ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9527 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

My Name Is Music: Mít tak dvě ruce navíc!

0 Redakce 31.8.2010

„Milujeme Prahu, Ve Vídni jsou slavní jen ti, kdo už jsou mrtví“, říkají dva muzikanti, kteří navzdory tomu stoupají vzhůru a boří nezávislé žebříčky. Nejposlouchanější kapela na rakouském Myspace přiveze už 9. září do Prahy výbušný sexy groove, strhující rock’n’roll a hlavně geniálně jednoduché aranže v nejlepší tradici White Stripes nebo Ting Tings.  

Dle názvu kapely je vaše jméno “hudba”, jaká jsou tedy vaše příjmení a další jména?
Niki: Rytmus, melodie a groove! Ale naši přátelé nám říkají prostě Phoebe a Niki… (smích) Milujeme hudbu, je to naše naprostá životní vášeň. Nejraději bychom se jí věnovali od rána do večera. Je to náš život. My jsme hudba!

Vaše album se jmenuje Revolution. Proti čemu vedete revoluci?
Niki a Phoebe: Je to revoluce proti řetězům a poutům. A taky proti tomu, co jsme nuceni dělat a vlastnit. To všechno zpochybňujeme. Jsme proti společenským a politickým tlakům, nesmyslným zákonům, kapitalismu a proti velkým zvířatům systému, který způsobuje tolik bolesti a chudoby. Je to boj proti pochybám, pravidlům, konvencím a náboženstvím. Jediné, čeho tím chceme dosáhnout, je právo používat vlastní hlavu, žít svůj život svobodně a sebevědomě!

Jste duo, pociťujete někdy na pódiu nedostatek hudebních nástrojů?
Phoebe: Chybí mi jen další pár rukou. Kdybych je měla, mohla bych hrát na bicí sestavu, na melodiku a ještě i v klidu zpívat.

Pocházíte z Vídně, jak to město na vás působí a jak tvaruje vaši hudbu?
Niki: Ve Vídni je složitý život pro umělce. Můžete být hvězdou, jedině když už jste mrtví. Za skutečné hvězdy tu platí Mozart, Schubert nebo Falco. Ale dokud byli naživu, nikdo se o ně nezajímal.

A jak pohlížíte na Prahu? Jednou jste tu už vystoupili a už 9. září se sem vrátíte…
Niki: Milujeme Prahu. Myslím, že je trochu podobná Vídni. Obě ta města vypadají stejně, lidé vypadají stejně, ale přesto je tu veliký rozdíl! Pražané jsou víc otevření, víc zvědaví a mnohem víc si užívají života.

Jaká hudba vám bude hrát v přehrávači až budete cestovat do Prahy?

Phoebe: Niki neposlouchá hudbu, když řídí. Je šílený, poslouchá hudbu, jen když se na ni může absolutně soustředit. Jestli ale budu řídit já, pustím si cestou nějaký dobrý výběr českých muzikantů. Líbí se nám třeba písničkáři Xavier Baumaxa – velmi sofistikovaný groovy muzikant, nebo Dominik Kotyza. Oba jsme potkali na naší poslední návštěvě Česka. Je to zvláštní, zpívají česky a přesto mám dojem, jako bych jim rozuměla, i když česky neumím. A máme rádi Goodfellas, které taky známe osobně. Znějí přirozeně a světově a jejich hudba prostě tak nějak dělá lidi šťastné a usměvavé.


My Name Is Music (A)

http://www.bandzone.cz/mynameismusic

9. září, 20:00 Meet Factory

(v rámci INDIE NIGHT, dale vystoupí The Slots a berlínští písničkáři Tom Lűneburger a Bernard Eder)


Jakub Anděl