ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14208 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bejun Mehta a Collegium 1704

0 Rémy Martin 21.10.2014

Již třetím rokem uvádí Collegium 1704 v Rudolfinu svůj koncertní cyklus Hvězdy barokní opery, který je kritiky i diváky za nedlouhou dobu své existence pasován na jednu z hlavních událostí kulturní sezóny. U této příležitosti se do Prahy po třech letech vrací „nejlepší kontratenorista současnosti“ Bejun Mehta, který cyklus zahájí koncertem 21. října.
Tentokrát s Collegiem 1704 pod vedením dirigenta Václava Lukse provede mozartovský program, ve kterém se zaměří na Mozartovo italské období. Na programu s názvem Mozart v záři italského slunce jsou zařazeny například árie z opery Ascanio in Alba.
V tomto bodě se protínají osudy obou velikánů, stejně tak jako patnáctiletý Mozart sklízel s touto árií obdiv celé Itálie i Mehta ohromil svým výjimečným talentem, nad nímž se podivoval i sám Leonard Bernstein, na světových podiích. Hudba Mozartova italského období tryská radostným opojením, pro které je charismatický Bejun Mehta – oceňovaný pro nesmírnou hlasovou pohyblivost a virtuozitu – interpretem z nejpovolanějších.
O tom, že nás čeká výjimečný zážitek, vypovídají i slova chvály, která na Collegium 1704 pěje sám Mehta: „S Collegiem 1704 a Václavem pracuji velmi rád. Vedle toho, že jsou to prvotřídní hudebníci, je to také skupina výjimečně srdečných lidí. A to má na hudbu ten nejpozitivnější vliv.“

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.