ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14656 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

40 nejhorších skupin rocku (díl IV.)

0 Redakce 19.8.2008

A máme to za sebou. Čtyřicet nejhorších skupin v rokenrolu je zvolených a nutno dodat, že trefy Nicolase Ungemutha byly přesné. Pochopitelně by se X ze zde jmenovaných octlo i v žebříčku čtyřiceti nejlepších. Za to vděčíme relativitě a současně je to dobré školení v nadhledu. Koneckonců, je to jenom rokenrol…

UB 40
Zvampírizovali reggae tím, že velmi špatně přebírali pár žánrových klasik nebo slušný pop a to celé umrtvili postřiky ze všech studiových vychytávek doby. 80. léta, opět tato prokletá léta! S tím, že do toho šli vždy minimálně v deseti členech. V oné době a místě existovali dobré skupiny. Od Specials po Beat, ale ne tak Ali Cambell a jeho parta, kteří se pevně uchytili a nic nepochopili. V podstatě ztracený případ.

V nejhorším případě si během vyplňování daňového přiznání poslechněte Signing Off (1980)

Ultravox
Je třeba si poslechnout Dancing With Teras In My Eyes, abyste si naplno uvědomili jedno: Ultravox byli minimálně stejně špatní jako Simple Minds, Japan a Duran Duran dohromady. S tím, že je všechny s přehledem předběhli! Mizerná New Wave s refrény vyvolávající žaludeční nevolnost. Alba Ultravox tenkrát opravdu neměla v mizérii rovného. Což svádí k myšlence, že šlo o opravdové stylisty nechutnosti.

V nejhorším případě si během četby knih od Breat Eastona Ellise poslechněte Ultravox (1977)

Toto
Jejich jméno k této totálně groteskní skupině opravdu sedělo. Tyto ultra vidláci se specializovali na skladby končící na A (Africa, Rosanna, Pamela, Anna atd…). Když se banda kalifornských, nakadeřených studiových hudebníků rozhodne dekonstruovat rock´n´roll, tak to opravdu bolí. Svět zatnul zadek a čekal až to přejde. Nakonec Toto skončili, tam kde měli zůstat. V pisoáru.

V nejhorším případě pokuď právě nosíte sněhobílé jeany si poslechněte Toto (1978)

Ange
Co říct? Slova k popsání této věci – hrozného francouzského orchestru pokoušející se o anglický prog rock – chybí. A to ve své nechtěné směšnosti překonali i Magmu. Ďábelské zaklínadla, rozmáchlá gesta a texty pro fanoušky Tolkiena. Je tu vše kromě toho dobrého.

V nejhorším případě, pokuď kouříte dýmku si poslechněte Caricatures (1972)

Sha-Na-Na
Revivial 50. let revidovaný a opravený v 70. letech bandou trapných komiků, kteří nebyli schopni se ani adekvátně oháknout. Opravu bylo potřebné nahrávat desky a ukazovat se na veřejnosti? Brian Setzer a jeho Stray Cats se rozhodl, že ne.

V nejhorším případě, je-li vaše IQ pod 20, si poslechněte Rockin´ Christmas (2002)

Insane Clown Posse
Úplní Alice Cooperové bílého rapu! ICP si užili svých patnáct setin sekundy slávy v rodném Detroitu se svými apokalyptickými konceptuálními alby na úrovni nejhorších metalových skupin. Do toho katastrofický flow a ubohé instrumentálky vykrádající Cypress Hill viditelně určené pro trpaslíky. Eminem, sám ne příliš inteligentní se ještě teď směje…

V nejhorším případě pokuď brečíte si poslechněte Ringmaster (1994)

No One Is Innocent
Když nejlepší elementy francouzských skupin založí vlastní skupinu se slogany od Maurice Dantecka namísto textů, je z toho tahle věc. Tato fůze se naplno oddávala bermudám, poskakujícím teniskám, angažovaným tetováním a kulturistické hudbě. Ale proč?

V nejhorším případě si v krátkých kalhotách poslechněte No One Is Innocent (1994)

Living Colour
Mick Jagger je vždy připraven vyprávět koniny komukoliv, kdo je ochoten naslouchat. Což znamená skoro nikdo. Nicméně Jag pilně hlásal, že tato černá skupina je ohromná revoluce. Ve skutečnosti Living Colour produkovali metalickou fůzi narvanou jazz-rockovými postupy. To celé bez jediné písně, ale za to až k zalknutí přeplácané sólama ještě zbytečnějšíma než pozdní Frank Zappa.

V nejhorším případě při vynášení odpadků si poslechněte Vivid (1988)

Manowar
Reinkarnovaní Spinal Tap. Manowar tvrdili, že jsou kapela hrající nejvíce nahlas (ikdyž Ted Nugent a Motörhead tento status bránili mnohem přesvědčivěji), nosili dementní oblečky a natočili skladbu, která pokládá zcela zásadní otázku? Are You Metal? Ovšemže celé lidstvo odpovědělo, že ne.

V nejhorším případě si poslechněte v jeskyních v Lascault Hail To England (1983)

NICOLAS UNGEMUTH (přeložil TOM KOMÁREK)

Knihy Nicolase Ungemutha

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

  • První díl článku.
  • Druhý díl článku.
  • Třetí díl článku.