ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20540 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vánoce na počkání

0 Redakce 18.12.2008

V dnešním uspěchaném světě je předvánoční stres stejně běžnou záležitostí, jako je pečení cukroví, předvánoční úklid a dekorace vašeho hnízdečka. Dnes vám ukážeme jak si od všeho pomoci jednoduchými triky a v klidu sledovat pohádky a pochutnávat si na dobrotách jako od maminky, aniž byste se na tom všem museli nějak podílet. Moderní člověk vám přináší pár typů a rad.

Letos žádne věšení záclon

Věšení záclon, měnění ubrusů, leštění oken a drhnutí koberce tak to jsou práce bez kterých si skoro žádný nedokáže Vánoce představit. Tento rok bude vše úplně jinak. Okna jsou špinavá a vy si tak říkate, jaká to zase bude fuška. Mnoho moderních žen, ale i osamělých pánů, si dnes na všechny tyto věci najímá lidi. Příjde vám nepředstavitelné že by vám nějaká hospodině kmitala po bytě s koštětem? Ani omylem. Nájmout si někoho na svátkový úklid je docela běžné. Na českém trhu je hned několik firem, které vám zabezpečí klidný průběh adventu. Nabázejí se služby jak generálního velkého jednorázového úklidu tak i pravidelného udržování. Pdobně jako spousta jiných produktů, jsou i Vánoční úklidy rozdělené do balíčků. Třeba úklid koupelny, toalety, mytí dveří, standardní úklid kuchyně, utírání prachu, péče o povrch sedacích souprav a úklid podlahových krytin, na nějž v exkluzivnějším balíčku navazuje hodně vychytávek, jako jsou: výměna ložního prádla, speciální uklid kuchyně spočívající v čistění spotřebičů jak na povrchu tak i vevnitř (mytí sporáku, lednice atd..).

Cukroví jako vlastní

Kila cukru, ruce špinavé od mouky a nelibá vůně vinoucí se kuchyní od spálených rohlíčků. Letos budem moderní a necháme tyto věci na odbrnících a při dobrých zkušenostech můžeme cukroví vydávat za vlastní tvorbu. Soukromá cukrářství a pekařství vám přesně na míru napěčou cukroví dle vaší libosti – od čajového pečiva přes minidezerty až po zákusky polité medem. Ale také nabízejí speciality jako jsou rakvičkový kropus s pařížšksou šlehačkou, nebo odlité cukrové poprsí.


Jako americký sen

Líbí se vám Americké vánoční filmy, kde všem lidem na předměstí kýčovitě svítí ozdobený dům? Nebo byste jěště raději chvíli lenošili a nechali si ozdobit interiér. V dnešní době už i na to existují firmy, které se postarají o venkovní i vnitřní dekoraci. Dobrý dodavatel dekorativních služeb vám nejprve předloží grafický návrh do kterého budou začleněny vaše představy, předvede vám vzorky vybraného zboží. Zapůjčit lze  téměř vše – od svítících santů po fontány. Na základě objednávky stanoví kalkulaci, zajistí odvoz, sepíše s vámi smlouvu o podnájmu, doveze a nainstaluje na místo a zajistí odvoz. Ceny se pohybují podle toho, jak moc fenomenální bude vaše výzdoba. Orientačně je běžná částka od 20 do 30 tisíc Kč, při náročné kombinaci samozřejmě náklady stoupají.

Nepřehánějme

Dále bych vám mohl dopuručit i objednávku stědrovečení tabule, ale myslím si, že to by každý měl zvládat sám. Aby krásně naklizenému a vyzdobenému domu dodal pravou  vánoční atmosféru. Dokážete si přestavit Vánoce bez smaženého kapra…?

Šťastné Vánoce přeje

FILIP MORAVEC