ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28191 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ HODNOCENÍ: Kiss byli především pastva pro oči (pro uši už méně)

0 Jan Šída 15.6.2013

Americká rocková čtveřice Kiss opět jasně dokázala, že je především skvělou fabrikou na zábavu. Její show neměla v pátek večer v pražské O2 Aréně výrazných chyb. Mluvíme především o vizuálním vyznění celého tyátru. Kapela věděla, co chce, a také toho dosáhla. Dokázala přesvědčit 15 tisíc lidí, že je tu pro ně a že ten večer odevzdá na pódiu naprosto všechno.

Když kytarista a zpěvák Paul Stanley ukazoval prstem směrem do lidí, nebylo to prázdné gesto. Dával tím najevo – vím o tobě. Kiss dokázali mistrovsky ovládnout dav, naprosto ukázkově s ním pracovali. Jistě, používali leckdy laciné triky i gesta, ale diváci jim na to skočili jako už mnohokrát.

Kiss PrahaBylo obdivuhodné, že muzikanti ve svých letech (jejich vrstevníci jsou dědečkové na penzi) dokázali utáhnout celý koncert, proplétat se na visutých rampách deštěm ohňových plamenů a při tom zvládli ještě zpívat i chrlit umělou krev. Každá skladba působila téměř jako živý videoklip, měla dokonale propracovanou barevnou choreografii.

Až potud to bylo v pořádku. Hudební složka však za tou vizuální poněkud zaostávala. Skladby postupem času zněly příliš kolovrátkově a taktika „sloka – výrazný refrén“ fungovala jen do jisté míry.

Tam, kde padal muzikantů pomyslný řemen, museli notně přidat na výrazu, aby to zamaskovali. Bylo ovšem vidět, že s tím mají bohaté zkušenosti, protože drtivá většina fanoušků šla s nimi po vařené nudli celým koncertem. A když u závěrečného přídavku klečel starší pán na galerii, hrál na pomyslnou kytaru a ječel spolu s kapelou refrén písně, bylo jasné, že fenomén Kiss stále funguje. Aspoň pro ty, kteří v kult kapely neochvějně věří.

Foto: Jan Šída