ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19210 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eliška Buociková v písni Oko za oko zpívá, že vracet rány není řešení

0 Redakce 3.9.2018

V červnu letošního roku vyhrála mladá talentovaná zpěvačka, skladatelka a kytaristka Eliška Buociková první ročník vyhledávací soutěže Talent for Stage. Několik dnů poté úspěšně vystoupila na festivalu Votvírák a následně natočila ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla vlastní písničku Oko za oko. V poslední srpnový den ji spolu s videoklipem vydávají Supraphon a The Barn Production.

Oko za oko je jedna z nejnovějších písní, které pětadvacetiletá Eliška Buociková napsala. Moderní aranže, jež respektují současné trendy na světové poprockové scéně, jí dal producent Dan Friml.

„Písnička vychází z konkrétní situace, kdy jsem se jednomu mně velmi blízkému člověku snažila pomoct vyřešit poměrně těžkou životní etapu, přičemž on byl v rozpoložení, kdy by kolem sebe nejradši – obrazně řečeno – střílel. Říkala jsem mu, že není řešení vracet ránu ránou, což jinými slovy zpívám v té písničce. Oko za oko je takový apel na to, abychom se snažili řešit věci, pokud možno, s nadhledem a neopláceli to špatné, co se nám v životě čas od času děje, stejnou měrou,“ říká zpěvačka.

Videoklip k písničce Oko za oko režírovala a produkovala The Barn Production, kameru vedla Daniela Neumanová. Spoluautorem námětu je Michal Skořepa. „Natáčelo se v Roudnici nad Labem ve starých strojírnách a v ateliéru doma u Daniely. Celý proces probíhal díky pohodovému týmu a hercům naprosto hladce,“ vysvětluje Eliška Buociková.

Na podzim se chystá na koncertní pódia. Vystupovat bude již se svou novou skupinou, která vznikla během léta. Současně pracuje na písničkách pro své první album, které natočí ve stejném týmu a studiu, jako tomu bylo u singlu Oko za oko.

„Moje písničky vycházejí ze silných pocitů, emocí a k jejich napsání vždycky potřebuju něco zásadního zažít. Vnímám je následně jako konzervy momentů, které si chci z jakéhokoli důvodu uchovat,“ doplňuje ještě zpěvačka.

Eliška Buociková – Oko za oko