ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13081 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

HOGO: Když to děláš po svém, moc si nevyděláš

0 jsk 16.6.2016

Novopacká kapela Hogo má před vydáním desky. Před pár dny vydala singl Koukej vypadnout, který by měl napovědět, jak bude chystaný počin vypadat. Kapelu dnes tvoří kytarista a zpěvák Alex Simmons, baskytarista a zpěvák Pepa Náhlovský a bubeník a zpěvák Otto Smolík. Posledně jmenovaný odpověděl na několik otázek.

Znamená vydání nového singlu avízo nového alba?

Je to tak. Nové album se dodělává po zvukové stránce. Vzhledem k tomu, že máme své studio, tak nás netlačí ani čas ani finance. Ale je už na pětadevadesát procent hotové. Budou na něm nové skladby, ale sáhli jsme i do klasiky, což je mimo jiné i ten singl, a dali jsme tomu současný zvuk. Nový kytarista Alex Simmons tomu dává jinou šťávu než Roman, kterého jsem kvůli chlastu už definitivně vykopl.

Co vás k napsání skladby Koukej vypadnout inspirovalo?

Inspirací byl skutečný příběh, kdy jsme s kapelou dorazili z natáčení v Hradci Králové v Českém rozhlase do hotelu a měli jsme hlad. Fungovala jen diskotéka a my jsme se na ni chtěli dostat, abychom snědli alespoň nějaké tyčky nebo oříšky. Nepustili nás dovnitř, že prý nejsme slušně oblečení a je plno. A přitom to proudilo tam i ven. Pak vylezla šešrotovaná holka, která se pak zase vrátila, a my tam v recepci seděli naštvaní. Tak tam to vzniklo.

Bude k písni videoklip?

Uvažujeme o videoklipu, ale ten bude k jiné skladbě, která bude brzo následovat. Nechceme to dělat po česku, že natáhneme křiváky a budeme se tvářit jako děsní tvrďáci.

Vždy jste se hlásili k jižanskému rocku. Jak je to aktuálně?

My jsme nikdy nebyli čistí Jižani a ta současná muzika jde od toho asi ještě dál. Ale ta rovná lajna je stále aktuální.

Jak dlouho vlastně Hogo existuje?

No a teď to strašné číslo. Kapela funguje, i když někdy s přestávkami, od roku 1985. Takže jedem třicátou první sezonu. To, že s Pepou kapelu furt držíme, je láska k muzice. Jinak by to ani nešlo. Víš sám, jak to dneska je. Za slušné prachy musíš hrát slušné sračky. Takže když to děláš po svém, tak si moc nevyděláš.

Hogo – Koukej vypadnout

https://www.youtube.com/watch?v=gT2ZPdVfxyg

Tagy: , ,