ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Def Leppard nabídli hity a došlo i na akustickou píseň

0 jsk 23.5.2015

Britští Def Leppard se do České republiky tu a tam vracejí, a letos tak učinili opět. V Praze se po polském vystoupení zdržují rovných pět dnů, přičemž v pátek koncertovali v Ostravě a v sobotu večer v O2 areně v hlavním městě. Na ten druhý koncert dorazilo asi osm tisíc diváků.

Def Leppard sice mají těsně před dokončením nové desky, kterou by chtěli vydat na podzim, nicméně sedmnáct písniček v hlavní části a dvě v přídavku byly příjemnou projížďkou minulostí, která pro britskou kapelu začala v roce 1977, kdy pomáhala stavět na nohy Novou vlnu britského heavy metalu. Později se od toho stylu přece jenom výrazně odklonila a vrhla se na energické rockové písničky, v nichž dominují především melodie a zvuk kytar.

Def Leppard začali skladbou Rock! Rock! (Till You Drop) a hned na to zařadil legendární Animal. Potom už se na scéně hodně hrálo na efekt, protože velká zadní stěna nabízela prostor pro zajímavé doprovodné obrazové efekty, připomínky starých časů, nebo prostě pohled na to, co se dělo na pódiu. Kapely pod ní sázela pecku za peckou, hrála si s krátkými sóly, vokály i náladami a došlo i na písničku Two Steps Behind, kterou odzpíval a s akustickou kytarou i odehrál pouze zpěvák Joe Elliott

Def Leppard se přenesli během hodiny a půl až k závěrečnému písničkovému triumvirátu Hysteria, Let’s Get Rocked a Pour Some Sugar on Me a pak i k přídavkovým Rock of Ages a Photograph. V hale sice nebyl nejlepší zvuk, ale rockový koncert to byl uspokojivý.

Jsk

Foto Barbora Hrdá