ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7802 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letošní ceny MTV = comeback Britney Spears!

0 Redakce 4.9.2008

V neděli 7. září se v Los Angeles konal 25. ročník předávání hudebních cen MTV Video Music Awards 2008. Už dlouho před každoročným ceremoniálem, který pořádá hudební televize MTv, byla nejdiskutovanější účastnicí popová princezna Britney Spears. S hitem Piece of Me nakonec proměnila všechny tři nominace.

Předávání cen MTV je ve sféře celebrit a popkultury obecně velkou událostí. Britney Spears sklidila nejvíce ovací a rehabilitovala se tak nejen v očích fanoušků ale i profesionálů z šoubyznysu. Zatímco loni bylo její vystoupení na VMA naprostou katastrofou, když vyhaslá hvězda nezvládla pohyb ani zpěv na playback, letos vsadila na image „znovuzrození“. Ceremonii nesměle zahájila za nadšeného aplausu ve stoje a nakonec si odnesla tři sošky Moonmana, aniž by zpívala nebo tančila.

Několik propocených hodin týdně v posilově a přísná dieta se příznivě podepsaly na její postavě. Proto si mohla dovolit vzít stříbrné lesklé šaty na ramínkách, které na její novou vyrýsovanou postavu krásně pasovaly. Ve srovnání s loňským nekriticky odvážným modelem, jenž prozrazoval ještě mnohem víc než samotný zpackaný výstup, letos rozhodně plusový bod.

Britney Spears pronásledovaná bulvárem, americkými úřady a fanoušky vstoupila do sebe a rozhodně se jí to vyplatilo. Není totiž pochyb o tom, že své úspěšné účinkování na jubilejních pětadvacátých VMA dokáže přetavit v příznivější přijetí jakýchkoli jejích příštích aktivit. Ve prospěch této spekulace svědčí i fakt, že Spearsová opět povolal do služeb manažera Larryho Rudolpha, jemuž vděčí za raketový start své kariéry. Jedním z prvních úkolů staronového manažera bylo vyvracení spekulací o tom, že se zpěvačka po loňském průšvihu bojí na slavnosti vystoupit. „Navzdory zprávám v médiích, Britney nebylo vůbec nabídnuto, aby na letošních VMA zpívala,“ řekl Rudolph pro tiskovou agenturu Associated Press a na vysvětlenou dodal: „Je uprostřed nahrávání nového alba, které zatím vypadá velmi slibně, proto se soutředí především na studio.“


Loňské vystoupení Britney Spears

V mužské kategorii si cenu odnesl Chris Brown s nahrávkou With You a v kategorii nejlepší rockový klip zvítězila skupina Linkin Park s písní Shadow Of The Day. Oceněním nejlepší hiphopový klip se za nahrávku Lollipop může pyšnit raper Lil Wayne. Sošku astronauta přezdívaného Moonman od neděle vlastní i americká dívčí skupina The Pussycat Dolls za klip When I Grow Up a jako nováček německá teenagerovská poprocková kapela Tokio Hotel.

FILIP MORAVEC