ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5749 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Sopranistka Lenka Graf vydává klip k singlu I Dare

0 jsk 10.8.2022

Česká sopranistka Lenka Graf vydává novou skladbu I Dare. Píseň je pilotním singlem z připravovaného alba. Graf na něm spolupracovala se dvěma význačnými světovými producenty, Carmenem Rizzem a Charliem Midnightem, několikanásobným držitelem cen Grammy, jenž je zároveň autorem textu. K písni vznikl i klip, který se natáčel v Miami a Ústí nad Labem.

„Bylo mi ctí pracovat s takovými hvězdami svého oboru. S Charliem jsme se potkali poprvé a bylo to velmi inspirativní. Zároveň i trochu zvláštní v tom, že jsme spolupracovali na dálku, i kvůli jeho obavám z cestování vzhledem ke covidu. On byl v LA, já v Miami. Časový rozdíl tří hodin se dal ale v pohodě zvládnout,“ prozradila Lenka Graf.

„Zaměřili jsme se i na anglickou výslovnost, kdy jednou Charlie zareagoval velmi pohotově a galantně, když jsem při výslovnosti w v některých slovech měla trochu problém, on slova v textu hned nahradil synonymy a pak si dělal legraci, že tohle neudělal ani pro Barbaru Streisand, se kterou v minulosti spolupracoval,“ uzavírá s úsměvem.

S Charliem Midnightem, jenž dále pracoval třeba s Britney Spears, Cher, Sealem a dalšími, vytvořila rovnou dvě skladby, na druhou se posluchači mohou brzy těšit.

K písni I Dare vznikl také videoklip. Záběry se natáčely nejen u Graf doma v Ústí nad Labem, ale také v Miami ve studiu Jimmyho Douglese, který spolupracoval s Björk, Madonnou, Justinem Timberlakem a dalšími umělci. O režii klipu se postaral Adam Pavelka.