ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5215 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival v Českém Krumlově

0 Rémy Martin 18.7.2014

K létu neodmyslitelně patří cestování. Pokud jde o mě, vyhledávám si vždy taková místa, kde mohu objevovat nejen prostředí samotné, ale kde si navíc obohatím svůj kulturní přehled. Jedním z takových cílů je i Český Krumlov, který od 18. července do 16. sprna hostí letos už 23. ročník Mezinárodního hudebního festivalu. Tato tradiční kulturní akce je v magických zákoutích Českého Krumlova pořádána již od roku 1991 a žánrově se zaměřuje na klasickou hudbu, jazz, folklór, muzikál, operu i crossover. Mnohdy bývá označována jako “reprezentativní letní přehlídka světové hudební kultury a jejich nejnovějších trendů s širokým rozpětím hudby od 15. až po 21. století.”
Punc výjimečnosti také dodávají prostory Státního hradu a zámku Český Krumlov, v jehož interiérech i exteriérech se koncerty konají. Letošní program je opravdu bohatý, sám se k němu budu určitě vracet v rámci Týdeníku Klasika, prostřednictvím kterého vám každý týden nabízím hudební průřez chystaných koncertů pro následující týden.

Město Český Krumlov je bez pochyby jedno z těch, které byste při svých toulkách po České republice neměli minout, už jen proto, že je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Věřím ale, že vás tamní atmosféra okamžitě okouzlí nejen svými památkami, ale také historií, kterou můžete objevovat na každém kroku. Prostě a jednoduše, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov propojuje několik různorodých odvětví, ve kterých si každý návštěvník najde něco svého. Chystáte se festival navštívit? Podělte se se mnou na mém facebooku o své zážitky…

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic FM.