ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10639 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aneta Langerová a Korben Dallas točili klip k písni Neustoupím na jezeře

0 jsk 27.6.2023

„Nekonečné čekání končí a na podzim vyrážíme na koncerty,“ ohlašuje zpěvák slovenské kapely Korben Dallas Juraj Benetin připravované společné turné Nekonečně s Anetou Langerovou.

Jako lákadlo na šest listopadových koncertů v Česku a na Slovensku nyní vydávají novou píseň Neustoupím doprovázenou působivým vodním klipem natočeným na rakouském jezeře Neusiedler See.

Spolupráce obou interpretů navazuje na první společnou skladbu Sen před sedmi lety i před třemi roky plánované turné k EP Konečně, které muselo být z důvodu koronavirové pandemie několikrát přeloženo a zrušeno. Zároveň s novým singlem Neustoupím vychází jako album Nekonečně digitálně sedm společných předchozích písní, které se pak na podzim objeví také na vinylu.

„Od prvního okamžiku, kdy jsem se s Korben Dallas setkala a natočili jsme Sen, jsem věděla, že spolupráce nezůstane jen u jedné písně. Chuť se opět setkat nejen ve studiu v nás přetrvala až doteď. A tak kluci napsali další krásnou píseň, která doplňuje naší nekonečnou sbírku. Skladba vypraví o lidských hranicích, o tom, že neexistuje jistota, co zítřek přinese, ale také o tom, že život není tak dlouhý na to, abychom dělali kroky směrem, kterým jít nechceme. Je to napínavý dialog dvou přístupů k životu. Teď by mě už jen zajímalo, který z nich bude kterému posluchači bližší,“ směje se Langerová.

Na turné bude jí a Korben Dallas doprovázet klavírista Jakub Zitko a violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová. Oba jsou dlouholetými spolupracovníky Anety Langerové a členy její koncertní kapely. Barová působila se členy Korben Dallas v projektě Tugriki. V rámci programu plného hudebních přesahů tak zazní nejen společné skladby, kterých je již osm, ale také samostatná tvorba obou interpretů.

Autorem klipu Neustoupím je filmař Braňo Špaček. „Klíčové je pro mě to, jaký je prostor mezi zvuky v písničce, kde je v tom spektru rytmus, síla a barva zvuků a melodie zpěvu. To mi řekne, v jakém prostředí se bude odehrávat obraz. V tomto případě je to vodní hladina,“ vysvětluje Špaček koncepci klipu, který natočili na rakouském jezeře Neusiedler See.

„Co se týká obsahu, vždy se držím toho, co právě žijeme. Je to příběh o tom, že ještě i po apokalypse zůstávají vztahy mezi námi. Ty jsou důležitější než všechny věci, kterými jsme obklopeni. A i kdyby všechno zaplavila voda, naděje se skrývá ve vztazích,“ doplňuje.