ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4845 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Rammstein buráceli pod ohni a dýmem

0 jsk 17.7.2019

Německá skupina Rammstein má u nás spoustu příznivců. Je to proto, že již řadu let jsou její písně originální, reprezentující hřmotný styl Neue Deutsche Härte, a její koncerty vždy úžasnou a mnohdy dechberoucí podívanou. V úterý večer to bylo na fotbalovém stadionu Slavie v Praze stejné. Kapela přijela propagovat především své letošní album Rammstein a přidala k tomu kousky, bez nichž si fanoušci její koncert těžko dovedou představit.

Reakce na oba druhy skladeb v programu byly od diváků vstřícné až euforické. Dorazila i řada návštěvníků z Německa, znali texty, a když kapela v první přídavku zpívala za doprovodu ženského klavírního Dua Játékok skladbu Engel, pěli spolu s ní téměř do ticha.

Došlo samozřejmě i na všechny očekávané a vpravdě známé efekty, počínaje těmi ohňovými, kdy plameny šlehaly i ze sloupů uprostřed stadionu, a konče těmi kouřovými. Bílý dým střídal hustě černý, takže člověk hledící na stadion Slavie zdálky a bez informace o dění na něm by se mohl domnívat, že fotbalový stánek hoří.

Jenže Rammstein mají všechny tyhle „vtípky“ tak bezpečné, že v praxi ohně pouze publikum na chvíli ohřály, což v trochu chladném večeru bylo příjemné. Když při skladbě Mein Teil ale zpěvák Till Lindemann plamenometem trýznil klávesistu Christiana Lorenze nejprve v obrovském kotli a potom oblečeného v ohnivzdorné vestě, šel z toho mráz po zádech.

Jenže to je přesně to, co diváci od Rammstein čekají. Na prvním koncertu v Praze, ten druhý se koná ve středu večer, to dostali v míře vrchovaté.

Tagy: