ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15279 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O2 Ynspirology Con: Přijďte se v sobotu nakopnout inspirací

0 Redakce 7.9.2016

O2 Ynspirology Con je setkání tvůrců a fanoušků převážně generace Y, který má kromě spousty zábavného programu i ambici inspirovat návštěvníky k tomu, aby hledali a případně našli v sobě nebo svých blízkých nový talent, dovednost nebo koníčka. Uskuteční se vuž tuto sobotu 10.9. v areálu Metropole Zličín v Praze.

Chtěli jsme udělat festival naopak,” říká Yemi A.D., jeden z autorů a hlavní tvář projektu Ynspirology. “Na O2 Ynspirology Conu nebudete s kelímkem piva pasivně koukat na představení na pódiu. Místo toho na vás čeká 40 dílen v unikátním kontejnerovém městečku, kde si můžete zkusit virtuální realitu, malování, veganskou kuchyni, hraní počítačových her proti jednomu z nejlepších hráčů a spoustu dalších aktivit a zapojit se tak přímo do dění s těmi nejinspirativnějšími tvůrci a idoly mladých lidí.

YNSPY City – město z lodních kontejnerů

Pořadatelé pro návštěvníky připravili program ve třech sekcích. Hlavní část festivalu se odehraje v YNSPY City – ojedinělém městečku postaveném z lodních kontejnerů, kde najdete dílny slavných youtuberů jako MadBros, Zachy, Johny Machette, Gabrielle Hecl a dalších. YNSPY City je rozděleno na sekce Fit, Spirit a Digi podle toho, kterou část vaší osobnosti a jakou technikou má inspirovat. Takže si můžete zkusit parkour, slackline (provazochodectví), zaběhat si s Tomášem Touhou a jeho kultovním #runjinak. Ambicióznější návštěvníci se dokonce mohou zapojit do dílen Dance Academy Prague a naučit se moderní street dance styly.

Pro zklidnění je pro vás ve Spirit zóně připravená například výroba osobních mandal, kreativní úpravy starého oblečení, hudební workshopy a velká škola malování grafického studia DRAWETC.

Digital svět zastupuje největší herna virtuální reality v Česku. Kromě pasivních projekcí s VR brýlemi, které vás zavedou přímo do děje filmu či hokejového utkání, můžete malovat ve 3D prostoru, zajezdit si na kole po olympijském Riu anebo zahrát si známou počítačovou hru. Jakkoli je VR největším lákadlem Digital zóny, zdaleka to není vše. Nadchnout se můžete třeba hrou na laserovou harfu nebo zasoutěžit si s youtuberem Housem o konzoli PlayStation 4 a několik her.

14242414_1588613874774785_2662202720847995717_oHlavní pódium není hlavní

Po celý den bude na hlavním pódiu – druhé sekci O2 Ynspirology Con, defilovat plejáda DJs, zpěváků, rapperů a tanečních skupiny. Kromě legendárních PSH vystoupí například Adam Mišík, VR/Nobody, DJ Nobody Listen, Logic a Million+ nebo David Gránský, hvězda televizní show Tvoje tvář má známý hlas.

V 15 hodin vyhlásí pořadatelé držitele historicky prvních #O2YnspyAwards. V kategoriích  #nejYnspirativnější žena, #nejYnspirativnější muž a #nejYnspirativnější tým zvítězí tvůrci vybraní odbornou porotou z nominací veřejnosti. Pro vítěze pořadatelé a partneři připravili exkluzivní výlet do Hong Kongu s cílem vytvořit zde dílo, které bude inspirovat lidi doma v Česku.

Inspirace v nákupáku

Kromě dění v YNSPY City před Metropolí Zličín budou po celý den probíhat dílny s inspirátory a youtubery i v prodejnách a prostorách obchodního centra. Anna Šulcová, Zachy, Jmenuju Se Martin, Gabrielle Hecl, Natyla nebo Kate Love pozvou návštěvníky a vybrané fanoušky k aktivitám, které obohatí už tak dost intenzivní dění v obchodním centru. Pro ty, na které se nedostane s dílnami v prodejnách je připraveno pódium, kde vystoupí lektoři Dance Academy Prague, youtubeři Zachy a Jmenuju Se Martin ři rytmická skupina Noisy Pots.
Podrobnosti o programu, stejně jako vstupenky, najdete na stránkách O2 Ynspirology Conu www.ynspirology.cz