ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17338 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mother’sAngels: Hráli jsme i v kostele

0 jsk 20.6.2014

Boj je název v pořadí třetího alba čtyřčlenné poprockové formace z Litomyšle Mother’sAngels. Na světě jsou z něho i dva videoklipy. Ten regulérní je k titulní písničce, ten sestřihaný z videí fanoušků patří skladbě Pyžamo, jedné z nejhezčích písniček, které se na přelomu loňského a letošního roku začaly v českém éteru hrát.

„Nedá se vlastně přesně říct, kdy kapela vznikla. První koncert jsme měli už v sedmé nebo osmé třídě základní školy. Potom jsme už jako Mother’sAngels hráli třeba v kostele, ale pořád to bylo dost amatérské. Osobně bych náš začátek počítal od roku 2006, kdy jsme šli poprvé do studia a natočili první album Žár,“ říká Dryml.

Údaj o hraní v kostele je přece jenom trochu zarážející, zvláště uvědomíme-li si, že Mother’sAngels byli a jsou poprockovou kapelou. „Ve Sloupnici, malé vesnici, z níž pocházíme, byl moderně smýšlející kněz, který nám v tom vyšel vstříc. Zpíval jsem tenkrát také na kúru, ovšem dělal jsem to hlavně kvůli jedné opravdu nádherné holce. Tehdy jsem si mimochodem také uvědomil, že muzika má duchovní rozměr, který nelze podceňovat.“

Čtyři roky po desce Žár poslali Litomyšlští do světa nahrávku Můj dům. Vznikla během pěti dnů ve studiu ve Zlíně a kapela přiznává, že tehdy neměla dostatek zkušeností na to, aby jí natočila podle svých nejodvážnějších představ.

Přesto o ni byl zájem. Před vydáním hrála čtveřice třikrát na putovním festivalu Hrady.cz, v době vydání alba pak absolvovala koncertní turné jako předkapela Divokýho Billa. V obou případech se ozývaly hlasy věštící jí dobrou budoucnost.

„Oproti našim předešlým deskám působí Boj v některých momentech vážněji. Chtěli jsme, aby byl popový, ale jsou na něm i tvrdší pasáže a okamžiky, které posluchač musí slyšet vícekrát, aby je vstřebal a přijal. Není to žádné hluboké umění. Naší největší ambicí bylo napsat upřímné písničky, které mají začátek, příběh a konec. Sdělení v nich je pro nás také důležité,“ říká zpěvák a kytarista Jakub Dryml.

„Mother’sAngels jsou stále nezávislá kapela v tom smyslu, že nejsme u vydavatelské společnosti a nemáme agenturu, která nám zajišťuje koncerty. Dříve jsme to vnímali jako nevýhodu, ale dnes už se na to díváme i z druhé strany. Co si jako muzikanti uvaříme, to si sníme,“ dodává.

Muzikantům je v průměru pětadvacet let, takže dny slávy mohou mít před sebou. Na cestě k nim půjdou ale i v následujících měsících.

„Máme před sebou jednu velkou výzvu. Dostali jsme nádherný čas v sobotu 21. června na festivalu JamRock v Žamberku. Budeme hrát v rozšířené sestavě a strašně se na to těšíme. V létě pak budeme hrát každý víkend a porveme se o to, aby se singlu Pyžamo, který začali hrát i na Radiožurnálu, dařilo ještě víc. Také chceme natočit nějaké klipy, protože album Boj je ještě pořád poměrně čerstvé,“ uzavírá Dryml.

Jak vznikl název Mother’sAngels?
Jakub Dryml vysvětluje: „Na základce jsem byl docela drzý vejlupek a vzpomínám si, jak na mě v sedmé třídě ředitelka volala, aby šel maminčin andílek do ředitelny. Pod označením Maminčini andílci jsme na její počest vystoupili s mým kamarádem Petrem Lenochem ve škole na Dni matek při našem prvním koncertu. Byla to asi největší rebelie v mém životě.“

Mother’sAngels jsou:
Jakub Dryml – zpěv, kytara
Petr Lenoch – baskytara
Johny Bartoschek– klávesy
Ota Štěpánek – bicí

Mother’sAngels – Pyžamo:

Mother’sAngels – O písničce Pyžamo a kapele: