ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13827 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Coldplay v Praze: Melancholie válí davy

0 Redakce 19.9.2008

Velmi rychle se blíží den, kdy v Praze poprvé vystoupí jedna z největších hudebních hvězd současnosti, britská skupina Coldplay.Specifická pop-rocková kapela, která se před osmi lety proslavila deskou Parachutes, dnes patří mezi nejhranější a nejprodávanější světové umělce, přesto se však najde řada jejích odpůrců. Jak svou pozici obhájí naživo, to vyjde najevo již v pondělí 22. září.

Coldplay za osm let na špici popularity napsali celou řadu hitů, k nejslavnějším patří singly z dosud nejoceňovanější desky A Rush Of Blood To The Head, písně The Scientist, Clocks nebo In My Place. Jejich typickým rysem byly vždy melancholické kytarové melodie a především charakteristický vysoký hlas frontmana Chrise Martina. Jeho tvář nabyla na popularitě také v okamžiku, kdy se oženil se známou britskou herečkou Gwyneth Palthrow.

Početní fanoušci kapely se neostýchají označovat Coldplay za nástupce U2, nicméně najde se také řada odpůrců a kritiků, kteří se odvolávají nejčastěji na jednotvárnost jejich tvorby a nudnou melancholickou náladu písní.


Coldplay: The Scientist (Live in Sydney, 2003)

Nejlepší příležitostí potvrdit si svůj názor budou mít oba tábory toto pondělí ve vysočanské O2 Areně. Britští Coldplay zavítají do Čech vůbec poprvé a přivezou skladby z aktuální nahrávky Viva La Vida Or Death And All His Friends. Vzhledem k přísnějším kritikám, jež vycházeli v souvislosti s deskou předchozí se bude na živé podání novinek jistě upírat velká pozornost.

Skvělou zprávou pro milovníky kytarové hudby je ale i čerstvá informace o hostu, který vystoupí před hlavní hvězdou. Bude jím Albert Hammond Jr., kytarista neméně slavné kytarové skupiny The Strokes, se svým sólovým projektem. Samostatně již vydal dvě alba Yours To Keep a ¿Como Te Llama, která obě patří k nejzajímavějším počinům současné indie scény.

22.9., 20:00, O2 Arena: Coldplay (special guest: Albert Hammond Jr.)
JAKUB ANDĚL

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

  • Je hudba Coldplay bez duše?
  • Albert Hammond Jr.: Vzdorující tvrďák