ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13324 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Galactic Industry: Je dobré začít vnímat

0 Redakce 9.7.2009

Key To Space Love (2009) je v diskografii severomoravských progresmetalových elektroniků Galactic Industry třetí album a je logické, že to, co na předešlých počinech naznačili, na něm dotáhli do tvaru, který odpovídá jejich prvotním záměrům. Dokonce tak, že muzikanti v tuto chvíli přesně nevědí, jaké budou jejich další kroky a budou-li nějaké.„Co jsme v hudbě neznali před osmi lety, kdy jsme vznikli, už známe. Došli jsme k určitým limitům, které jsme na nové desce naplnili. Je otázka, co bude dál. V tuto chvíli nevíme. Dosáhli jsme určité hranice a neumíme jít za ni. Musíme nasáknout nějakými novými inspiracemi,“ říká zpěvák a kytarista George 7. „Necháme tomu volný průběh. Letos nás čeká miniturné a dva členové kapely navíc pracují na vedlejším projektu. O tom ale nechci nic prozrazovat, protože neskládáme zbraně.

George 7 byl na předešlé desce Remake (2007) George 13. Prý to ale bylo příliš vysoké číslo, říká s úsměvem a pak tajuplně dodává, že důvodů je samozřejmě řada, například ten, že sedmička je v numerologii jeho číslo životní.


Galactic Industry
Kapela vznikla rozštěpením metalové formace Greedy Invalid. V prvních týdnech používala prostý název G.I. George 7 pracoval tehdy jako novinář a jeho kolegou v redakci byl další muzikant Martin „Cyklo“ Cvilink. Ten prý chodil po kanceláři a přemýšlel, co by název G. I. mohl znamenat. Jednoho dne řekl: „Třeba Galactic Industry“. A bylo to.


Ezoterické věci se v naší hudbě objevují. Řekl bych dokonce, že hrají velmi důležitou roli,“ rozmlouvá se na zajímavé téma George 7. „Jsme přesvědčeni, že život na této planetě není jenom takový, jak ho všichni normálně vidíme, nýbrž se odehrává v různých dimenzích. Je dobré začít vnímat. Nenabízíme návod, jak na to, spíše na základě vlastních pocitů a zkušeností poukazujeme na to, že by se lidé měli chovat jinak než doposud. Měli by se oprostit od svých eg. To je zásadní.

Galactic Industry vycházejí ve svých textech a poselstvích z východních filozofií. George 7 má nejblíže k indickému učiteli, guruovi a filozofovi Oshovi, kterého považuje za svého duchovního otce.

Pokud kapely našeho ražení tvoří pro určitou minoritní skupinu lidí, pak si myslím, že to tak má být a je to v pořádku. Nelze se s tím ale obracet k masám, což ani nečiníme. Víme, že nám většina lidí nebude a ani nemůže rozumět,“ vysvětluje George 7. „Tvrdá hudba, které hledá nové směry, je vždycky menšinová. O hudbě, která cosi hledá, to platí obecně. Galactic Industry se už dávno vzdálili jakési přímočarosti. Není to záměrně vytěsněno, vychází to z nás. To samo o sobě zaručuje, že nebudeme nikdy mainstream.
 
Galactic Industry jsou:
George 7 – zpěv, kytara, programming
Andy Fierla – baskytara
Loomeer – klávesy, programming
Enreker – bicí
Syrrah – cello, zpěv
Mira – perkuse

JAROSLAV ŠPULÁK