ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30262 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

VIDEO: Bára Zemanová se chystá zpět na podium

0 jsk 21.2.2024

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší době nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na pódia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na kontě dvě studiové desky, několik singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se připomíná novým singlem Mayday. Píseň, která se… Continue Reading »

Dny evropského filmu představí novinky hvězdných režisérů i svěží debuty

0 jsk 21.2.2024

Jednatřicátý ročník festivalu Dny evropského filmu pozve v dubnu do kin na výběr aktuálních hraných, dokumentárních i animovaných snímků evropských filmařů. Vesměs v české premiéře nabídne přes tři desítky děl uznávaných režisérů i svěží debuty ověnčené cenami z festivalů v Cannes či Benátkách i v rámci národních filmových cen. Bez ohledu na filmový žánr snímky… Continue Reading »

Our Last Night do SaSaZu

0 jsk 21.2.2024

Američtí rockeři Our Last Night jsou ve světě muziky naprosto unikátní jev. Svoje písně nabízejí obří fanouškovské základně se zcela DIY přístupem. Sami si produkují alba i videoklipy a chtějí jít příkladem těm, kteří se živí tím, co je baví. Jedinečný zvuk a schopnost vytvářet solidní cover verze současných hitů upevnily jejich úspěch a zároveň… Continue Reading »

Taneční a divadelní Bazaar Festival má deset let

0 jsk 21.2.2024

Bazaar Festival slaví deset let. Dalo by se bilancovat, ale není to úplně jeho styl. Proto festival ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou… Continue Reading »

Paul McCartney se setkal se svou ukradenou baskytarou

0 jsk 20.2.2024

Více než padesát let po odcizení baskytary Höfner 500/1, která byla v šedesátých letech nazývána nejdůležitější baskytarou v hudební historii, se britský muzikant Paul McCartney dočkal dobrých zpráv. Nick Wass, výkonný ředitel německé firmy Höfner, se loni spojil s investigativními novináři, aby obnovili pátrání prostřednictvím výzvy, kterou zveřejnili v listu Sunday Telegraph. Baskytara, která byla použita během nahrávání… Continue Reading »

Houslistka Midori Gotōs se vrací do Prahy

0 jsk 20.2.2024

Již 4. března vystoupí japonsko-americká houslistka Midori Gotōs s orchestrem PKF — Prague Philharmonia v pražském Rudolfinu. Umělkyně, která debutovala v jedenácti letech s Newyorskou filharmonií a Zubinem Mehtou, zahraje na své vzácné housle 1734 Guarneri „ex-Huberrman“, Dvořákův jediný Koncert pro housle a orchestr a moll. Antonínu Dvořákovi bude zasvěcen i celý zbytek večera. Uslyšíme… Continue Reading »

VIDEO: Adam Mišík se v písni Dotyky inspiroval britským zvukem

0 jsk 20.2.2024

Adam Mišík v pražské Roxy odstartoval své turné. Vyprodaný ikonický klub s tisícovkou fanoušků vytvořil atmosféru, která zpěváka několikrát dojala a zároveň nenechala vydechnout. Zazněly platinové singly Proud, Máma říkala i aktuální hity Bez tebe, Prach a Zapomenout. Show podpořili i hosté a přátelé z branže, Sergei Barracuda, Dorian, Pam Rabbit, Ben Cristovao nebo Marko Damian…. Continue Reading »

Meshuggah míří do Fora Karlín

0 jsk 20.2.2024

Švédští metalisté Meshuggah patří v tvrdé hudbě mezi nejinvenčnější a nejkreativnější kapely posledních třiceti let. Stali se vzorem pokroku a kreativity a jsou jedním z nejuznávanějších a nejcitovanějších jmen na scéně. Se svou světelnou show poprvé míří do haly, 8. března vystoupí v pražském Foru Karlín. Jejich odosobněná muzika plná kybernetických forem byla kdysi inspirována klasickým… Continue Reading »

Ve Vršovickém divadle Mana ožívá bytové divadlo

0 jsk 20.2.2024

Pech pod střechou a Požár v suterénu. To jsou dvě nové komedie, které v premiéře nabízí Vršovické divadlo Mana. Evokují atmosféru bytových divadel, takže se hrají v netradičních prostorách divadelní budovy, jako jsou třeba podkroví nebo suterén. Vtipné a svižné komedie od dramatika Pavla Kohouta roztáčí kolotoč zábavných nedorozumění, ze kterých někdy zamrazí. Představení pro… Continue Reading »

Vampire Weekend s novým albem po pěti letech

0 jsk 19.2.2024

Američtí Vampire Weekend oznámili vydání nové desky po pěti letech. Aktuálně představují první dva singly Gen-X Cops a Capricorn. Paté studiové album ponese název Only God Was Above Us a vyjde 5. dubna. Kapela tvořená Erzou Koenigem, Chrisem Baio a Chrisem Tomsonem se na novém albu inspirovala New Yorkem dvacátého století a nahrávala je v… Continue Reading »