ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11344 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

40 nejhorších skupin rocku (díl II.)

2 Redakce 30.7.2008

Troufalý průlet světem rockové hudby, jak jej předložil francouzským hudebním fanouškům renomovaný autor a kritik Nicolas Ungemuth, pokračuje svým druhým dílem. Opět si bere na mušku všechny možné žánry, takže stejně jako v prvním dílu: Přečíst, meditovat a pochopit!

Limp Bizkit
Co je to za nápad míchat punk a metal, když víte, že Motörhead už existují? Limp Bizkit mají v sobě víceméně všechno idiotské, co si dokážete představit. Místo svých reportážích o jatkách v Columbine, by měl Michael Moore natočit rockument o téhle partičce. Zde by se opravdu dotkl filmové sociologie.

V nejhorším případě si na záchodě poslechněte Three Dollar Bill, Y´All (1997)

Daft Punk
Se svými startrekovskými kostýmy pro třetí tisíciletí, maskami ze stříbrné slitiny a remakem Buggles si Daft mysleli, že oklamou celý svět. Bohužel, během dvou alb všichni prozřeli a odhalili jejich pravou tvář fanoušků Van Halen, Supertramp, Albatora a dětských manga pořadů z 80. let. S takovými kořeny se těžko dostanete někam dál. Nicméně dílo Daft Punk dobře slouží jako reklamní jingly pro ty nejhorší komerční rádia.

V nejhorším případě si při sledování pořadů s Dádou Patrasovou poslechněte Homework (1997)

Van Halen
Kejklířský zpěvák s peroxidovanou oslí hlavou a epileptický kytarista, který vymyslel to nejhnusnější zkreslení a slavný „tapping“…Úplný sen! Van Halen měli jedinou dobrou vlastnost – byli celkem komičtí. Samotný Eddie vygeneroval celou armádu nových kytaristů. Jeden únavnější a blbější než druhý. Pěvec David Lee Roth zpopularizoval růžové legíny, které masově kypěli po Sunset Boulevaru celé desetiletí. To je velmi pěkné dědictví, které si bohužel nemůže přivlastnit Udo, zpěvák z Accept.

V nejhorším případě si při hraní levou rukou na kytaru poslechněte Van Halen (1978)

Yes
Šampióni všech kategorii v ohavné škaredosti. Tito onanisti, nespokojení s tím, že svými hanebnými obaly desek dělají svět ještě ošklivější než je, pravidelně vydávali ještě odpornější dvojitá alba. Směšní přes limit pochopení, ukecaní, nafoukaní, únavní svým technickým předváděním, Steve Howe a jeho klika se stali nezvratným pravidlem: cokoliv vytvořili, se dotýká absolutna špatného vkusu. Taková houževnatost v ničemném je opravdu pozoruhodně vzácná.

V nejhorším případě si ve vězení poslechněte Close To The Edge (1972)

The Cranberries
To smrduté kvičení, ty refrény lámající koliky… Ano, to jsou Cranberries, děsiví Irové a jejich poblázněná zpěvačka. Proti potratům, proti emigrantům, Dolores se podařilo být ještě obávanější, když mluvila, než když zpívala. Do té doby to dokázala jedině Patti Smith.

V nejhorším případě, když jste zcela namol, si poslechněte Everybody Else Is Doint It, So Why Can´t We? (1993)

Garbage
Bídní studioví yes-meni, samozvaní mistři zvuku a mizerná zpěvačka se rozhodli okouzlit svět svým lehkým grunge popem s pochybnou elektronickou a levně nablýskanou omáčkou. Naštěstí si všichni znovu poslechli Parallel Lines od Blondie a Garbage se vrátili do svého odpadkového koše.

V nejhorším případě, pokud jste v komatu, si poslechněte Garbage (1995)

Midnight Oil
Když naběhne pomatený plešoun, co vypadá, že vypadl z hororu Hory mají oči, a začne falešně zpívat něco o ekologii, domorodcích a klokanech, tak publikum ve svém fatalismu začne promptně zvažovat sebevraždu. Tito Australané okupovali hitparády zatímco jejich talentovaní krajané jako The Saints, Church nebo Hoodoo Gurus třeli bídu. Což má v sobě něco neskutečně nenávistného a opravdu opovrhujícího, když vidíte patetické pseudo-robotické gesta jejich lysého a slizkého zpěváka.

V nejhorším, až se budete dloubat v nose, si poslechněte Diesel And Dust (1986)

Sham 69
Díky kreténovi Jimmy Purseyovi a jeho bandě se Punk, věc to vznešená, krásná a inteligentní, od roku 1978 rychle přetransformoval v hooliganský chór hulákající prostoduché a nebezpečně populistické hymny. „Kdyby byli kids spojení, nikdy nebudou rozdělení!“. Hřměl hloupý Pursey. Oni kids byli lobotomizovaní skinheadi, kteří se tak krvavě rvali na koncertech Sham 69, že v postatě pohřbili celou skupinu.

V nejhorším případě si v hospodě poslechněte That´s Life (1979)

Marillion
Obludy! Marillion, šampióni prog rockového revivialu před Radiohead, brázdili 80. a 90. léta pomocí zdlouhavě nedobrých skladeb s texty plnými vzácné hlouposti. Jejich zpěvák Fish nalíčený jak poloslepý barvoslepec se bral za Petera Gabriela, který se mezitím bral za Ghandiho. Dozajista divná doba.

V nejhorším případě pokud, jste hluchý, si poslechněte Misplaced Childhood (1985)

Status Quo
Králové kreténského boogie. Raz, dva, tři, roztáhneme nohy a zkřížíme kytary! Účesy na fotbalistu, špatně vybrané jeany a strašidelné hity (You´re In The Army Now). Jsou přímo esencí buranského rocku.

V nejhorším případě si na traktoru poslechněte Ma Kelly´s Greasy Spoon (1970)

NICOLAS UNGEMUTH (přeložil TOM KOMÁREK)

Knihy Nicolase Ungemutha

První díl článku.
Třetí díl článku.