ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6105 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divácký hit z Cannes Trojúhelník smutku vstoupil do kin

0 jsk 7.10.2022

Švédský mistr jízlivé satiry Ruben Östlund se pět let po svém úspěchu se snímkem Čtverec triumfálně vrací s břitkou černou komedií Trojúhelník smutku, kterou 6. října uvedla do českých kin distribuční společnost Aerofilms.

Ostrá satira sledující osazenstvo na luxusní výletní jachtě vynesla osmačtyřicetiletému tvůrci druhou Zlatou palmu na Filmovém festivalu v Cannes, čímž se zařadil po bok úzké skupinky světových velikánu jako je Francis Ford Coppola či Michaela Hanekeho.

Snímek, jež si střílí z bohatých, chudých, krásných i těch méně krásných, již měli šanci vidět diváci v létě na karlovarském filmovém festivalu a v rámci série zářijových předpremiér. Trojúhelník smutku se těší nebývalému diváckému zájmu, a tak téměř každá z předpremiér byla beznadějně vyprodána.

Film si od své premiéry na Azurovém pobřeží získal srdce diváků, kritiků i filmových profesionálů. Britská stanice BBC označuje film za „neuvěřitelně humorný útok na super-bohaté,“ deník The Independent film označuje za „unikátní mix absurdní komedie a temného realismu“. Trojúhelník smutku se těší velké oblibě nejen v zahraničí, ale i u nás. Režisér Jan Hřebejk jej na filmovém festivalu v Karlových Varech označil za film desetiletí.