ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9958 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prague Biennale Projekt představí performance a videoart ve veřejném prostoru

0 jsk 12.8.2021

Pětidenní festival performance a videoartu Prague Biennale Projekt 2021 proběhne od 3. do 7. září 2021 na 30 lokacích v centru Prahy. Čtvrtý ročník s podtitulem Re-connect Art nabídne reflexi aktuálních témat jako jsou odosobněná komunikace, izolace, mediální ekologie či vztah člověka a techniky. Více než padesát umělců z celého světa nabídne deset živých performancí, pět livestreamů a více než třicet videí. Na Mariánském náměstí bude umístěna brána umožňující oboustranný živý přenos, která napřímo propojí umělce a publikum sledující festivalové dění online. Vstup na festival je volný.

Myšlenka letošního ročníku festivalu Prague Biennale Projekt vzešla z potřeby poukázat na nový stav, který s sebou přinesla pandemie covid-19, role online komunikačních kanálů a elektronických médií v běžném životě byla během tohoto období dramaticky posílena.

„Ačkoli není jasné, zda se jedná o stav dočasný́, nebo jsme právě svědky trvalé proměny reality, festival si dává za cíl hlouběji nahlédnout do podstaty online komunikace, a také prozkoumat a otestovat možnosti a specifika takovéto komunikace prostřednictvím propojení umělce a jeho publika na dálku,“ vysvětlují kurátorky festivalu Jana Orlová a Elis Unique.