ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7672 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Projekt Music for Help

0 Redakce 10.11.2008

8. listopadu odstartoval ve večerním pořadu Noc s Andělem na ČT 2 ambiciózní projekt nazvaný Music for Help. V průběhu večera bylo při příležitosti spuštění projektu také pokřtěno nové album pop-rockové skupiny Toneless, která se jako první česká hudební skupina myšlenky projektu Music for Help účastní. Nové album nese název We’ve Got No Friends a bude v rámci projektu Music for Help celé zdarma ke stažení na internetových stránkách skupiny www.toneless.info a na stránkách projektu www.musicforhelp.cz.

Myšlenka projektu Music for Help vychází ze vzájemné podpory nezávislých hudebních skupin a českých nadací a nadačních fondů. Stažením alba z internetu může každý přispět vybrané nadaci pomocí zaslání DMS (dárcovské SMS) a podpořit ji tak v její činnosti. Na projektu Music for Help v současnosti spolupracuje většina českých nadací a nadačních fondů, kterým je možné touto cestou poskytnout nezbytnou podporu a pomoc.

Myšlenka spolupráce nezávislých kapel s neziskovým sektorem se nám moc líbí,“ říká Štěpán Kučera, tiskový mluvčí humanitární organizace ADRA, která je jedním z hlavních partnerů projektu. „Stažením alba můžou posluchači přispět na náš projekt v Indii, kde stavíme nové školní třídy pro děti z málo rozvinutého regionu Nellore. Současné školy jsou tak nevyhovující, že učitelé z bezpečnostních důvodů často radši vyučují pod širým nebem. Smyslem projektu je vytvořit vzdělávací prostředí, které by motivovalo děti i jejich rodiče. Rádi bychom tak v tomto kraji pomohli snížit negramotnost a z ní vyplývající problémy, jako jsou nedostatek kvalifikovaných pracovních sil nebo dětská práce.

O projektu Music for Help

Music for Help je název nového projektu, který si klade dva na první pohled naprosto odlišné cíle. Pomoci hudbě na straně jedné a pomoci všem, kteří si zaslouží pozornost neziskových organizací na straně druhé. Myšlenka „Music for help – Help for music“ (pomožme hudbou – pomůžeme hudbě) tyto dva odlišné světy spojuje.

V rámci projektu budou vybírány perspektivní hudební skupiny, které v současnosti nedostávají příležitost se prosadit na dnešním hudebním trhu, ovládaném velkými vydavatelskými společnostmi. Díky Music for Help však mohou vydat své album bez pomoci jakéhokoliv velkého hudebního vydavatelství volně na internetu. Zároveň je ale stažení písní podmíněno podporou vybrané nadace, pomocí zaslání DMS-ky (dárcovské SMS). Cílem projektu Music for Help, je tak rozhoupání stojatých vod českého hudebního průmyslu a zároveň, díky posluchačům, pomoc neziskovým organizacím, které každý den pomáhají v nejrůznějších problémových oblastech lidské společnosti.

TZ