ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výběr sluchátek: Nestačí jen, že vás netlačí

0 Rémy Martin 10.4.2014

Snad každý fanoušek kvalitního zvuku a dobré hudby stál alespoň jednou před rozhodnutím, jaká sluchátka si má pořídit pro chvíle, kdy si své oblíbené skladby nebude moct vychutnat na koncertě nebo prostřednictvím své domácí hifi soupravy. Při výběru klasických sluchátek, tedy těch, které zvuk distribuují pomocí tzv. „mušlí”, je důležité důkladně si promyslet, v jakém prostředí je budete používat. V takovém případě vás bude zajímat především, jestli je jejich konstrukce otevřená, nebo uzavřená.

Uzavřená sluchátka mají vnější stranu mušlí tvořenou ze zvukově neprůchodného materiálu, což jim poskytuje skvělé izolační vlastnosti, takže při poslechu nebudete rušeni ruchy z okolí. Nicméně, zejména v nižších cenových kategoriích mají uzavřená sluchátka horší zvuk než otevřená, pevný materiál totiž může nepříjemně rezonovat.

Jistou nevýhodou otevřených sluchátek, která mají vnější stranu mušle tvořenou nejčastěji průchodnou mřížkou, je, že propouští část zvuku nejen ven, ale i dovnitř, takže vám odpírají nerušený poslech v hlučném prostředí. Na druhou stranu tato konstrukce umožňuje dosáhnout přirozeného zvuku ve všech frekvenčních pásmech, takže nedochází ke zkreslení jako u uzavřených sluchátek.

Před finálním rozhodnutím tedy zvažte, jaké kvalitativní vlastnosti jsou pro vás při poslechu hudby důležitější, nebo nevolte kompromisy a poohlédněte se po sluchátkách z vyšší cenové kategorie, které dokáží eliminovat všechny zmiňované nevýhody naráz.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.