ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9670 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Pomahač: V Broumově mi jde práce dobře

0 jsk 24.4.2024

Celý duben tráví v broumovském klášteře muzikant a skladatel David Pomahač, který tam zavítal na měsíční hudební rezidenci spolu s norskou skladatelkou Ane Bjerkan. Svůj tvořivý pobyt oba zakončí společným závěrečným koncertem, který se bude konat v pátek 26. dubna od 19 hodin v Kreslírně broumovského kláštera.

Jak zatím funguje vaše hudební rezidence v Broumově?
Zažívám tuhle rezidentskou zkušenost poprvé a musím říct, že jsem nadšený, že mohu být zrovna v Broumově. Místní kraj je mi blízký, je tu opravdu nádherně. Máme tu skvělý servis, a tím pádem se plně můžeme soustředit na tvůrčí proces a nerozptylovat se. Ticho, klid, krásný a inspirativní výhled z ateliéru. Co víc si přát?

Čemu konkrétně se věnujete?
Prozatím jsem v Broumově udělal základ sedmi novým písním, k tomu složil dvě instrumentální a samotného mě překvapilo, jak dobře mi práce jde.

Jak probíhá vaše spolupráce s norskou rezidentkou Ane Bjerkan?
S Ane sdílíme společný čas ve studiu. Dohromady děláme základy písní, improvizujeme a oba chceme, aby z toho byla dlouhodobá spolupráce. Je velké štěstí, že si rozumíme nejen lidsky, ale i hudebně.

A co spolupráce s místním muzikantem Janem Starobou?
S Janem Starobou jde práce lehce a krásně, protože je to velmi citlivý člověk a talentovaný hudebník. Společně s jeho ženou Sabinou jsme dali dohromady sedm písní, které zahrajeme na koncertě. Jedná se o čtyři mé, které si oni vybrali a dali jsme jim nový kabát. Já je doprovodím v jejich třech autorských písních.

Co chystáte na závěrečný koncert?
Kromě zmíněné spolupráce s Janem Starobou a jeho ženou Sabinou zahrajeme i pár ukázek ze spolupráce s Ane Bjerkan. Pokud zbyde čas, zahraji i několik dalších písní ze své tvorby.

(foto: Tomáš Valášek)