ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25281 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Nickelback měli říz

0 jsk 19.9.2016

Čeští diváci se kanadské rockové kapely Nickelback dočkali s ročním zpožděním. Tahle parta měla dorazit už loni, jenomže zpěvákovi Chadu Kroegerovi vypověděly službu hlasivky, a tak šel na operaci a jeho spoluhráči si užívali dovolenou.

V neděli večer už ale bylo všechno v pořádku. Čtveřice dorazila v plné parádě a ve skvělé formě. Po předskakujících Kanaďanech Monster Truck připravila divákům, kterých mohlo přijít tak třináct tisíc, skvělý rockový zážitek. Bylo to samozřejmě i díky tomu, že Chad Kroeger zpíval s přehledem, pokládal se do své typické chraplavé polohy a ani na okamžik nebylo slechu po tom, že by se svým pracovním nástrojem měl nějaké potíže.

Koncert trval bezmála dvě hodiny. Kapela prezentovala svá nejlepší písničková čísla a kladla důraz na hutný zvuk. Ten opanoval prostory hokejové haly už s úvodní skladbou a držel se jich až do samotného závěru.

Nickelback čerpají z hudby sedmdesátých let. Není to ale retro, jejich zvuk je moderní. Ve svých písních rádi vystřihnou kytarové sólo, vévodí jim nad tím ale silné melodie. Škoda jen, že mezi jednotlivými skladbami na pódiu mnoho hovořili, tím spíš, že šlo často o kapelní humor a také opakující se hold alkoholu. Kdyby tohle nebylo, byl by to strhující koncert. Takhle byl ale stejně velmi dobrý.