ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27813 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Soundtrack Poděbrady přijedou Eric Serra, Ondřej Soukup, Čechomor a další

0 jsk 28.8.2018

Letošní Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady otevře své brány ve velkém stylu, a to již příští čtvrtek 30. 8. Hlavní program nabitý světovými koncertními premiérami velkých jmen hudebního světa podtrhne bohatý doprovodný program pro celou rodinu a zcela zdarma přinese vedle skvělých koncertů, filmů či multimédií také řadu dalších aktivit.

V poděbradském světě filmu by si měl během čtyř festivalových dní a nocí najít každý to své. „Program se pohybuje od klasických orchestrů k rockovým kapelám, od pohádek k videohře, od Kolji k agentovi 007,“ nastínila širokou programovou škálu festivalu jeho dramaturgyně Karla Sluková.

Festival slavnostně zahájí ve čtvrtek 30. 8. v 19 hodin skupina Čechomor premiérou zcela nově pojatých skladeb z filmu Rok ďábla. Další dny přinesou světové premiéry koncertů nejznámějších melodií Ondřeje Soukupa (31. 8. ve 20 hod.) a unikátního soundtracku k hernímu megahitu Kingdom Come: Deliverance (2. 9. v 18 hodin).

Se svou audiovizuální show přijede do Poděbrad předvést jeden z nejznámějších francouzských hudebních skladatelů Eric Serra (na snímku). Ten přenese návštěvníky do světa sci-fi a napětí, například s hity z filmů James Bond: Zlaté oko a Pátý element. Jeho vystoupení bude hlavním bodem sobotního programu, tedy 1. 9. ve 20 hodin.

Taneční show v choreografii Jana Ondera, připravená speciálně pro Soundtrack Poděbrady, provede diváky melodiemi z řady slavných filmů. Originálním příběhem se protančí oblíbené osobnosti z televizního hitu StarDance, a to Jan Onder, Dana Batulková, Kateřina Baďurová a profesionální tanečníci Michal Padevět, Veronika Lálová a Marek Zelinka. Nejen děti, ale jistě i dospělé potěší projekce jak pohádky Ať žijí duchové, tak zejména unikátní promítání filmu S čerty nejsou žerty spojené s vystoupením symfonického orchestru, který interpretuje oblíbený soundtrack Jaroslava Uhlíře.

Tradicí festivalu je sobotní Koncert před půlnocí, který je pro návštěvníky festivalu zdarma. Letos jím bude show Vivaldianno, mezinárodní projekt o životním příběhu hudebního génia Antonia Vivaldiho. Jistě zaujme spojením barokní hudby s artrockovým zvukem, moderním tancem a velkoplošnou animací.

„Koncert bude exkluzivní nejen díky návštěvě americké violoncellistky Tiny Guo, sólistky Hanse Zimmera, San Diego Symphony a dalších, ale také obřími projekcemi přímo na vnější zdi poděbradského zámku. Nejlepší výhled se tak divákům naskytne z protějšího břehu Labe u kryté koncertní haly nebo z Městského ostrova,” říká Michal Dvořák, ředitel festivalu. Každý den vyvrcholí večerní program taneční afterparty s předními českými DJs. Festivalovébpozdní večery naplní DJ Michael Burian, DJ Ondray, DJ Lucca, DJ Ladida, Red Bull Music 3style Showcase a hvězdné britské duo Addictive TV, které jedinečným způsobem propojuje videa se zvukovými samply.

Doprovodný program v lázeňském parku nabídne návštěvníkům zdarma další koncerty v rámci Metro stage a ČEZ stage, na které zahrají špičky tuzemské hudební scény. Vystoupí Aneta Langerová, Emma Smetana, Ondřej Gregor Brzobohatý či David Koller. Ten se představí s originální audiovizuální show, připravenou speciálně pro Soundtrack. V rámci jeho koncertu vystoupí i speciální host, Bára Poláková.

Nebudou chybět workshopy, výstavy, tančírna, herní technologie a virtuální realita, sportovní aktivity, zábava pro děti a oblíbený kinobus.

Cena Soundtrack, jež bývá tradičně udělována za mimořádný přínos české nebo světové filmové hudbě, bude letos udělena Ondřeji Soukupovi, Eriku Serrovi, Tině Guo a in memoriam Petru Skoumalovi a Petru Hapkovi. Cena vznikla ve spolupráci se sochařem a designerem Stefanem Milkovem a tradiční českou firmou Preciosa.