ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8328 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Florence and The Machine s pátou deskou

0 jsk 16.5.2022

Florence Welch si s kapelou Florence and The Machine připravila pro své fanoušky už páté studiové album. Jmenuje se Dance Fever a vyšlo v pátek 13. května. Kromě již vydaných hitů Free, King, Heaven is Here nebo My Love se posluchači dočkali i dalších deseti písniček. Pětatřicetiletá zpěvačka a textařka na novou studiovku upozorňovala už… Continue Reading »

VIDEO: Petra Janů a P.E.T.R vydali singl Odlišný generace

0 jsk 16.5.2022

Trojnásobná Zlatá slavice a stálice české popové scény Petra Janů, která letos slaví dvojí výročí, 50 let na scéně a 2x 35 na světě, natočila s opavským zpěvákem, kytaristou a skladatelem Petrem Cieplým (P.E.T.R) singl s videoklipem pod názvem Odlišný generace. Společně si nový song zazpívají i na zpěvaččině narozeninovém koncertě 19. října v pražské… Continue Reading »

VIDEO: Lucie Redlová dozrála k lidovkám

0 jsk 16.5.2022

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila navázat na odkaz svého otce Vlasty Redla. Lásku k lidové hudbě a léta zkušeností z kapel Docuku a Garde naplno zúročila až nyní, na albu Lidová Redlová. Desku natočila ve spolupráci s hudebníkem a producentem Jiřím Hradilem (Tata Bojs, Lesní zvěř, Hrubá Hudba), s nímž připravovala už singl… Continue Reading »

Hudba na vinicích s Mig 21, Lucií, Richardem Müllerem a dalšími

0 jsk 16.5.2022

Třetí ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích startuje již v sobotu 21. května. Od té doby se až do 23. září odehraje v šesti vinařstvích na čtyřicet koncertů patnácti českých a slovenských interpretů. Vystoupí Mňága a Žďorp, Wohnout, Anna K., Mig 21 (na snímku), David Koller, Jelen, Pokáč, Queenie, Lucie, Barbora Poláková, Poletíme?, Jiří Krhut… Continue Reading »

Eurovize pro ukrajinský Kalush Orchestra

0 jsk 16.5.2022

Šestašedesátý ročník soutěže Eurovision Song Contest, který vyvrcholil v sobotu v italském Turíně, vyhrála ukrajinská skupina Kalush Orchestra. Prezentovala se písní Stefania, v níž kombinuje hip-hop s ukrajinským folkem. Zvítězila na základě masivní podpory evropských diváků. Na druhém místě skončil Sam Ryder z Velké Británie, třetí zpěvačka a tanečnice Chanel ze Španělska. Českou republiku reprezentovala… Continue Reading »

Skupina Vesper oslavuje patnáct let

0 jsk 13.5.2022

Vesper s novým albem VI pokračuje v sérii novinek, které mění dosavadní fungování kapely. Zároveň slaví patnácté výročí svého vzniku. Šestá řadová deska kutnohorských Vesper již koncem loňského roku avizovala změny v hudebním přístupu, stylu i celkovém pojetí skladeb, jež kapela až do té doby praktikovala. Ruku v ruce se změnou hudebních postupů došlo i… Continue Reading »

Křehký Mikulov se vrací

0 jsk 13.5.2022

Festival sběratelského designu se po dvouleté vynucené pauze vrací do Mikulova. Jubilejní desátý ročník Křehkého Mikulova proběhne tradičně poslední květnový víkend od 27. do 29. května. Výstavu etablovaných designérů i nových tváří, designérských studií a školních ateliérů keramiky a porcelánu si mohou návštěvníci prohlédnout do 5. června 2022 v prostorách mikulovského zámku a letos také… Continue Reading »

Luboš Pospíšil pokřtí album Poesis Beat

0 jsk 13.5.2022

Na dobré věci se vyplatí počkat. Platí to v případě kritikou i posluchači vřele přijaté loňské sólovky matadora české beatové scény Luboše Pospíšila Poesis Beat, jejíž původně k Pospíšilovým sedmdesátinám plánované vydání pozdržela pandemie. A stejně tak je tomu i v případě pražského křtu alba. Ten bude v pondělí 16. května hostit pražský Palác Akropolis a vedle Pospíšila a… Continue Reading »

V Rakousku vyrobili falešný zvon

0 jsk 13.5.2022

Projekt Zvon #9801, který připomíná hlas tisíců českých zvonů umlčených za druhé světové války, vstupuje do další fáze. Ve zvonařské dílně Grassmayr v Innsbrucku zhotovili takzvaný falešný zvon, který slouží jako základ pro zvonovou formu. Poprvé lze v reálné velikosti vidět podobu budoucího mohutného zvonu o váze 9801 kilogramů. Do veřejné sbírky na odlití zvonu… Continue Reading »

Zelčínské léto nabídne Rybičky 48, Pokáče, Walkmanz a další

0 jsk 12.5.2022

Zoopark Zelčín je největší kontaktní zoologická zahrada v České republice. Pro návštěvníky a příznivce připravil kromě bohatého celoročního rodinného programu i hudební projekt s názvem Zelčínské léto 2022. Na velkém pódiu přímo v areálu Zooparku se návštěvníci mohou těšit na koncertní open air vystoupení. Budou tři. Již 3. června se představí skupiny Rybičky 48 (na… Continue Reading »