ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5718 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Novoroční předsevzetí

0 Rémy Martin 26.12.2013

Blíží se Nový rok a jako vždy si někteří z nás nepoučitelných budou snažit dát novoroční předsevzetí. Budeme chtít změnit to, či ono. A jako vždy se nám to nejspíš nepodaří. Napíšu vám krátký příběh z hudebního prostředí, který se týká něčeho podobného – touhy po změně.
Za Henrykem Szeryngem přišel kdysi velice talentovaný mladík a měl chuť si předsevzít, že odstraní ze své houslové hry veškeré zlozvyky a chyby, které mu bránily v plném rozvinutí jeho talentu. Szeryng mu řekl: „Dobře, beru tě za slovo, přijmu tě jako svého žáka a pomohu ti zbavit se tvých chyb. Ale pod jednou podmínkou.“ „A jakou?“ zeptal se mládenec, „udělám cokoliv, abych mohl být vaším žákem a splnil svůj cíl, své předsevzetí,“ dodal. Szeryng mu odpověděl: „Ta podmínka je tato, necháš mi tu na půl roku své housle, odejdeš bez nich a odpřísáhneš, že se po tu dobu žádných jiných houslí ani nedotkneš.“ „Proč, proboha, já chci hrát a stát se pod vaším vedením lepším hudebníkem,“ oponoval mladík. Szeryng mu ale obratně odpověděl: „Ptáš se proč? Řeknu ti to. Za tu dobu zapomeneš spoustu věcí, nejen to dobré, ale i to špatné. Společně se poté vrátíme už jen k tomu dobrému…“
Tento příběh je možná pravdivý, možná jsem si ho ale celý vymyslel. I kdyby byl ale zcela smyšlený, jeho podstata i tak zůstane pravdivá. Možná právě kvůli tomu většina novoročních předsevzetí nikdy nevyjde. Má snad někdo z vás chuť a možnost půl roku nic nedělat?

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.