ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17587 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marpo: Je to pro mě velká výzva

0 Redakce 21.4.2016

Již 29. února vydal rapper Marpo své šesté sólové album Lone Survivor. Na 22. dubna pak pro své fanoušky připravil velkolepou show v Malé sportovní hale (Incheba Arena) v Praze. Choreografii a scénář koncertu má na starosti tanečník Yemi A.D., o grafickou stránku scény se opět postará stage designer Martin Hruška. Marpo slibuje vizuálně zajímavou show, která se ponese v duchu postapokalyptického světa.

Jaký máš z nového alba pocit?

Skvělý. Je to nejosobnější a nejdospělejší deska, jakou jsem udělal. Stála mě hodně sil, ale je hotová. Má jedenáct stop a jeden bonusový track. Je na ní několik hostů – Ektor, Separ, Kali, Ironkap, Whnt & Sean Divine.

Jak dlouho vznikala? 

Dlouho, od minulého roku. Bylo to docela stresující – dvě malé děti doma, spousta koncertování, žádné volno…

O čem jsou texty na albu?

Jsou hodně osobní. Týkají se smrti, narození, odloučení, radosti, stresu, práce… Je to takový mix emocí. Třeba Ironkap mi říkal, že už je to moc. Že si pouštím lidi moc do svého soukromí. Ale o tom rap je – o prožitcích.

Proč se deska jmenuje právě Lone Survivor?

Je to podle mého oblíbeného filmu Lone Survivor (česky vyšel pod názvem Na život a na smrt, pozn. red.). Vypráví o čtyřech vojácích z amerických zvláštních jednotek Navy Seals a o vojenské operaci Red Wings v afghánských horách.

Teď se připravuješ na svůj první koncert v hale…

Ano, je to pro mě velká výzva. Bude tam velká stage, velká produkce a meta, kterou tady zatím nikdo v mém žánru nepokořil. Dáváme si záležet, aby to byla vizuálně zajímavá show. Budeme mít kulisy á la postapokalyptický svět.

Můžeš prozradit jména hostů toho koncertu?

Vystoupí Ektor, Separ, a také živá kapela.

Jaké máš plány do budoucna?

Teď hlavně chci, aby se povedl halový koncert, a pak se uvidí. Podle toho si udělám plán na další dva až tři roky. Plánujeme natočit novou desku s Chinaski, a také bych se chtěl pořádně věnovat rodině.

Tagy: ,