ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6014 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

5 Seconds Of Summer: Australská senzace míří do světa

0 Redakce 24.3.2014

Australská chlapecká kapela 5 Seconds Of Summer, která existuje od roku 2011, ve své tvorbě odkazuje především na vliv Blink -182 nebo Busted. Jestliže se dosud prosazovala zejména doma, nyní se rozhodla ona a lidé s ní spjatí, že je čas vyrazit do světa. V Evropě by to prý všechno mělo začít, v Americe to bude pokračovat.

Členové skupiny sice vypadají na první pohled jako milí hošíci, ale při živých koncertech to dokáží pořádně rozbalit. Čtyřčlenné seskupení, které tvoří Luke (17), Mikey (18), Calum (18) a Ash (19), patří k největším objevům posledních let a je mu předpovídaná hvězdná kariéra.

A oprávněně! Na nedávném turné po Velké Británii rozpoutalo opravdové davové šílenství a podobně je tomu i za velkou louží. 5 Seconds Of Summer odstartují již 10. dubna své první velké turné po Severní Americe, které dokázali vyprodat za méně než pět minut. Vzhledem k tomu, že za kapelou stojí stejný management, jako za hvězdnými popovými miláčky dívek a dětí One Direction, čeká obě formace v letošním roce i velké společné turné, které bude čítat několik desítek koncertů.

Kapela ze Sydney už má na svém kontě i nějaký ten komerční úspěch. V roce 2012 vydala  debutové album Somewhere New, které se setkalo s  vřelým přijetím, jež podpořil i singl Out Of My Limit.

Ten pravý hit ale přichází až nyní, a to v podobě singlu She Looks So Perfect. Písnička již stihla zabodovat v australské a novozélandské singlové hitparádě a obrovský zájem zaznamenala i na předobjednávkách na iTunes. Není divu, že videoklip k písni She Looks So Perfect nepotřeboval na Youtube ani 24 hodin a počet zhlédnutí překročil magickou hranici jednoho miliónu.

Rocková vypalovačka s téměř stadionovým nápěvem a líbivým refrénem má všechny atributy stát se velkým komerčním hitem, který ovládne i přední příčky všech zásadních hitparád. Když k tomu přičteme ještě sex-appeal všech členů kapely, máme na světě nový fenomén, o kterém v letošním roce ještě hodně uslyšíme.

Singl i čtyřpísňové EP vychází aktuálně i u nás, a to pod hlavičkou Universal Music.

5 Seconds Of Summer – Out Of My Limit:

5 Seconds Of Summer – She Looks So Perfect: