ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24684 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Skupina Precedens oslaví čtyřicítku koncertem

0 jsk 27.3.2023

Skupina Precedens oslavuje čtyřicet let od svého vzniku. Učiní tak koncertem v pražském Paláci Akropolis 3. dubna.  Během koncertu zazní legendární písně Soumrak bohů, Doba ledová, Berlínská zeď, ale také novinky Martina Němce z připravovaného alba a vydaného EP Marie Bladová. Jako hosté pozvání skupiny přijali Bára Basiková, Michal Prokop a Jan Sahara Hedl. Jako… Continue Reading »

Petra Špalková a Jiří Vyorálek loví nové Stíny v mlze

0 jsk 27.3.2023

Česká televize začala natáčet druhou řadu seriálu Stíny v mlze režiséra Radima Špačka. Seriáloví vyšetřovatelé Magda Malá (Petra Špalková) a Martin Černý (Jiří Vyorálek) budou v premiérových dvanácti epizodách řešit další případy ostravského policejního oddělení vražd. Filmaři už v kulisách Ostravy i Českého Těšína natočili několik scén. „Ve druhé řadě seriálu navazujeme na tu první s odstupem zhruba tří… Continue Reading »

Vychází rozsáhlý výběr tvorby Michala Pavlíčka na čtyřalbu Faces

0 jsk 27.3.2023

Michal Pavlíček rekapituluje svoji dosavadní rockovou a popovou tvorbu na rozsáhlém výběru s titulem Faces. Čtyřalbová kompilace vychází na CD v rozšířené podobě, Faces Extended. 4LP se objeví v rozsahu upraveném pro vinylovou stopáž v následujících týdnech. Komplet Faces je rozsáhlý výběr rockových a popových skladeb a vykresluje Pavlíčka jako autora i kytaristu s nezaměnitelným rukopisem. Dvě z… Continue Reading »

Nejlepším fotografem soutěže jazzových fotografů je učitel tělocviku z Francie

0 jsk 27.3.2023

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Jazz World Photo 2023 proběhlo v sobotu v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově. Na prvním místě se umístil Hervé Escario z Francie (jeho fotka na snímu), na druhém Dariusz Kwapisiewicz z Polska a třetí obsadil Dragoslav Nedici z Rumunska. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili autoři některých snímků členové poroty a… Continue Reading »

Kapela Vanua2 vydává debut, který produkoval Adam Krofian

0 jsk 24.3.2023

Česká poprocková skupina Vanua2, která vznikla na základech Blue Effectu Radima Hladíka, po pěti letech úspěšného koncertování vyslyšela četná přání fanoušků i hudebních publicistů a vypustila do světa svou první desku. Čerstvě vydané debutové album dostalo název podle stejnojmenného singlu Two Of Us, v němž si se zpívajícím frontmanem Yannickem Tevim střihla duet zpěvačka Zofie Dares… Continue Reading »

VIDEO: Byla dokončena píseň Davida Stypky

0 jsk 24.3.2023

Přátelé zesnulého zpěváka Davida Stypky v čele s Lukášem Chromkem dokončili jeho rozpracovanou píseň. Pojali ji jako duet, do kterého přizvali Šimona Bilinu. Ten nazpíval druhou sloku a podílel se na vokálech. Sestavu doplnila cellistka Terezie Kovalová a klávesista Pavel Sotoniak. Staronová píseň dostala název Nebreč hned ze dvou důvodů. „David své písně většinou pojmenovával… Continue Reading »

Eva Burešová se vrací na obrazovku coby Viky Janečková

0 jsk 24.3.2023

Eva Burešová kvůli mateřským povinnostem na čas vystoupila z děje seriálu Zoo, ale nyní je jako Viky zpátky. A nevrací se sama. Po boku, spíš tedy v dětské sedačce, bude mít malého Juniora. Láska jako trám se nepovedla, a tak Viky sbalila sebe i dupačky malého Péti a vrátila se domů. Všichni jsou z toho překvapeni… Continue Reading »

V seriálu České televize se představí Jiří Macháček a Jan Cina

0 jsk 24.3.2023

Česká televize a německá ZDF začaly společně natáčet komediální seriál To se vysvětlí, soudruzi! Osmidílná série s Jiřím Macháčkem a Janem Cinou v hlavních rolích se inspiruje paranormálními záhadami z osmdesátých let minulého století. Nově vznikajícím projektem chtějí jeho tvůrci navázat na oblíbené koprodukční projekty Československa a západního Německa ze stejného období, jako jsou Návštěvníci,… Continue Reading »

Byl jsem při tom, píše Michael Žantovský

0 jsk 24.3.2023

Devět let po vydání úspěšné biografie Václava Havla přichází její autor Michael Žantovský s novou knihou, v níž zábavným způsobem rekapituluje fantastickou jízdu, kdy byl Havlovým poradcem a mluvčím a také diplomatem. Tehdy se setkával s prezidenty, premiéry, králi a královnami, hollywoodskými a rockovými hvězdami. Bral to jako práci, ale ze zpětného pohledu to bylo… Continue Reading »

Rybičky 48 pokřtí dokument

0 jsk 23.3.2023

Filmový dokument Rybičky 48 – 20 let rock’n’rollu, vy buzny přináší necenzurovaný pohled do zákulisí kapely a fungování hudebního průmyslu. Kamera vás zavede do míst, kam se běžný divák nedostane, dojde na nečekané situace, autentická vyjádření kolegů z branže i uznávaných hudebních publicistů. Rozhodně nečekejte žádný zbytečný a plytký dokument. Nejde o žádný učesaný příběh,… Continue Reading »