ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5537 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Maxim bude vystavovat v Praze. Bude to poprvé v Evropě

0 jsk 13.7.2018

Maxim, pražský rodák, který se ve Spojených státech, kde žije, těší obrovskému renomé, vystaví svá velkoformátová expresivní plátna poprvé v Evropě. Stane se tak v Praze. Jeho exhibici zahájí poněkud netradiční vernisáž, která se uskuteční 11. srpna od 20 hodin v šestém patře pražského OD Kotva. Součástí večera bude živý DJ set v režii úspěšného hudebního skladatele a Maximova bratra Karla Havlíčka a posily z Los Angeles na bicí, Maurice Salmina.

Návštěvníci si také budou moci z vernisáže odnést módní kousek z limitované edice nositelného umění Of Mind and Heart vzniklé ve spolupráci Maxima s obchodem footshop.cz. Kolekce pak bude k dostání v pražské Vnitroblocku až do vyprodání zásob. Vernisáž bude otevřena veřejnosti a vstup na ní je zdarma. Po ní se výstava přesune do Kavárny co hledá jméno a Vnitroblocku, kde bude k vidění až do 18. září 2018.

Maxim výstavu nazval Alchymista s jasným odkazem na kultovní knihu Paula Coelha, jež se před dvaceti lety stala posledním impulsem k jeho rozhodnutí odejít objevovat svět a naplnit tak vlastní osud. Jak sám říká, tyto rozměrné obrazy jsou symbolickou „knihou“ jeho zpovědí, odrážející poznání, že každý z nás je zodpovědný za svůj životní příběh.

„Alchymista je moje vůbec první výstava na rodném kontinentě. Vystavovat v Praze je pro mě jakýmsi logickým vyústěním cesty, na kterou jsem se před dvaceti lety vydal. Jel jsem si napsat svůj životní příběh a teď ho jedu vyprávět zpět do rodného města. Díla, která v Praze představím, jsou z mé poslední kolekce The Universal Argument. Rozsáhlé, extrémně texturované obrazy zhmotňují mé vnitřní úsilí a boj v hledání charakteru a významu lidské společnosti v dnešní době. Jsou mým portrétem lidské rasy a její rozpadající se identity ve světě zidealizovaných mediálních model a překroucených hodnot. Vyjadřují mou touhu po znovunalezení dávno ztracených schopností komunikace a soužití s přírodou a jejím řádem,“ vysvětluje Maxim.

„Obraz je mým svědectvím světa, v němž žijeme, můj portrét lidské rasy – její nerozvážnost a krása, svobody a indoktrinace. Mé obrazy jsou projevem mého vnitřního boje najít vyšší význam a pořádek v lidské povaze,” dodává.

Tagy: