ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14331 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nakupujete zvukovou techniku přes internet?

0 Rémy Martin 7.2.2014

Z fyziky víme, že je dobré, když kabel propojující zesilovač s reproduktory je široký, dobře odstíněný a co nejkratší. Na druhou stranu je zajímavé se podívat na výsledky testu, který zorganizovala jedna nejmenovaná společnost vyrábějící zvukové kabely. Vzala profesionály z oboru (zvukaře) na testovací víkend a provedla s nimi sérii testů naslepo. Jako nejlepší zvuk zvítězil ten, který vznikl při propojení reproduktorů se zesilovačem pomocí obyčejného ramínka na šaty, které ani nebylo z ideálního materiálu.
Co z toho vyplývá? Nezkreslený zvuk je jedna věc, zkreslený, příjemný a zkreslením polidštěný zvuk věc druhá. Trochu mi to připomíná jiné testy: ostrá a exaktní digitální fotografie zdaleka nebývá tak příjemná jako relativně neostrá fotografie filmová. Otázka tedy je, co člověk vlastně fyziologicky vnímá jako ideální a co chce slyšet. Tímto chci jen upozornit, že nákup kvalitní hudební techniky nelze zvažovat pouze podle parametrů. I v dnešní době, kdy se již téměř všechno nakupuje pouze přes internet, se ale objevují první vlaštovky, které ohlašují návrat k logice věci – již opět vznikají specializovaná poslechová centra a obchody se sluchátky a reproduktory. Doporučuji v takovém případě nešetřit časem a kupovat sluchátka a další zvukovou techniku v kamenných obchodech s poslechovou místností.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.