ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20156 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Revelation: Česky a řecky

0 Redakce 25.6.2009

Loni v říjnu vyhráli pražští Revelation soutěžní přehlídku Rockfest Dobříš. V čele poroty tehdy seděl hudebník Michal Pavlíček, který byl kapelou přímo nadšen. Jednou z příjemných cen za prvenství byla i účast na letošním ročníku královéhradeckého festivalu Rock for People. Revelation se na ni těšili i chystali, nicméně před několika týdny zvěděli, že je festival nakonec obejde.

Naše zpěvačka Nikoleta odjela na několik týdnů na stáž do Athén. Od začátku června do půlky července jsme tedy museli zrušit několik koncertů, mezi nimi i Rock for People. Mrzí nás to, ale rozhodně nás to nemůže zastavit v další činnosti. Momentálně například pracujeme na materiálu pro novou desku a až Nikoleta přijede, natočíme ji a vrátíme se v plné parádě na pódia,“ tvrdí kytarista a zpěvák Ludvík Kulich, který momentálně obráží republiku v tandemu s písničkářem Tomášem Klusem, jemuž dělá kytarové garde.

Revelation jsou na scéně čtyři roky a pohybují se v poli poprockové alternativy. Poznávacím znamením je vyzrálý a pevný zpěv Nikolety Salas, zpěvačky řeckého původu. Kapela je pravidelným účastníkem různých klubových koncertů a má za sebou i několik úspěchů v rozličných vyhledávacích soutěžích. O Rockfestu Dobříš už byla řeč. Přidejme ještě vítězství v soutěži Rock Café Contest v roce 2007, druhou pozici v Šiba Music Chance 2007 nebo třetí na vyhledávací Broumovské kytaře rovněž roku 2007.


Revelation
Na první zkoušce hrála kapela písničku Revelation od formace Yellow Jacket. Když pak hledala vhodný název, napadlo ji složit tímto osudovému okamžiku hold a zaznamenat ho pro sebe navždycky.


Nikdy jsme nezkoumali důvody, proč se naše hudba líbí soutěžním porotcům. Pro nás jsou soutěže možností zahrát si před lidmi, vyrazit mimo domovskou Prahu a absolvovat vlastně něco jako festival. Úspěch samozřejmě vždycky potěší, ale rozhodně nejsme žádná soutěžní kapela. A jestli nám to něco přineslo? Většinou publicitu, protože s úspěchem v soutěži bývá často spojený nějaký článek. Za Rock Café Contest jsme dostali pět dnů zdarma ve studiu, což také není k zahození,“ vysvětluje Kulich.

Jak již bylo řečeno, Revelation připravují realizaci prvního alba. Mají z čeho vybírat, jejich dosavadní repertoár je nabitý zajímavými kousky, v první řadě těmi, jimiž získávali srdce přísných porotců v různých soutěžích.

V současné době máme v repertoáru asi pětatřicet písniček, které bychom na desku mohli dát,“ upřesňuje Kulich. „My si ale na sebe ušili bič a řekli jsme si, že chceme nahrát co nejvíc nového materiálu. Další novinkou je, že pokud jsme dosud měli texty v angličtině, teď jsme se rozhodli je psát v češtině a řečtině. Ta deska bude debut s novými skladbami, začali jsme také více pracovat se samply.


Revelation jsou:

Nikoleta Spalas – zpěv
Ludvík Kulich – kytara, zpěv
Raydee Pivoda – baskytara, zpěv
Ivo Broum – klávesy
Petryik Škoda – bicí

JAROSLAV ŠPULÁK