna. To se ale nestalo, a tak kapela vyhlásila náhradní termíny. Lístky na koncerty zůstaly v platnosti.

Pozoruhodné je, že všichni členové Rolling Stones se už dožili více než sedmdesáti let. Nejstarší je osmasedmdesátiletý bubeník Charlie Watts. Jaggerovi a Kethu Richardsovi je pětasedmdesát a „benjamínkem“ kapely je dvaasedmdesátiletý kytarista Ronnie Wood.