ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Neplánovaný účinek hudby v obchodních centrech

0 Rémy Martin 17.12.2013

V současném období vánočních nákupů si ve zvýšené míře můžeme všimnout zajímavého úkazu, který připomíná dění v přírodě. Může to znít zvláštně, ale jde o hudbu. V nákupních centrech se v obchodech z reproduktorů line hudba, která má přinést pocity nejen vánoční. Tím, že v každém obchodě hraje jiná hudební kulisa, vzniká jeden vedlejší efekt a sice zvuk, který má charakteristiky tzv. bílého šumu. Bílý šum je takový zvuk, který je založen na náhodě a nepředvídatelnosti. Typickými příklady může být šumění lesa nebo zurčení potoka. A bílý šum má na lidskou psychiku zvláštní účinky, vesměs velice pozitivní. Smícháním mnoha hudebních produkcí v hale nákupního centra tedy vzniká neplánovaný efekt bílého šumu – klid, pocit intimity, povznesená nálada. Vedlejším efektem je ovšem například potíž s orientací. I proto, zvláště v této předvánoční době, můžeme sledovat spoustu zákazníků, kteří jen tak bezcílně bloudí mezi regály.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.